Versalio rūmai

Turbūt ne vienam puikiai žinomi Versalio rūmai kelia nuostabą. Žinoma, dėl istorijos vingių, dėl paslapčių, kurias slepia šie didingi rūmai, galiausiai, dėl prabangos, kuri atima žadą.

Užtenka pamatyti rūmų išorę kad pavyktų pajusti prabangą.

Automobilio nuoma Paryžiuje

Tiesa, šiuo metu apsilankyti galima ir viduje. Tai puiki galimybė geriau pažinti Versalio aukštuomenės gyvenimo ritmą, suprasti prabangos skonį bei pajusti atmosferą, kurią išgyveno prancūzų aukštuomenė.

Versalio rūmai

Versalio rūmai

Šie didingi rūmai, kurie šiuo metu dažnai pavadinami Prancūzijos pasididžiavimu, buvo pastatyti valdant karaliui Liudvikui XIV-ajam. Pačioje pradžioje tai buvo poilsiui skirtas dvaras, tačiau   XVII amžiuje buvo perdarytas į karalių rezidenciją ir būtent šiuo metu pastatui buvo įkvėpta tiek daug prabangos bei elegancijos.

Karališkai atrodantys rūmui šiuo metu yra unikalus statinys, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Ir nors šiuo metu turistai džiaugiasi, kad šie rūmai padeda pasijausti karaliumi, suteikia daug įspūdžių, tačiau anuomet karalius Saulė buvo nemėgstamas, kadangi labai daug pinigų skirdavo aprangai, aksesuarams bei rūmų puošybai.

Nors rūmuose daugiausia dėmesio skiriama didingai Marijai Antuanetei ir jos gyvenimo istorijai, tačiau juose dėmesio paliekama ir kitiems jų gyventojams.

Čia galite susipažinti su karališkosios šeimos atstovų kambariais, pamatyti unikaliai išlaikyti interjerą, higienos daiktus. Daug dėmesio sulaukia karališkoji koplyčia, puikiai atrodo ir veidrodžių galerija, kurioje aukštuomenė grožėjosi savimi. Žinoma, pro akis nepraeina ir menininkų darbai, marmurinės skulptūros, dekoruoti baldai bei kitos interjero detalės, kurios tiesiog kvepia prabanga.

Jeigu sudominome ir tikrai norite pamatyti šių nuostabių rūmų vidų – tokiu atveju turėsite įsigyti bilietą. Tiesa, sumokėti už apsilankymą tikrai verta, kadangi nieko panašaus nepavyks kitur pamatyti.

Asmenims iki 18 metų rūmų lankymas nieko nekainuoja. Lygiai taip pat kaip ir asmenims, kuriems yra iki 25 metų amžiaus, jie yra ES piliečiai ir studijuoja. Visiems kitiems bilietas kainuos net 15 eurų, tačiau čia galėsite vaikščioti net kelias valandas, tad bilieto kaina garantuoja gero pusdienio pramogas.

Apie Versalį yra apipinta labai daug įvairiausių mitų. Ne tik karališka dvasia, tačiau būtent ir patys mitai dažniausiai paskatina apsilankyti šiuose rūmuose.

Nors atrodo, kad gyvenimas tokioje prabangoje turėtų būti tikras malonumas, tačiau istoriniai šaltiniai atskleidžia, kad gyvenimas šiuose rūmuose buvo labai nuobodus, vykdavo mažai pramogų, o ir tos, kurios vykdavo, ne visada sukviesdavo visus Versalio gyventojus.

Juolab, kalbama, kad šiuose rūmuose gerai gyveno tik karališkosios šeimos atstovai. Juose gyvenantys dvarininkai turėjo tenkintis labai mažais kambariukais, kartais negaudavo valgyti, buvo alinami. Taigi, viskas ne taip gražu, kaip gali atrodyti dabar.

Šaltiniuose taip pat nurodoma, kad šie rūmai kvepėjo ne tik nuostabiausiai Prancūziškais kvapais, tačiau ir fekalijomis, kadangi vietiniai dvariškiai mieliau pudravosi veidus nei juos prausė. Užsienio svečiai plėtojo gandus apie skoningus rūmus, kuriuose vyrauja aitrus fekalijų kvapas susimaišęs su kvepalais. Ir nors čia gyveno aukštuomenė, tačiau praustis jie labai neskubėjo.

Na, mados yra mados, tačiau anuomet karališka prabanga labai kirtosi su smarve bei prasta higiena. Rūmuose iš vienos vietos į kitą taip pat buvo galima vykti pakinkytais arklių vežimais. Tiesa, ši privilegija taip pat tik turtuolių malonumas.

Viešbučių Versalyje rezervacijaBooking.com

Nors šiuo metu apie Versalio rūmus yra sukurta labai daug gandų, mitų bei istorijų, tačiau akivaizdu vieną – tai buvo pobūvių, prabangos bei nuostabiausių rūbų kūrimo vieta, kuri šiuo metu pritraukia daug turistų.

Versalio rūmai

Šiame video galite pasigrožėti Versalio rūmais. Pažiūrėkite 🙂

Versalio žemėlapis