Turinas – TOP lankytinos vietos

Milijoniniams pasaulio miestams ant kulnų lipantis Turinas gan reikšmingai prisideda tiek prie šalies ekonomikos augimo, tiek ir kultūrinės įvairovės, kas įtakoja ir augantį turistų skaičių.

Galime pajuokauti, kad kiekvienas vairuojantis Fiat modelio automobilį privalo bent kartą gyvenime pabūti Turine, iš kurio šios transporto priemonės pasklinda po visą Europą.

Automobilio nuoma Turine

Jei tai jums didelio įspūdžio nedaro, patyrinėkite senamiestį, nusėtą barokinio stiliaus pastatais, elegantiškais fontanais ar išbandykite žiemos pramogas visai prie pat stūksančiose Alpėse.

Taip pat aplankykite šiuolaikiškus muziejus, karališka prabanga dvelkiančius rūmus, erdvias pilis bei daug kitų įdomių vietų.

O mes jums patarsime, kokias Turino lankytinas vietas labiausiai verta pamatyti 🙂

Turinas lankytinos vietos

Turinas

Turino katedra

Penkioliktame amžiuje iškilęs statinys, vietinių pramintas Duomo, puikiai atpažįstamas iš renesansinio stiliaus bei vertinamas dėl ypatingo eksponato – Turino drobulės, kuria, anot legendos, buvo apvyniotas pats Jėzus Kristus.

Būtent dėl šios priežasties didesnę katedros lankytojų dalį sudaro būtent tikintieji.

San Lorenzo koplyčia

Prie religinės tematikos objektų priskirtume žavingąją San Lorenzo koplyčią, galinčią pasigirti įspūdingo dydžio kupolu, puošiančiu statinio stogą.

Turinas pelnytai didžiuojasi savo istoriniu palikimu, mat unikalių, relikvijomis tapusių architektūrinių perliukų pastarajame nesuskaičiuotume net ant dviejų rankų pirštų, taigi besidomintiems miestų priešistore, čia nusimato produktyvi ir įsimintina popietė.

Madama rūmai

Šį sąrašą pradeda UNESCO organizacijos įvertinti Madama rūmai. Nuo 1721 metų praeivius pastarieji žavi šiaurės Italijos barokiniu fasadu, kiek vėliau viduje pradėjo veikti ir Antikos muziejus, pristatantis vienetinius eksponatus, tarp kurių freskos, antikvariatai, neįkainojami paveikslai.

Turino rūmai

Toliau rikiuojasi karališkieji Turino rūmai. Prie šio įspūdingo objekto prisidėjo geriausi ano meto architektai, tad nereikia stebėtis, kad pastatas laikomas tikra ikona, turistų gretose išlikdamas vienu populiariausiu tašku. Rūmų svečiai maloniai kviečiami pasidairyti po paveikslų galeriją, ‘‘Kinų kabinetą‘‘, puošnias sales.

Carignano rūmai

Ne ką prastesni ir Carignano rūmai, dėmesį patraukiantys neeiliniu eksterjeru, subtiliai pagyvintu skirtingomis detalėmis, statulomis. Žinoma, kaip pridera tokiems rūmams prabangos nepasigesite ir vidaus patalpose, alsuojančiose rafinuotumu, ką nesunku pastebėti pažvelgus į bendrą interjerą, retas dekoracijas ir kokybiškas apdailos medžiagas.

Stupiningi pilies parkas

Būtinai pasivaikštinėkite po pasakiško grožio Stupiningi pilies parką, iš kurio galėsite gerėtis ir originalia pilimi, pagal viziją atitinkančią kryžiaus formą. Nemažai statinio išorę puošiančių elementų vienaip ar kitaip susiję su medžiokle, kurią mėgo pilies savininkas.

Valentino pilis

Valentino pilis jau gali būti priskirtina prie itin garbingo amžiaus sulaukusių Turino įžymybių. Tačiau ne tik šis momentas traukia keliauninkus, bet ir įstabi pilies išvaizda. Objektą supą net keturi bokštai, pačiame centre yra arkados bei Savojos dinastijos herbas.

Vidinis kiemas išpuoselėtas, dabintas marmuru, taip suteikiant papildomo įspūdžio. Šiomis dienomis pilis tarnauja kaip universitetas, įkurtas nuostabus botanikos sodas, patogiai išdėstyti pažintiniai stendai.

Museo Egizio

Nepraleiskite progos trumpam nusikelti į senuosius Egipto civilizacijos laikus, ką padaryti padės unikalusis Museo Egizio. Pastarajame šimtai vertingų radinių – papirusai, skulptūros, papuošalai ir kita.

Statuto aikštė

Vietinių gyventojų pamėgta Statuto aikštė apgaubta mitų ir legendų. Bene garsiausias mitas, kad aikštė žymi vartus į pragarą, o čia esanti angelo skulptūra neva vaizduoja patį velnią. Nepaisant visko, tai reikšminga miesto dalis, kurios neturėtumėte aplenkti.

Romos teatras

Jau gerą šimtmetį miesto svečiai nukreipiami link ypatingo taško – Romos teatro. Dar tryliktame amžiuje pastatytas teatras, apie savo egzistenciją mena tik iš savo pamatų liekanų, atrastų dvidešimtajame amžiuje vykusių kasinėjimų metu.

Viešbučių Turine rezervacijaBooking.com

Subalpina

Idealiausia vieta apsipirkimui, tuo pačiu grožintis aplinka yra Subalpina. Tarsi prekybos meka ir muziejus viename, nustebins net visko mačiusius. Po ilgų ieškojimų kuo čia nustebinus artimuosius, leiskite sau pasilepinti kavinėje, siūlančioje saldžiausią šokoladinį meniu.

Turino lankytinos vietos

Pamatykite miestą iš vidaus ir susipažinkite su Turino lankytinomis vietomis šiame video! Pažiūrėkite! 🙂

Turino žemėlapis