Veličkos druskų kasyklos

Velička yra nedidelis miestelis, Krokuvos priemiestis, kuris labiausiai garsėja druskų kasyklomis, kurios puikiai žinomos visame pasaulyje. Tai vienas tų objektų, kurių aplankyti ne tik kad rekomenduojama, tačiau net ir būtina, kadangi analogiškos vietos netoli Lietuvos nerasite. Juolab, pačios kasyklos labai puikiai pritaikytos turistų poreikiams, tad pasivaikščiojimas jomis vertos dėmesio.

Žvilgsnis į Veličkos druskos kasyklų praeitį

Veličkos druskų kasyklos buvo pradėtos aktyviai naudoti dar XIII amžiuje ir iš jų išgauti druską nustota tik XX amžiuje. Deja, kasyklose labai daug žmonių prarado savo gyvybes, buvo traumuoti, tačiau noras uždirbti – begalinis, galiausiai, vietiniams kito pasirinkimo tiesiog nebuvo. Šiuo metu unikalūs eksponatai pateikti taip, kad turistai galėtų ne tik juos pamatyti, tačiau ir sudalyvauti istorijose, kurios buvo išgyventos vietinių žmonių.

Viešbučių Vieličkoje rezervavimasBooking.com

Druskos susiformavo prieš daugiau nei 13 mln metų, beveik 14 mln. Įvairiausi techtoniniai lūžiai suformavo baseinus, kurie buvo užpildyti nuo kalnų atitekančiu vandeniu. Tekėdamas jis nuplovė mineralus, o galiausiai išgaravus vandeniui liko tik druskos. Natūralu kad pamačius jų panaudojimo galimybes atsirado vis daugiau kasyklų, kuriose buvo kasama druska. Viena iš jų yra ir šis Lenkijos pasididžiavimas, kuris šiuo metu jau nebeveikia.

Kasyklų lankymas

Planuojantys apsilankymas druskų kasyklose turi nepamiršti įvertinti kelis svarbius niuansus. Pirmiausia – norintys patekti greičiau turėtų pirkti bilietus internetu. Žinoma, galėsite įsigyti bilietus ir vietoje, tačiau norėdami sutaupyti laiko turėtumėte pirkti internetu ir nesukti dėl nieko galvos. Dažniausiai pasirenkamas turistinis maršrutas siekia net iki 3 km ilgio, tad reikia įvertinti savo galimybes. Galimas važiavimas neįgaliojo vežimėliu, tačiau apie tai reikia informuoti personalą, kad jie tinkamai pasiruoštų. Nereikia baimintis, kad šachtose bus šalta. Tikrai ne. Labai karštomis vasaros dienomis apsilankymas po žeme kaip tik labai geras pasirinkimas, kadangi gaivina. Labai šaltomis dienomis kasyklos yra uždarytos, tad paprasčiausiai nebus galimybės jose lankytis.

Automobilio nuoma Krokuvoje

Ekskursijos metu varijuos gylis, kuriame būsite, tačiau pačioje pradžioje, kad ekskursija prasidėtų, reikia pasiekti 135 metrų gylį. Vėlgi, lipti galima laipteliais arba specialiu liftu, kuris yra pritaikytas būtent neigaliujų poreikiams. Visos ekskursijos metu vaikščiodami galėsite klausti gido, kuris pasakos apie kasyklas Jums labiausiai tinkama kalba. Siūlomos kelios pagrindinės, kaip kad lenkų, vokiečių, prancūzų, rusų arba anglų, tad pasirinkite Jums tinkamiausią ir pagal bus duodamos ausinės, kurios padės geriau girdėti, ką kalba gidas. Ekskursijos metu labai svarbu neatsilikti nuo savo grupės, kadangi mažos angelės gali padėti pasimesti.

Vieličkos druskos kasyklos

Eidami unikalia aplinka pamatysite Kingos bažnyčią, kurioje kasyklos darbuotojai ėjo melstis, taip pat, nuostabius paveikslus, galėsite laižyti sienas, kurios bus sūrios, žinoma, susipažinti su eksponatais, kuriuose vaizduojamos įvairios kasyklų situacijos, galimi siužetai, kurie vyko ne taip jau ir seniai. Galiausiai, išeinant dar galėsite pasigrožėti eksponatais, taip pat, žiūrėti nuolatos kartojamus vaizdo įrašus specialiuose kambariuose, taip pat, įsigyti suvenyrų, kurie Jums primins, kad kadaise buvote šioje unikalioje vietoje ir ragavote druką tiesiai iš žemės gelmių.

Ekskursijos vykdomos gana dažnai. Sezono metu, tai yra vasarą, jos dažniausiai paleidžiamos kas 30 minučių, o kadangi skirtingi gidai kalba skirtingomis kalbomis – grupės įleidžiamos dar dažniau. Kaip jau minėjome, bilietus geriausia įsigyti internetu, kadangi tai Jums padės sutaupyti nemažai laiko. Kitu atveju teks stovėti gyvoje eilėje ir sulaukus – įsigyti patekimo bilietą, kurio kaina siekia apie 100 zlotų.

Veličkos žemėlapisBooking.com