Vietnamas lankytinos vietos

Vietnamas tampa vis dažnesniu pasirinkimų tų keliautojų, kurie trokšta tikros autentikos, įspūdingos gamtos bei unikalios kultūros. Ne vienas pabuvojęs šioje šalyje pasakoja apie nepamirštamus kelionės įspūdžius. Tikrai nereikėtų stebėtis, nes kelionės metu susipažinus su populiariausiomis šalies vietomis, kultūra, istorija, žmonėmis bei vietos virtuve, net ir išrankiausias keliauninkas lieka sužavėtas. 

Viešbučiai Vietname

Booking.com

Čia tiek daug ką nuveikti: apsilankyti sostinėje, paplaukioti autentišku vietnamietišku laivu, ilsėtis prie įstabios jūros ir nuveikti daug kitų dalykų. Kad atostogos būtų iš tiesų nepamirštamos, būtina susiplanuoti kelionės maršrutą. Kad tai padaryti būtų lengviau, pateikiame keliautojų išgirtas vietas Vietname, kurias tiesiog būtina pamatyti.

Vietnamas – lankytinos vietos

Ba Be nacionalinis parkas patiks gamtos mylėtojams. Čia išvysite įspūdingus gamtos lobynus – kvapą gniaužiančius slėnius, krioklius, ežerus, suvešėjusius miškus, urvus, gigantiškas uolas. Nacionalinis parkas yra įsikūręs Vietnamo šiaurės rytinėje dalyje, visai greta Ba Be ežero, kurio pavadinimas reiškia „trys ežerai”. Turistus traukia Poung ola – tai 50 metrų aukščio bei 300 metrų ilgio ola, kurioje susitiksite akis į akį su įvairiausių rūšių šikšnosparniais. Taip pat galėsite pasigrožėti Dau Dang kriokliu.

Phong Nha-Ke Bang yra dar vienas nacionalinis parkas, kuris netgi įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šis nacionalinis parkas yra įsikūręs centrinėje Vietnamo dalyje, o jo plotas kiek didesnis nei 200 000 ha. Didžiausio dėmesio susilaukia jame esančios grotos bei olos. Taip pat parke teka gausybė požeminių upių bei didžiulį įspūdį daro keistų formų natūraliai gamtos suformuotos uolos. 

Vietnamas lankytinos vietos

My Son yra viena iš Vietname esančių archeologinių vietovių, kurioje išvysite seniausius Čampa karalystės griuvėsius. Ši vietovė tikrai paliks įspūdį besidomintiems istorija bei romantikos fanatikams. Ši vietovė taip pat yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, tad nenuvykti ten būtų kuo tikriausia nuodėmė. Teritorijoje rasite ir muziejų, kuriame galėsite artimiau susipažinti su Čampa karalystės istorija bei faktais. 

Automobilio nuoma Vietname

Mekongo delta įsitaisiusi pietinėje Vietnamo dalyje. Dažnai ji dar vadinama Vietnamo „ryžių aruodu”. Mat turėkite omenyje, kad pagrindinė Vietnamo žemės ūkio kultūra yra ryžiai, kurie ir auginami Mekongo bei Raudonosios upės deltose. Šis regionas turi dar vieną pavadinimą, kurį linkę naudoti vietiniai – tai „Devynių drakonų” kraštas. Mat pačią deltą sudaro 9 intakai. Mekongo delta garsėja savo nuostabiais vaizdais visame pasaulyje, tačiau šioje dalyje ir daugiausiai uodų, kurie platina maliariją. 

Halongo įlanka nusidriekusi į rytus nuo šios šalies sostinės Hanojaus. Apie šią įlanką sklando legendos, turistai plūsta būtent čia pasigrožėti puikiais šalies vaizdais. Įlankoje yra daugiau nei 3 tūkstančiai salų, įvairiausių formų uolų. Halongo įlanka yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Didesnės salos apaugusios vešliais miškais, tačiau ne viena jų yra negyvenamos bei neturinčios jokių pavadinimų. Įdomu, kad užutekyje galima pamatyti vandeniu plūduriuojančias valteles, kurios yra tarsi namai vietiniams gyventojams. 

Sapa – tai gyvenvietė šiaurinėje Vietnamo dalyje, įsikūrusi kalnuose. Ši vietovė žavi savo vaizdinga gamta bei kultūrine įvairove. Apsilankę Sapoje sutiksite gausybę vietinių kalnų genčių bei etninių mažumų. Išvysite ryžių plantacijas, autentiškus namus, gyventojus dėvinčius rankomis austus lininius drabužius. Nors šia vietove domisi vis daugiau keliautojų, pasiekti ją ne taip paprasta, mat ne taip lengva užkopti į kalnų viršūnes. 

Jeigu kada teks pabuvoti Sapoje, būtinai skirkite bent kelias valandas ir apsilankykite vietiniame turguje, kuriame virte verda tikrasis vietinių gyvenimas. Jame galėsite įsigyti ir egzotiškų natūralių produktų ir rankų gamybos gaminių, kad gali tapti puikiu atsiminimu ar puikia lauktuvių dovana.

Vietnamo žemėlapis

Booking.com