Vroclavas – TOP lankytinos vietos

Vroclavo unikalumas – netipinė miesto struktūra, mat visi objektai pasiskirstę net dvylikoje salų. Jau vien dėl šio išskirtinio bruožo apsilankyti tokioje vietovėje išties verta, nes tai bus nauja patirtis, kuo ir žavi kelionės- galimybe pažinti, atrasti bei išbandyti daug iki tol net neįsivaizduotų dalykų.

Kalbant apie Vroclavą, reikėtų pabrėžti būtent architektūrinį jo pranašumą. Nors dominuoja gotika ir barokas, visgi gerai įsižiūrėjus aptiktumėte dar bent kelių stilių elementus, vaizdžiai įsiterpusius tarp pagrindinių to meto statybos madų pavyzdžių. Kiekvieno miesto svečio lankytinų vietų sąraše turėtų atsidurti keli žymesni taškai.

Vroclavas lankytinos vietos

Vroclavas

Turgaus aikštė tiesiog pribloškia savo užimamu plotu, bet mėgstantiems laisvą judėjimą, o ne stumdymąsi miniose čia neabejotinai patiks. Pirmiausiai siūlytume pasigerėti dailiais ornamentų raštais pagražinta rotuše. Pastarojo statinio bokšte įkurdintas miesto herbas bei astronominis laikrodis. Tuo pačiu užsukite ir viduje veikiantį Miesto istorijos muziejų.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Jei norisi dar daugiau autentiškų reginių pasižymėkite vietą, nuo kurios prasidėjo ir pačio Vroclavo plėtra. Pirmieji gyventojai teritorijoje apsistojo prieš daugiau nei tūkstantmetį, todėl nenuostabu, kad didesnė dalis visų pastatų jau priskiriami relikvijoms. Tarp jų ir Šv. Gilezijos bažnyčia, Šv. Jono Krikštytojo katedra. Nemenka religinių atributų kolekcija saugoma Archivyskupijos muziejuje, todėl nepraleiskite progos žvilgtelėti į tokius vertingus eksponatus.

Neaplenkite garsiųjų Valdovų rūmų. Ištaigingame statinyje lankytojai kviečiami į parodų centrą, kur laukia visa puokštė visą Vroclavo egzistavimo periodą pasakojančių archeologinių radinių, meno dirbinių ir kitų nuo šio krašto neatsiejamų simbolių. Be visa ko, informatyvi popietė nusimato istorijos muziejaus erdvėse.

Ekskursiją pratęskite ko gero, visiškai savo vardą pateisinančioje šimtmečio salėje. Dar praeitame amžiuje suprojektuotame pastate vienu metu gali sutilpti per šešis tūkstančius žmonių! Šiuo metu salėje vyksta patys svarbiausi renginiai, o savo įmantriomis formomis ji neturi lygių visoje šalyje.

Visai prie pat yra senasis miesto parkas, viliojantis savo ypatingu Japonišku sodu bei žavusis dainuojantis fontanas vakarais virstantis tikru šou spektakliu po atviru dangumi.

Dėmesį patrauks neeilinė konstrukcija- anoniminio praeivio paminklas, susidedantis iš dar keturiolikos dalių, vaizduojančių tam tikrus personažus, kartu primenančius apie visos žmonijos patobulėjimą per ilgus šimtmečius.

Ar norėtumėte pajusti ką reiškia dalyvauti tikrame mūšyje?  Šią malonę jums suteikia interaktyvusis Raclavicų mūšio panoramos paveikslas. Atitinkamai paruoštose patalpose, dėka naujųjų technologijų viskas atrodo taip realu, kad nesunku save pagauti dvejojantį ar tai sapnas, o gal tik optinė apgaulė?

Turintiems noro ir laiko rekomenduotume pasivažinėti ir po Vroclavo apylinkes. Įspūdinga gamta nėra viskas, ką pamatytumėte iškėlę koją iš miesto. Štai, kad ir istorinė Ksiaz pilis, romantika dvelkianti Bolkovo pilaitė, nuo kurios stebima fantastiška panorama.

Šeimos turėtų atkreipti dėmesį į Vroclavo zoologijos sodą. Tarp penkių tūkstančių gyvūnų išvysite ne tik egzotines rūšis, bet ir mums gerai pažystamus miškų atstovus, tad pusdienis tikrai neturėtų prailgti.

Prieš išvykstant derėtų pasisvečiuoti tobuloje poilsinėje oazėje- Osolinskių sode. Vešli augalija, iškyloms tinkančios pievelės, suoliukai ramiam pasisėdėjimui ar pėsčiųjų takai, leidžia neskubant padiskutuoti su bendrakeleiviu, įvertinant Vroclavą ir jame praleistas akimirkas.

Na, o mėgstantys aktyvesnį laisvalaikį gali leistis į nykštukų figūrėlių paieškas, mat pastarųjų mieste knibždėte knibžda. Galbūt net susigalvosite kokį smagų žaidimą ar draugiškas varžytuves, kas nykštukų atras daugiau.

Viešbučių Vroclave rezervacijaBooking.com

Nakvynės kainos Lenkijoje vis dar maloniai stebina. Palyginus su tuo, ką esame įpratę mokėti Lietuvos pajūryje, Lenkijoje atrodys tikrai pigu. Ne išimtis ir viešbučiai Vroclave. Čia galima ir labai pigių variantų, ir už žemesnę kainą nei Lietuvoje prabangesnių viešbučių. Tad drąsiai naršykite ir rinkitės.

Ką veikti Vroclave

Vroclavo žemėlapis