Tulūza lankytinos vietos

Prancūzijoje, kaip teigia daugelis, kiekvienas miestas yra ypatingas. Ne veltui norint geriau pažinti šios šalies dvasią – reikia aplankyti kuo daugiau skirtingų objektų. Tik tokiu atveju suprasite kaip gyvena ne tik tie, kurie ragauja prabangą, tačiau ir tie, kuriems gyvenimas Prancūzijoje yra toks pat įprastas, kaip kad lietuviams gyvenimas Lietuvoje.

Viešbučiai TulūzojeBooking.com

Genialumas slypi kasdienybėje

Vienas tokių gana paprastų miestelių, kuris sulaukia vis daugiau turistų dėmesio, yra Tulūza. Tai yra ketvirtas pagal dydį Prancūzijos miestas, kuris dažnai vadinamas pramonės centru. Tiesa, tai nereiškia, kad čia atvykus Jus pasitiks tik fabrikai. Tikrai ne. Objektų, kuriuos verta aplankyti, gausu, tad aptarsime kelis, kad būtų paprasčiau susidaryti lankytinų sąrašą.

Tulūzos lankytinos vietos

Tulūza lankytinos vietos

Jakobinų bažnyčia

XIII-XV amžiaus statinys atrodo labai įspūdingai. Pastatyta gotikiniu stiliumi. Kaip ir kiti šio stiliaus architektūriniai šedevrai – taip ir šis atrodo tikrai labai puošniai bei, kaip daugelis teigia, atrodo labai kruopštus. Kadangi ši bažnyčia taip pat yra ir vienas aukštesnių šio miestelio pastatų – tikrai gana nesunkiai pamatysite ir galėsite iš tolo pasigrožėti jos didybe.

Šv. Saturnino bažnyčia

Tęsiant architektūrinius objektus taip pat dėmesio verta yra ir Šv. Saturnino bažnyčia, kuri buvo statyta dar XI-XII amžiuje. Tai yra pati didžiausia ir tuo pačiu viena įspūdingiausi romaninio stiliaus bazilikų visoje Europoje. Įrašyta į saugotinų objektų sąrašą ir kiekvienais metais aplankoma šimtų tūkstančių turistų, kuriuos žavi smulkmeniška architektūra ir tuo pačiu laikas, kuris buvo skirtas šio pastato kurimui.

Žinoma, ji reguliariai prikeliama naujam gyvenimui, skiriama laiko jos restauracijai, kadangi, kaip teigia daugelis, bet šios bazilikos Tulūza nebūtų savimi.

Automobilio nuoma Tulūzoje

Augustinų muziejus

Mėgstantiems meną Tulūza taip pat gali pasiūlyti ir muziejų, kuriame komponuojami Europos menininkų darbai. Tiek ir tų, kurie jau nebėra, tiek ir tų, kurie dar tik skinasi kelią link menininkų pripažinimų. Išties, šis muziejus yra gana didelis ir dažniausiai domina ne tik tuos, kurie labai myli meną. Jis tikrai labai unikalus ir džiugina savo įvairiapusiškumu bei manevringumu.

Šiame muziejuje kolekcija nuolatos pildoma, tad jeigu buvote prieš metus – apsilankykite vėl. Tikime, kad pamatysite tai, ko iki tol dar nebuvo.

Cite de l‘Espace

Cite de l‘Espace leis Jums skristi toliau už žemės ribų, kadangi tai yra planetariumas. Kitaip tariant tai yra kosmoso muziejus. Nereikia pergyventi, kad apsilankius jame matysite tik pavargusias brošiūras, kurios pasakos apie dalykus, kurie žinomi jau seniai. Tikrai ne.

Šis muziejus sudomina tiek vaikus, tiek suaugusius, kadangi visus eksponatai pateikiami labai unikaliai bei išskirtinai. Muziejuje gana daug eksponatų yra rodoma naudojant įmantrias technologijas, tad siūlome susipažinti su kosmosu iš žemės.

Hotel d‘Assezat

Dar vienas unikalus architektūrinis objektas yra Hotel d‘Assezat. Jie buvo pastatyti dar XVI amžiuje. Kadangi statomi Renesanso laiku, tad jame ir galima pamatyti būtent šio laikotarpio bei vėlesnių laikų menininkų darbus. Taigi, tiek Renesanso, tiek XIX-XX amžiaus menininkų darbus. Kolekcija taip pat nuolatos atnaujinama, tad verta čia apsilankyti kiekvieną kartą, kaip tik esate Tulūze.

Matyti, kad net ir šis gana mažas bei paprastas miestelis tikrai labai unikalus ir gali Jums daug ką pasiūlyti. Jūsų darbas – tai imti!

Tulūzos žemėlapisBooking.com