Tivatas lankytinos vietos

Tivatas – visai nedidukas, bet jaukus Juodkalnijos kurortas, besidriekiantis vakarinėje šalies dalyje, prie pat Adrijos jūros. Daugiausiai čia lankomos gretimai išsibarsčiusios salos, kuriose galima ne tik pailsėti, bet ir pasigrožėti nuostabia gamta, kuria garsėja visa šalis.

Pats Tivatas taip pat gali pasigirti vienu kitu lankytinu objektu. Be visa ko, smagiai atrakcijai bei jėgų išbandymui tiktų įdomus maršrutas po kalnus ar turistiniai žygiai. Nuodėmės verti ir pakankamai tvarkingi, populiarūs tiek vietinių, tiek turistų tarpe paplūdimiai. Taigi, besidairantiems gero varianto būsimoms atostogoms nenutolstant nuo Europos, šis taškas būtų visiškas atitikmuo jūsų lūkesčiams, ypač jei planuojate Juodkalnijoje užsibūti ilgėliau.

Prieš pradedant  „saldžiausią“ viešnagės Tivate dalį, vertėtų nepatingėti ir šiek tiek pramankštinti kojas. Tam pasitarnaus vieno iš patrauklesnių statinių – San Giovanni pilies lankymas. Šios senovinės relikvijos griuvėsiai nukels į praeitį bent keliais šimtmečiais. Net ir išlikę tik patys pagrindiniai pamatai vis dar atrodo didingai bei net po tiek laiko išlaiko ypatingą aurą.

Tivatas lankytinos vietos

Apsilankykite žymiojoje Mergelės Marijos bažnyčioje, kuri pasitiks kukliu, plytiniu fasadu išorėje, tačiau erdviu, ypatinga atmosfera apgaubiančiu vidumi. Tai vienas senesnių Tivato statinių, kurį pamatyti rekomenduojama visiems, neabejingiems istoriniam architektūros paveldui.

Maročas vienuolynas baigtas statyti dar 1253 metais. Labiausiai šis statinys patraukia savo išskirtine, romaninio stiliaus išore, nuo kurios kartais taip sunku atitraukti akis.

Kaip ir žadėjome duoklė bus atiduota ir kalnų gerbėjams. Štai Vrmacas – vaizdingas bei aktyviam poilsiui idealiai tinkantis kalnas. Čia siūloma išbandyti kalnų dviračius, orientavimosi varžybas ar tiesiog pasigrožėti nuo viršukalnės atsiveriančiomis panoramomis.

Įsimintina popietė laukia susiruošusių apžiūrėti Taros upės tarpeklio. Įspūdingą, 1,3 km gylio vietą juosia vešlių miškų masyvai, o pačios upės vanduo toks švarus, kad visą dugną galima permatyti kiaurai. Trokštantiems susiliejimo su gamta ar tiesiog kažko nepaprasto, ši stotelė padovanos neįkainojamų patirčių.

Automobilio nuoma Juodkalnijoje

Na o kitas taškas, kuriame taip pat netrūksta žavingų reginių – Biogradska Gora nacionalinis parkas. Ramus pasivaikščiojimas gryname ore, žygiai po atokiausius regiono kampelius ir visiška ramybė jus sups visą ekskursijos laiką.

Juodasis ežeras, kuriame atsispindi priešais stūksančių kalnų masyvai, irgi nebloga vietelė norintiems šiek tiek atsikvėpti, susidėlioti tolimesnius dienos planus. Taip pat galima pasivaikščioti 3 kilometrų ilgio taku, žvalgantis į ryškiausius Dormitoro parko elementus.

Atsigaivinti po turiningai praleistos dienos traukite į Kalardovo paplūdimį. Pastarasis gali pasigirti poilsiautojams iškarto paruoštais gultais, prie kurių įmontuoti ir skėčiai nuo saulės. Argi nesmagu, kai viskuo pasirūpinta už jus ir viskas ko reikia, tai plati šypsena bei pozityvi nuotaika?

Gospa od Škrpela sala rekomenduojama ieškantiems daugiau privatumo, mažesnių turistų srautų. Pastarojoje galima apžiūrėti išlikusią Uolų Dievo Motinos bažnyčią, pasimėgauti romantiškais pasiplaukiojimais arba tiesiog ramiu poilsiu prie jūros.

Viešbučių Tivate rezervacijaBooking.com

Tuo pačiu užsukite į Šv. Jurgio salą, kur iš arčiau apžiūrėsite pagrindinį šio taško objektą – Šv. Jurgio benediktinų vienuolyną, Perasto didikų kapines.

Iš Tivato pasiekti aplink esančias saleles ypač patogu, tad siūlome neapsiriboti vos viena, o apkeliauti kuo daugiau, nes kažką nekasdieniško atrasti galima kiekvienoje iš jų. Į salas galėsite patekti tiek atskirais keltais, tiek ir pasirinkę kokią nors ekskursiją, siūlančią aplankyti iš karto kelias salas.

Prevlaka laukia norinčių visiškai atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, mėgaujantis saulės voniomis ir maudynėmis maloniai šildančiame jūros vandenyje. Nors salą galėtume priskirti nykštukinėms, visgi, tai šiuo atveju labiau privalumas nei trūkumas.

Smaragdinis vanduo, balto smėlio paplūdimiai – tarsi kelionių katalogo vertos nuotraukos apibūdinimas, bet šį gėrį ir dar daugiau savo akimis išvysite Lušticoje. Pusiasalį pamėgę ne vien turistai, bet ir vietiniai, užsiimantys nardymu, kartas nuo karto susiruošę paplaukioti jachta.

Patogiausia keliauti po Judkalniją – nuomotu automobiliu. Kainos nesikandžioja, keliai gana geri, o pamatyti galima tikrai daug. Automobilio nuoma Juodkalnijoje neveltui yra labai populiari tarp turistų.

Na o patogiam ir jaukiam keliavimui rekmenduojame iš anskto žinoti, kur apsistosite. Patogi booking.com viešbučių Tivate rezervacija leidžia tą padaryti tiesiog telefonu, likus kelioms valandoms iki nakvynės. Kai jau tiksliai žinosite, kiek šiandien norite važiuoti ir kur nakvoti, išsitraukite telefoną ir susiraskite norimą nakvynės vietą. Žinomą, dar ramiau keliauti būna tiesiog tą padarius dar būnant namuose.