Tartu lankytinos vietos

Estijoje yra labai daug nuostabių miestų, kurie džiugina ne tik unikalia gamta, tačiau ir išskirtine kultūra. Nors pati šalis yra gana maža, tačiau tikrai labai unikali, skirtinga ir kiekvienas jos miestas kvepia vis kitaip.

Viešbučiai TartuBooking.com

Vienas tokių labiausiai Estijoje lankomų miestų yra studentų lopšys – Tartu. Tai yra senas miestas, tačiau iki šių dienų išlaikęs universitetų miestų statusą, juolab, čia visada Jus pasitiks aktyvus jaunimas, kurio kasdienybė – veiksmas. Renginiuose sudalyvauti gali kiekvienas turistas. Paprasčiausiai sekite informaciją socialiniuose tinkluose ir pamatysite, kaip gyvena vietiniai ir iš kitų šalių atvykę studentai. Juk Tartu gana dažnai renkasi ir Lietuvos studentai pagal studijų mainų programas. Paprasčiausiai ši šalis yra puikus pasirinkimas.

Tartu lankytinos vietos

Daugiausia dėmesio šiame mieste sulaukia Tartu universitetas. Tai – mokslo židinys, kuriame augo ne vienas šalies mokslininkas. Lietuviai taip pat gana dažnai atvyksta čia studijuoti pagal mainų programas, tad nenustebkite, jeigu pasivaikščiojimo metu išgirsite lietuviškai kalbančius žmones. Juolab, čia gana daug turistų. Taigi, šis universitetas buvo pastatytas dar XVII amžiuje. Jame galima rasti tokius unikalius padalinius kaip kad  Gustavo II Adolfo observatorija, dėmesio sulaukia senovę išlaikiusi biblioteka, taip pat, botanikos sodas, kurios skirtas gamtos mokslų studentams tyrinėti. Tai – unikalus universitetas, kuris džiugina ne tik savo istorija, tačiau ir gražia architektūra.

Tartu lankytinos vietos

Tartu taip pat dėmesio sulaukia ir Rotušė, kurioje buvo priimami patys svarbiausi miesto sprendimai. Šiuo metu aikštėje yra miesto centras, tad galite rasti visą Jums aktualią info apie patį miestą, kokius objektus verta aplankyti. Taip pat netoli Rotušės daug dėmesio sulaukia ir dažnai miesto simboliu vadinamas besibučiuojančių studentų fontanas. Juokais sakoma, kad būtent čia įvyksta labai daug pirmų pasimatymų, kurie galiausiai virs labai gražiomis draugystėmis.

Tartu miestelyje taip pat yra įsikūręs ir Estijos nacionalinis muziejus, kuriame galima rasti labai daug skirtingų eksponatų, kurie atspindi skirtingus Estijos laikotarpis. Žinoma, atskiri skyriai skirti ir Tartu miestui, tačiau visumoje – dominuoja visa Estijos istorija.

Automobilio nuoma Tartu

Ypač daug dėmesio sulaukia ir KGB kamerų muziejus, kuriame galite susipažinti su šiuo gana nemaloniu istorijos vingiu. Čia rasite ne tik kameras, tačiau ir KGB būstinę, taip pat dėmesio sulaukia unikalios, tikros istorijos, kuriomis dalinasi muziejininkai.  Šis istorijos tarpsnis yra svarbus visoms šalims, tad siūlome susipažinti, kaip jį pergyveno tartu miestiečiai ir visi Estijos gyventojai.

Žinoma, mėgstantys meną taip pat turėtų apsilankyti ir Tartu muziejuje, kuriame galite rasti ne tik anksčiau tapusių garsių menininkų darbus, tačiau ir šių laikų dailininkų potėpius.

Tartu labai  mielai lankomas Žaislų muziejus, kuris leidžia vėl pasijausti vaiku ir pasinerti į gražiausius gyvenimo metus. Muziejuje galite rasti labai daug eksponatų, kurie atspindi skirtingo laikotarpio žaislus. Įdomu matyti, kokius žaislus išbandė mūsų seneliai, proseneliai ir palyginti su jais, kuriais dabar gali mėgautis mūsų vaikais. Žaislų istorija tikrai kur kas įdomesnis dalykas nei galėjote pagalvoti. Ypač tokiu atveju, kai gidė gali papasakoti labai daug įdomių istorijų. Siūlome ne tik apžiūrėti objektus, tačiau taip pat ir plačiau susipažinti su daiktų istorija. Taip lankymasis muziejuje bus kur kas įdomesnis.

Tartu yra gana paprastas miestelis, tačiau labiausiai žavi ta atmosfera, kuri galima čia pajusti. Juk labai daug jaunų žmonių inovatyviai imasi organizuoti įvairius renginius, puošia miestą. Galbūt tai ir yra svarbiausias miestelio arkliukas. Toks tas tartu. Gana paprastas, tačiau tikrai labai ypatingas.

Tartu žemėlapisBooking.com