Tbilisis – TOP lankytinos vietos

Turbūt ne kartą teko girdėti posakį, kad Tbilisis yra narkotikas. Paprasčiausiai kartą jį aplankius norisi grįžti dar ir dar kartą.

Pasaulyje yra daug įvairiausių miestų, kurie traukia dėl tam tikrų dalykų, tačiau atrodo, kad Tbilisis puikiai juos visus suderina savyje.

Nuostabi gamta, naktinis gyvenimas, verslai, draugiški žmonės pramogos, galimybės… Tbilisis turi viską, tad jeigu norite pamatyti miestą, kuris savyje geba modernumą puikiai sulieti su klasika, su gamta bei natūralumu – siūlome čia praleisti bent jau savaitę laiko, kadangi Tbililyse yra ne vienas objektas, kurį verta aplankyti.

Jūsų dėmesiui – įdomiausios Tbilisio lankytinos vietos.

Tbilisis lankytinos vietos

Tbilisis

Sieros pirtys

Daugelis į Tbilisį keliauja ne tik pasigrožėti gamta bei kultūra, tačiau tuo pačiu ir atsipalaiduoti, pamiršti kasdieninius rūpesčius ir net fizines ligas.

Viena iš tokių unikalių galimybių, kuri jums leis pagerinti savo fizinę kūno savijautą – sieros pirtys.

Automobilio nuoma Tbilisyje

Apie jas jau sklando mitai. Sakoma, kad jos padeda susitvarkyti su įvairiomis sveikatos problemomis pradedant reumatinėmis ligomis, sąnarių skausmu ir net odos problemomis. Platus grožio procedūrų pasirinkimas leis maksimaliai atsipalaiduoti ir įkvėpti ramybės bei jaukumo.

Na, o kai pasiilsėsite – galima keliauti toliau susipažinti su Tbilisiu.

Narikala tvirtovė

Pats žinomiausias Tbilisyje miesto paminklas – Narikala tvirtovė, kurią rasite ant Mtatsminda kalno. Tiesa, šiuo metu nebeliko visos tvirtovės, galima pamatyti tik jos fragmentus, tačiau ir šie dažniausiai padeda pajusti senovės dvasią.

Miesto gyventojai šiuos tvirtovės fragmentus vadina miesto simboliu, tad juos aplankyti yra būtina. Pati tvirtovė buvo statyta dar IV amžiuje, tad jos ilgaamžiškumas yra vienas svarbiausių niuansų, kuris ir padaro šią tvirtovę tokią svarbią.

Greta tvirtovės taip pat galite pamatyti ir XII amžiuje statytą šventyklą. Jos interjeras yra puoštas freskomis.

Užlipus ant kalno galėsite pasigrožėti ne tik tvirtovės fragmentais, tačiau ir nuostabia panorama.

Pamatysite, koks žalias ir jaukus yra Tbilisis.

Taikos tiltas

Iš senovės persikelsime į šiuolaikinį pasaulį, kadangi labai gražiai atrodo ir daug dėmesio sulaukia taikos tiltas. Tiesa, tai yra pėsčiųjų tiltas, tad transporto priemone juo pervažiuoti nepavyks.

Tilto simbolika – praeities ir dabarties sąsajos, kurios atskleidžia per išskirtinio grožio stiklinę architektūrą. Tiesa, konstrukcija pagaminta iš metalo, tad jauskitės ramus – tiltas tikrai jums vaikštant juo nesuduš.

Botanikos sodas

Jeigu esate gamtos mylėtojas, tokiu atveju verta apsilankyti ir nacionaliniame Gruzijos botanikos sode. Jo dydis yra net 128 ha, tad įsivaizduokite, kiek daug skirtingų augalų gali augti šitokioje didelėje teritorijoje.

Taip, išties labai daug. Ir svarbiausia ne tik kiekybė, tačiau kokybė, kadangi gamtos grožis Jums atims žadą.

Žinoma, čia galima pamatyti ne tik Gruzijoje augančius augalus, tačiau ir iš kitų kraštų atvežta fauną.

Samebos katedra

Dar vienas architektūrinis šedevras yra Samebos katedra, kurią galima pamatyti ant Elia kalvos. Tai yra svarbiausia gruzinų religinis objektas, stačiatikių cerkvė. Joje galima ne tik išgirsti gruzinų maldas, tačiau ir pasigrožėti unikaliu eksterjeru bei interjeru, kuris labai puikiai atspindi savitą gruzinų skonį.

Apskritai gruzinai yra tikintys, tad gerbkite jų religinius objektus, laikykitės visų taisyklių.

Viešbučių Tbilisyje rezervacijaBooking.com

Tbilisio lankytinų vietų gausa dažniausiai stebina, kadangi jis labai puikiai apjungia klasiką su modernumu, istorijos vingius su dabartimis. Kuo daugiau Tbilisio pamatysite – tuo daugiau šalies pažinsite. Tiesa, tikroji Gruzija atsiveria išvykus iš Tbilisio, tad jeigu turite laiko – pamatykite gamtos grožį už sostinės ribų.

Tbilisio lankytinos vietos

Pasigrožėkite Tbilisiu šiame video ir atrasite dar daugiau lankytinų vietų mieste! Pažiūrėkite! 🙂

Tbilisio žemėlapis