Tirana lankytinos vietos

Viešint Albanijoje tikriausiai neįmanoma prasilenkti su šalies sostine Tirana. Tai nėra taškas galintis pasigirti lankytinų vietų gausa, bet turintis savotiško žavesio ir tam tikro prieskonio, suteikiančio kelionei papildomų netikėtumų, kurie jūsų nenuvils.

Tirana taps įsimintinu atradimu ieškantiems kažko naujo, mat miestas gerokai skiriasi nuo kitų populiarių Europos didmiesčių. Vienas pagrindinių sostinės pranašumų – istorinis architektūros paveldas. Netipiškų, bet įdomių statinių ilgai ieškoti čia neteks, tad neabejingi praeities įvykiams turistai tikrai turės ką nuveikti ir aplankyti. Visgi maloniausiai nuteikia vietinių paslaugumas ir šiltas bendravimas, kas šiame skubančiame pasaulyje vis dažniau tampa retenybe.

Automobilio nuoma Albanijoje

Besilankant Tiranoje į akis iškarto krenta išskirtinis, piramidės formos muziejaus pastatas, šiomis dienomis, deja, virtęs tik eiliniu, komunizmo laikus menančiu apleistu objektu. Kadaise čia rinkdavosi parodų ar konferencijų lankytojai, o dabar atkakliausi turistai bando užsiropšti į pačią piramidės viršūnę, iš kurios atsiveria viso miesto horizontai.

Bllaku seniau garsėjo kaip žymiausias tarp to meto politikos veikėjų kvartalas, kuriame apsistodavo tik patys turtingiausi ir save elitui galėję priskirti žmonės. Griežtai kontroliuojama buvo net tai, kas galėjo patekti į šį kvartalą, tad eiliniai albanai galėjo tik pasvajoti apie pasižvalgymą po „auksinį“ rajoną.

Džiugu, kad laikai pasikeitė ir kiekvienas norintis turi galimybę laisvai vaikštinėti rajono gatvėmis kartu užsukant į prabangias parduotuves, šiuolaikiškai įrengtus barus, kavines, naktinius klubus. Be abejo, atėjus į barą pridera užsisakyti ir bokalą albanietiško alaus, kurio kaina nėra jau tokia maža, tačiau vieną kartą šiek tiek pasilepinti juk ne nuodėmė!

Įdomus bei išraiškingas statinys Et’hem Be mečetė. Turbūt esatę bent viena ausimi girdėję apie griežtus reikalavimus, taikomus norintiems įžengti į musulmoniškuosius maldos namus, tačiau ši mečetė kiek kitokia. Vienintelis standartas, kurio patartume nesulaužyti – tai avalynės nusiavimas.

Viešbučių Tiranoje rezervacijaBooking.com

Jei nesate abejingi istorijai, domitės praeitimi ir nevengiate detalesnio gilinimosi į tam tikrus faktus, tuomet pasižymėkite originalųjį BunkArt muziejų. Ankstesniu metu šis pastatas buvo vienas iš daugelio mieste stūksojusių bunkerių. Viduje išvysite gausybę nuotraukų, dokumentų pavyzdžių, supažindinančių su komunizmo ištakomis bei tuometinio režimo pasekmėmis.

Dievinate kavą? Sunkiai galite įsivaizduoti rytą be šio aromatingo gėrimo? Esate labai panašūs ir į pačią albanų tautai, kuriai kava tiesiog neatsiejama nuo puikios dienos sąvokos. Kur bepažvelgtumėte aplink vien kavinukės. Nesusivilioti vienam kitam puodeliui su mažyčiu desertu Tiranoje neįmanoma.

Jei pritrūkote kvapą gniaužiančių reginių, rekomenduojame į ekskursijos maršrutą įtraukti kelionę link Djati kalno. Tai fantastiška vieta norintiems pasižvalgyti po plačiuosius horizontus. Be visa ko, pačioje viršūnėje veikia restoranas, žaidimų aikštelės, kviečiama pajodinėti žirgais, išbandyti jėgas žygyje.

Nepakartojama diena lauks susiruošusių patyrinėti senovinį Kruja miestelį. Smalsuolius čia sutraukia didingosios Kruja pilies griuvėsių liekanos. Ypatinga atmosferą spinduliuojančios akmeninės sienos tebekelia susižavėjimą bei pagarbą, o patrauklios apylinkės tik sustiprina tikėjimą, kad esate viename unikaliausių kampelių žemėje.

Turkiško stiliaus namo viduje įsikūręs etnografinis muziejus leis iš arti pažvelgti į dabartinių albanų protėvių gyvenimo ypatumus. Sužinosite kaip gyveno, šventė ir dirbo ankstesnės kartos, kokius įrankius naudojo aliejaus spaudimui, vyno gamybai. Taip pat išvysite 18 amžių siekiančias freskas bei daug kitų vertingų eksponatų.

Prieš atsisveikinant su Tirana, mintis susidėlioti ir įspūdžius aptarti galite kruopščiai prižiūrėtame bei žaluma garsėjančiame Didžiajame Tiranos parke. Prie parke tyvuliuojančio ežero lankytojai pamėgę rengti iškylas ar šiaip romantiškai pasisėdėti, o pėsčiųjų takais nuolatos praskrieja dviratininkai ar riedutininkai.

Patogiausias būdas keliauti po Albaniją yra nuomotu automobiliu. Neveltui automobilio nuoma Albanijoje yra labai populiari tarp turistų. Tiesa, jei nelabai savimi pasitikitę, reiktų vengti nuošalesnių kelių. Daugelyje vietų jų būklė gan prasta. Būtent dėl to Albanijoje rekomenduojamas ir pilnas nuomoto automobilio draudimas – taip keliauti kur kas ramiau.

Na o ramiausią keliauti būna iš anksto žinant kur nakvosite. Jei keliaujate ne su kelionių agentūra, tuo tenka pasirūpinti patiems. Viešbučių Tiranoje rezervacija paprastai ir lengvai atliekama per booking.com platformą. Čia galite ne tik iš anksto pamatyti daug būsimo viešbučio nuotraukų, bet ir tikėtis geriausių kainų.