Albanija – Top lankytinos vietos

Pripažinkime, rinkdamiesi kryptį būsimoms atostogoms, pirmiausiai dairomės šiltesnių, mums geriau žinomų ir turistų jau seniai pamėgtų šalių.  Bet kartais tikrai ne pro šalį pasidomėti ir tarp lyderių įsiterpusiomis mažesnėmis, bet labai spalvingomis valstybėmis, pavyzdžiui Albanija. Pastarosios paplūdimiai nė kiek nenusileidžia įstabiausiems pasaulio kampeliams, o didinga praeitimi alsuojantys miestai leis bent šiek tiek prisilieti prie Osmanų imperijos laikų.

Šimtmečius skaičiuojančios pilys, bažnyčios, kalnai ir nesuvaidintas svetingumas – puikus derinys turiningam bei įsimintinam laikui nepažintame krašte. Žaviausia tai, jog Albanija dar nėra išlepinta turistų, tad ieškoti tikrojo šalies veido ilgai netenka.

Viešbučių Albanijoje rezervacijaBooking.com

Pirmiausiai vertėtų pasižvalgyti po šalies sostinę – Tiraną. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad čia lyg ir nėra nieko įspūdingo, bet pasigilinus, visgi įmanoma atrasti visai įdomių objektų.

Albanija lankytinos vietos

Štai, kad ir Tiranos piramidė. Skamba kiek keistokai, na iš kur Europoje gali būti tokių statinių? Taip, tai nėra tradicinė piramidė, ji pastatyta komunistų lyderiui šioje šalyje atminti. Nykus betoninis statinys slepia brutalųjį Albanijos istorijos tarpsnį. Kadaise šis pastatas naudotas kaip muziejus, tačiau po kelių dešimtmečių jį uždarius, piramidė tapo dar vienu apleistu šedevru. Drąsiausi turistai ryžtasi kopti į patį viršų, iš kur galima pasigerėti nuostabiomis miesto panoramomis. Valdžios planuose vėl yra piramidės restauravimas ir pritaikymas turistams.

Jei bent kiek domitės istoriniais įvykiais, užsukite į netipišką muziejų (seniau buvusį bunkerį), kur sužinosite reikšmingų faktų apie Albaniją bei ją valdžiusių asmenų biografiją. Nuotraukos, artefaktai bei kitos relikvijos sudomins net didžiausius skeptikus, kuriems iki šiol  praeities pažinimas nedarė tokio įspūdžio.

Automobilio nuoma Albanijoje

Neaplenkite Et’hem Be mečetės, baigtos statyti dar 18 amžiuje. Šie maldos namai garsėja liberalumu, tad prieš žengiant vidun pakanka nusiauti dėvimą avalynę, kas nesukelia didelių nepatogumų lyginant su kitais panašaus tipo statiniais, kur galioja griežtesnės taisyklės.

Na, o prieš atsisveikinant su Tirana būtinai paviešėkite įspūdingajame didžiajame parke. Čia renkasi ne tik nuo miesto triukšmo pavargę, bet ir mėgstantys sportą albanai. Atmosfera išties nepakartojama, o prie viso to labiausiai prisideda žavingai atrodančios medžių giraitės, gigantiškas ežeras ir kiti natūraliai gamtai priskiriami atributai.

Kitas taškas, į kurį rekomenduotume nuvykti – Beratas. “Tūkstančio langų” pravardę įgavęs, UNESCO  pasauliniu paveldu pripažintas miestas pakeri savo autentišku senamiesčiu, siauromis, akmenuotomis gatvelėmis, ne vieną freskų bei ikonų kolekciją saugančia bažnyčia, soborais ir žinoma, vietos pažiba- istorine tvirtove.

Girokasterio miestelyje gausu namų, statytų 17-18 amžių sandūroje. Juose tebeveikia tradiciniai etnografiniai muziejai, lankytojus supažindinantys su ankstesniu albanų gyvenimu, buitimi, papročiais.

Soranda puiki stotelė išsiilgusiems neįpareigojančio tinginiavimo pakrantėse. Daugiausiai dėmesio sulaukiantis Ksami paplūdimys nustebins ypatingai balto smėlio ruožu, o pabodus kaitintis prieš saulę, galima pasivaikščioti po netoliese esančio antikinio miesto griuvėsius. Soranda yra puiki vieta tiems, kurie nori be didesnių įsipareigojimų tiesiog pailsėti pajūrio kurorte.

Paslaptingasis Dhermis regionas tikrai patiks visiems romantikams, mat čia esama itin atokių vietelių, kuriose nedaug arba visiškai nėra žmonių, tad sudaromos idealios sąlygos ramiam poilsiui ir privatumui. Ilgas paplūdimių ruožas ir ne didelis turistų gausumas net sezono metu leidžia mėgautis ramybe. Atostogaujant kažkur netoliese, vertėtų išbandyti ir tokias pramogas kaip žygį po kanjoną ar ekskursiją į rojaus kampeliu pramintą įlanką.

Jei dviratis yra neatsiejamas nuo jūsų kasdienybės, tada jums pakeliui į Shkodra miestą. Beveik visi jo gyventojai šią transporto priemonę naudoja dažniau nei automobilį, tad stebėtis aplink zujančiais dviratininkais neverta. Tuo pačiu rekomenduojame pasigerėti savitu braižu išsiskiriančiu senamiesčiu bei didingąja Rozafos pilimi. Dviratį čia galima tiesiog ir išsinuomoti, tuo pačiu ne tik apžiūrėti miestą, bet apsukti ir ratą po apylinkes.

Patys geriausi prisiminimai išliks po pasiplaukiojimo Komano ežere. Per kelių valandų kelionę išvysite nepakartojamų vaizdų, kuriais pasigirti gali visa Albanija. Smaragdinis vanduo, vešlia augalija apaugusios uolos, grynas oras bei šauni draugija- viskas , ko reikia nepriekaištingai popietei, kai galima mėgautis kiekviena minute.

Kelionei po Albaniją galima tiesiog nuomotis automobilį. Automoblio nuoma ALbanijoje – populiaru, paprasta ir nelabai brangu. Žinoma, populiaresniuse  kurortuose visuomet jums pasiūlys kokių nors ekskursijų – safarių, išplaukimų į jūrą, gido paslaugas pasivaikščiojimui kanjonais ir panašiai. Kelionės metu galima išbandyti ir dviračius, ir jūrines baidares, na o daugiausiai detalių vis tik pamatoma tiesiog vaikštant svetimos šalies keliais ir takeliais.

Viešbučių rezervacija Albanijoje – įprastas dalykas keliaujantiems savarankiškai. Ir, žinoma, pagrindinis to pagalbininkas – booking.com platforma. Nakvynė Albanijoje nėra brangi, ypač mažiau turistų lankomose vietose.