Viena – TOP lankytinos vietos

Daugelis pabuvęs Vienoje tikina, kad tai vienas gražiausių miestų visame pasaulyje. Dar geriau – tai vienas labiausiai kultūra dvelkiančią miestų, taip pat, romantiškiausias bei visoks kitoks, ne epitetų jam yra labai daug. Sakoma, kad kol nebuvai Vienoje – tol nesi matęs tikro kultūros lopšio, tad apsilankymas joje yra paprasčiausiai būtinas. Jūsų laukia nuostabi architektūra, taip pat meniniai kūriniai, istorija, prabanga ir išpuoselėta gamta, kuri puikiai dera su natūralu. Atrodo, kad sunkiai būtų įsivaizduoti, kad visa tai gali tilpti viename mieste? Tačiau tikrai gali ir būtent tokie ir yra Viena.

Šiame meniniame lopšyje gyveno ir kūrė tokie menininkai, kaip kad Mocartas, Bethovenas, Štrausas, Froidas ir kt. Kas juos inspiravo? Aptarsime kelis objektus, kurie verčiausi Jūsų dėmesio ir kurie padeda geriausiai suprasti – kokia ta Viena.

Viena lankytinos vietos

Vienos lankytinos vietos

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra labai dažnai vadinama pačiu svarbiausiu miesto simboliu, tad jeigu čia esate – neaplankyti jos būtų paprasčiausia nuodėmė. Tiesa, turistų čia visada labai daug, tad natūralu, kad ir Jūsų apsilankymo metu gali tekti skirti laiko prasibrovimui iki pačios katedros ir geros nuotraukos padarymui. Taip pat katedra yra apipinta įvairiausiais mitais, tad siūlome pasidomėti plačiau. Vertinami ir katedros požemiai, kuriuose saugomos Habsburgų dinastijos žmonių urnos. Katedra yra išskirtinė ir tuo, kad jos architektūroje labai puikiai atspindi kelių skirtingų meninių stilių plotmės: romaninio, gotikinio, net baroko stiliaus elementai.

Vienos opera

XIX amžiuje pastatyta Vienos opera taip pat yra vienas gražiausių architektūrinių objektų ne tik šiame mieste, tačiau ir visoje Europoje. Pastato stilius kurtas neorenesansinio stiliaus, tad jame puikiai susijungia prabanga ir tuo pačiu žemiškumas, kurio buvo siekiama tais laikais.  Operacija talpina net iki 2200 žiūrovų, tad jeigu norite pamatyti kokį nors kūrinį, tikime, kad perkant bilietus internetu iš anksto tikrai rasite vietą. Pats pirmasis čia pastatytas kūrinys buvo Mocarto „Don Žuanas“.

Automobilio nuoma Vienoje

Hofburgo rūmai

600 metų Hofburgo rūmų istorija labai puikiai atsispindi ir pastato architektūroje, kadangi derinamas ne vienas stilius. Žinoma, labiausiai žavi pastato didingumas, kadangi rūmuose yra daugiau nei 2600 skirtingų patalpų, kurios sukurtos ir skirtingoms paskirtims. Čia taip pat rasite net ir koplyčią, nacionalinę biblioteką, šiuo metu pastate yra įsikūrusi ir prezidentūra. Kadangi pastatas labai didelis, natūralu, kad jame glaudžiasi labai daug skirtingų paskirčių objektų: muzikos instrumentų muziejus, jojimo mokykla, etnografijos muziejai, laikomos saugomos brangenybės, taip pat, mini kavinės ir t.t. Galbūt tai šiam pastatui ir suteikia šiuo metu tokio savotiško žavesio. Tai yra universalus kompleksas, kuriame kiekvieną dieną zuja tūkstančiai žmonių.

Vienos muziejų kvartalas

Vienos muziejų kvartalas yra įsikūręs buvusiose arklidėse, tad juokais sakoma, kad Vienos arklidės buvo prabangesnės nei daugelio kitų Europos miestų rūmai. Nieko keisto,kad šiuo metu jos puikiai tinka muziejų paskirčiai. O jų yra ne vienas: meno muziejus, teatro, architektūros, šokio studijos, Leopoldo muziejus, šiuolaikinio meno muziejus ir kt.

Viešbučiai VienojeBooking.com

Šionbruno rūmai

Šionbruno rūmai yra barokinio stiliaus architektūrinis objektas, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kas labiausiai žavi? Bene daugiausia dėmesio skiriama i rūmų prabangai, kurie šviečia iš toli. Nuostabiai atrodo tiek pastato išorė, tiek vidus. Aplinkui rūmus puoselėjami sodai, kurie nuostabiai atrodo visais metų laikais.

Belvederio rūmai

Belvederio rūmai yra kiek nutolę nuo Vienos, tačiau važiuoti verta, kadangi šie baroko stiliaus rūmai tikrai jus sužavės nuostabus grožio architektūra. Kompleksą sudaro net dveji rūmai, kurių aplinką puošia rodai, kriokliai.

Vienos žemėlapisBooking.com