Trondheimas – Įdomiausios lankytinos vietos

Norvegija – labai graži ir labai įvairi šalis, tad kartas gaila, kad daugelis žmonių keliauja tik į Oslą ir tikisi, kad tai jiems padės pažinti visos Norvegijos grožį. Kadangi tai plati šalis – visko apvažiuoti taip paprastai trumpų atostogų metu nepavyksta, tačiau kuo daugiau skirtingų miestų apvažiuosite – tuo daugiau šios šalies grožio atrasti pavyks.

Vienas iš tokių kartais gal kiek primirštų miestų yra Trondheimas.

Trondheimas yra trečias pagal dydį Norvegijos miestas, kuris tituluojamas ir vienu seniausių miestų šalyje. Įkurtas dar 997-ais metais ir pagrindinė jo paskirtis buvo kaip prekybos  miestas, kuriame aktyviai veikė vikingai. Net iki 1217-ųjų metų šis miestas buvo Norvegijos sostinė, tad ir šiais laikais yra išlaikęs savo svarbą.

Automobilio nuoma Trondheime

Tiesa, lankyti verta ne tik dėl įdomios istorijos, tačiau ir dėl įdomių Trondheimo lankytinų objektų. Kokie reikšmingiausi? Skaitykite toliau!

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Nidaros katedra

Jeigu mėgstate unikalią architektūrą, tokiu atveju Nidaros katedra yra ta vieta, kuriai verta skirti dėmesio. Jis buvo statyta karaliaus Olav Kyrre. Vertinama ne tik Norvegijoje, tačiau visose Skandinavijos šalyse. Įdomu tai, kad čia buvo krikštijami bei laidojami karaliai, tad akivaizdu, jog vieta – verta dėmesio ir savu metu buvo labai išskirtinė.

Turgaus aikštė

Trondheimo turgaus aikštė yra beveik miesto centre, tad čia verta apsilankyti ne tik dėl niekučių, kuriuos galite įsigyti, tačiau ir dėl noro geriau pažinti žmones, kadangi kiekvieną dieną tūkstančiai vietinių mina šios aikštės ribas.

Žinoma, čia galima aplankyti ir kelis įspūdingos objektus, kaip kad aštuonkampę koloną.

Munkegata

Munkegata yra pati pagrindinė miesto gatvė, tad turbūt suprantate, kad būtent čia aktyviai renkasi žmonės ir vyksta aktyviausias naktinis gyvenimas. Tai ne tik labai plati, tačiau ir gražių medžių apsupta gatvė, kuri labai puikiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams.

Žinoma, nepamirškite užsukti ir į parduotuves, kur galite įsigyti daugelio vietinių siūlomų dirbinių. Dėmesį turėtų patraukti ir XVII amžiuje statyta mokykla, kurią praeisite.

Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Dar vienas pastatas, kuris yra tikrai vertas dėmesio – Arkivyskupo rūmai ir muziejus. Tai yra vieni geriausiai išlikusių rūmų visoje Europoje. Statyti dar XII amžiuje jie gana neblogai išsilaikęs ir laukia turistų, kurie nori pamatyti istorinius šalies eksponatus

Šiame pastate šiuo metu taip pat yra įsikūręs ir kariuomenės bei rezidencijos muziejai, tad taip pat verta užsukti, jeigu norite geriau pažinti Norvegijos istoriją.

Nacionalinis dekoratyvinių menų muziejus

Nacionalinis dekoratyvinių menų muziejus turėtų labiausiai traukti tuos, kurie myli meną bei menininkus. Čia galima rasti tiek senovinių dirbinių, tiek šiuolaikinio meno gaminių. Kolekcija siekia net XV amžių, tad pažinsite ne tik meną, tačiau ir istoriją.

Stiftsgarden

Stiftsgarden buvo pastatas XVIII amžiuje ir buvo anksčiau naudojamas kaip Karališkosios šeimos rezidencija, kurioje paprasčiausiai buvo ilsimasi. Tai yra ypač didelis dvaras, kuris net ir būdamas medinis – labai išskirtinės architektūros. Anuo metu tai buvo vienas didžiausių medinių dvarų ne tik Norvegijoje, tačiau ir visoje Europoje.

Ringve muziejus

Ringve muziejus yra gal kiek neįprastas, kadangi jame galite susipažinti su instrumentų gausa. Būtent muzikos instrumentai sudaro muziejaus kolekciją. Nuolatos vyksta dvi pagrindinės parodo: dvaro rūmų muziejuje eksponuojami europietiški muzikos instrumentai, o klėtyje laikomos šiuolaikinio muzikos pasaulio garso bei apšvietimo sistemos.

Trondheimo žemėlapisBooking.com

Trondheime yra ir daugiau lankytinų objektų, kurie verti dėmesio ir kurie gali padėti pažinti ne tik Norvegiją, tačiau ir visą Skandinavų pasaulį.

Trondheimo lankytinos vietos