Glazgas – lankytinos vietos

Didžiausias Škotijos miestas Glazgas, įsikūręs šalies vakaruose šalia Klaido upės, laikomas muzikos miestu. Būtent Glazge kiekvieną savaitę įvyksta apie 130 įvairiausio stiliaus muzikinių renginių.

Glazgas puikiai žinomas keliautojų gretose. Ne vieną turistą šis miestas vilioja savo garsiomis teatrų ir koncertų salėmis bei įmantria Viktorijos ir Edvardo laikų architektūra.

Nors ankščiau miestas buvo žinomas dėl savo pramoninės veiklos, šiandien jis garsėja turizmo plėtra ir savo kultūra.

Automobilio nuoma Glazge

Daugelį Glazgo lankytinų objektų lengvai galima pasiekti viešuoju transportu: autobusu, tramvajumi ar metro. Tiesa, autobusai vakare važinėja kiek rečiau, tačiau metro važiuoja iki pat vidurnakčio. Miesto centre patogiausia keliauti pėsčiomis. Na, o jeigu ketinate keliauti kiek toliau į miesto pakraščius ar už miesto ribų, tam puikiai tinka automobilių nuomos paslauga.

Toliau pateikiame populiariausias Glazgo lankytinas vietas:

Glazgas lankytinos vietos

Glazgas

Savo kelionės maršrutą pradėkite nuo svarbiausio miesto simbolio – Glazgo katedros. XII amžiuje pastatyti maldos namai žavi savo škotiška gotikine architektūra bei interjero detalėmis. Užsukite į vidų ir pasigrožėkite nuostabiais vitražais, skliautais, meno kūriniais.

Svarbus centre įsikūręs objektas – 1888 metais pastatyti miesto rūmai. Juose įsikūrusi miesto taryba. Šiandien čia kiekvieną dieną rengiamos ekskursijos, kuriose keliautojai gali pamatyti įspūdingus marmuro laiptus, prašmatnias sales ir kitas interjero detales.

Tikra meno oaze laikoma meno galerija ir muziejus, įsikūrusi įmantriame XIX amžiaus, Viktorijos laikus menančiame pastate. Muziejuje eksponuojami labai įvairūs radiniai: nuo gyvūnų griaučių, škotų buities reikmenų iki radinių iš senovės Egipto.

Taip pat muziejuje surinkta didžiulė kolekcija meno kūrinių, tokių autorių, kaip Dali, Van  Gogo, Manė ir kitų žymių autorių.

Besidomintys technika, turėtų apsilankyti Paupio muziejuje, kuriame sukaupta didžiulė transporto priemonių, apimanti įvairiausius modelius, kolekcija. Muziejuje sužinosite daug įdomių faktų ne tik apie sausumos, bet ir apie jūros ir oro transporto priemones bei jų istoriją.

Jeigu domitės laivais, įspūdį paliks Aukštasis laivas – muziejus. Šiame laive dabar įkurtas muziejus, o kadaise šiuo laivu buvo plaukiojama jūrose. Pasakojama, kad šis laivas tarnavo net 80 metų bei su juo buvo apiplaukta žemė 4 kartus.

Glazgo mokslo muziejus taip pat pritraukia daug lankytojų. Jame galima susipažinti su įvairiais mokslo eksponatais bei juos išbandyti. Viena įdomiausių pramogų esančių muziejuje – planetariumas, kuriame galėsite išvysti net 9 tūkstančius žvaigždžių. Didelį įspūdį daro ir pastatytas 127 metrų aukštį siekiantis bokštas, kuris sukasi 360 laipsnių kampu.

Gamtos mylėtojai privalo apsilankyti Glazgo botanikos sode, kuriame nepamirštamą įspūdį palieka oranžerijos. Viena įspūdingiausių – XIX amžiuje pastatyti Kibbke rūmai.

Neišvykite iš Glazgo neapsilankę Žaliajame parke, kuris įkurtas dar XV amžiuje. Jame galėsite pasivaikščioti išpuoselėtais takeliais, atsipalaiduoti ir pasigrožėti ten stovinčiais paminklais, fontanais, kabančiu tiltu ir kitokiomis įdomybėmis.

Kiek toliau nutolęs nuo miesto centro, stūkso žavingas Karalienės parkas – nepaprastas rojaus kampelis. Parkas teritorija didžiulė, o jis įkurtas dar XIX  amžiuje. Parke galėsite grožėtis tvenkiniu, įvairiais sodinukais bei užeiti į netoliese stovinčią Krikštytojo bažnyčią.

Glazgo žemėlapisBooking.com

Keliautojai, kurie lankosi Škotijoje netoli Glzago, visuomet vyksta ir prie didžiausio šios šalies gėlavandenio ežero – Loch Lomondo. Iki ežero teks pavažiuoti apie 50 kilometrų, tad patogiausia bus keliauti nuomotu automobilių – taip galėsite pasižvalgyti po apylinkes. Atvykus galėsite ne tik grožėtis nuostabaus grožio gamta, bet ir išbandyti įvairias vandens pramogas: nuo vandens motociklų, burlaivių iki kruizinių laivų. Taip pat čia išvystyti puikūs dviračių takai – kuo puikiausiai galėsite keliauti ir jais.

Glazgo lankytinos vietos