Varšuva – TOP lankytinos vietos

Varšuvą apibūdinti vienu žodžiu būtų pakankamai sudėtinga. Tai nėra tik pagrindines architektūros madas diktuojantis senamiestis ar įprastos stilistikos gatvės. Nors paprastai didesniuose miestuose vyrauja modernizmas, o didžioji dalis pastatų stiebiasi į dangų kiek tik akys užmato, tačiau Varšuvoje puikiai dera tiek šiuolaikiški sprendimai, tiek ir praeities atspindžiai.

Aišku, savo vietą atranda žaliosios zonos, dėmesį patraukiančios parduotuvės bei klasikiniai, eksterjeru žavintys gyvenamieji kvartalai. Pirmą kartą viešinčių Varšuvoje laukia bent kelios dešimtys įdomių stotelių, tad pabandykime trumpai apžvelgti bent keletą iš jų.

Varšuva - lankytinos vietos

Varšuva

Bene labiausiai turistams rekomenduojama aplankyti Varšuvos senamiestį, įvertintą net UNESCO  organizacijos. Pagrindinis šios vietos akcentas yra raudonų plytų siena, supanti teritoriją iš visų pusių. Verta paminėti, kad viskas, ką galima regėti senamiestyje, kadaise buvo visiškai sunaikinta, o naujam gyvenimui prikelta tik pasibaigus antrajam pasauliniam karui.

Be spalvingais fasadais išsiskiriančios miesto dalies, esama ir populiariosios Turgaus aikštės, kurioje veikia su sostinės istorija supažindinantis muziejus.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Vėliau būtų galima patraukti taip vadinamuoju Karališkuoju keliu, tapusiu geriausiai žinoma gatve visame mieste. Čia išvysite senovinius pirklių namus, kurie dar ir šiandien asocijuojasi su prabanga, komfortišku gyvenimu. Taip pat stūkso ne viena įspūdinga bažnyčia, paliksianti neišdildomą įspūdį net nepriskiriantiems savęs prie itin religingų žmonių.

Jei jau prakalbome apie bažnyčias, tai ypatingo aptarimo nusipelniusi būtų Šv. Onos bažnyčia, kerinti savo barokiniu stiliumi šiek tiek pagyvintu neoklasikiniais fragmentais. Nenuvilia ir statinio vidaus dekoras, kuriame aiškiausiai matomas rokoko prieskonis. Šventovė vertinama dėl dar vienos ypatybės- sakoma, kad nusprendusių amžiną meilę prisiekti būtent Šv. Onos bažnyčioje lauks nepaprastai laimingas gyvenimas.

Ganėtinai svarbus, jau relikviniu tapęs paminklas – Šv. Jono katedra. Pastaroji gerai atpažįstama iš gotikinio eksterjero, bet didžiausi turtai slypi viduje. Katedros požemiuose saugomi garsiausių Lenkijos asmenybių palaikai, o interjerą puošia vienetiniai, religinės tematikos paveikslai, prašmatnūs elementai, sukuriantys išties unikalią atmosferą.

Didingoji Karalių pilis buvo tapusi anuometinių krašto valdovų rezidencija. Vėliau svarbiausių įstatymų priėmimui pilyje rinkdavosi seimo atstovai. Iš griuvėsių prikeltame statinyje šiandien galima aplankyti vertingų baldų, meno dirbinių kolekciją sukaupusį muziejų.

Pasidairykite po Vilanovo rūmus. Dailus statinys su ant stogo išdėstytomis skulptūromis puikiai tinka kaip fonas kelionės akimirkoms įamžinti. Vėliau siūlome pavaikštinėti po įstabų, itališko braižo turintį sodą bei užsukti į rūmų arklides, kur sudominti turėtų analogų neturinti plakatų paroda.

Ganėtinai svarbų ir skaudų įspaudą žydų tautos istorijoje palikęs nacių valdymo laikotarpis iki šiol gyvas daugelio šeimų nukentėjusių ar susidūrusiu su šiuo žiauriu režimu prisiminimuose. Būtent šiems išgyvenimams atminti, atiduodant pagarbą aukoms skirtas ir paminklas buvusiame žydų gete.

Besidomintiems lankytino krašto praeitimi neabejotinai bus įdomu popietę praleisti kultūros ir mokslo rūmuose. Pastaruosiuose pažiba tapę rūmai tarsi identiška Maskvos universiteto kopija, kartu ir Stalino laikų palikimas, dėl kurio verda karštos diskusijos, mat dauguma miestiečių jau nenorėtų matyti tokios sovietinės atributikos.

Naujausi moksliniai atradimai ir išradimai pasitinka Koperniko mokslo centro lankytojus. Jame susipažinsite su gamtos reiškinių veikimo principais, patys atliksite eksperimentus ar net pajusite ką reiškia išgyventi žemės drebėjimą.

Galiausiai, neprasilenkite su Lazienki parku, galinčiu pasigirti neįprastais rūmais iš šono atrodančiais tarsi kabančiais ant vandens paviršiaus. Pasigėrėję nuostabiu peizažu rūmų viduje būtinai užsukite ir į architektūros muziejų.

Viešbučių Varšuvoje rezervacijaBooking.com

Kelionės į Varšuvą vis labiau populiarėja. Populiarėja ir Naujųjų metų sutikimas šioje sostinėje. Lietuviai greitai atrado, jog švesti čia, įskaitant ir visai neblogų apartamentų nuomą, kainuoja visai nedaug. Ir iš tikrųjų – nakvynė Varšuvoje, palyginus su kitomis Europos sostinėmis ir tuo pačiu Vilniumi, kainuoja tikrai nedaug. Tiesa, jei tai savaitgalis ar kokios nors šventės, geriau viešbučių rezervacija pasirūpinti iš anksto – taip tiesiog turėsite kur kas didesnį pasirinkimą.

Ką veikti Varšuvoje

Varšuvos žemėlapis