Rumunija – lankytinos vietos

 

Rumunija labai dažnai gretinama su grafu Drakula apie kurį šiais laikais yra sukurta labai daug filmų. Istorijos pasakoja apie vampyrus, kurie minta žmogaus krauju ir gyvena amžinai. Žinoma, pasakojimai apie saulės bijančius žmones – tikrai ne vienintelė priežastis apsilankyti šioje šalyje. Nuostabi medinė architektūra, fantastiško grožio gamta, labai skanus maistas, Juodosios jūros pakrantės bei draugiški žmonės – viskas laukia Jūsų Rumunijoje.

Automobilio nuoma Rumunijoje

Kadangi lankytinų vietų yra labai daug, šalis – didelė, tai nurodysime pagrindines, svarbiausias vietas, kurios verčiausios Jūsų dėmesio ir kurios padės suprasti – kodėl šią šalį taip myli turistai.

Rumunija – lankytinos vietos

Drakulos pilis

Grįžtame prie to, kad Drakulos pilis yra bene daugiausia dėmesio Rumunijoje sulaukiantis objektas. Iš esmės tai tik istorinis statinys, kuriame gyvena žiaurus valdovas. Tačiau mitai ir legendos paskatino atsirasti pasakojimas apie žmones, kurie gėrė kitų kraują. Natūralu, kad tai sužaido žmonių smalsumą ir galiausiai atsirado daug pasakojimų, kurie nėra realūs. Visgi, apsilankymas šioje pilyje vistiek išlieka labai populiariu. Jeigu Jus nedomina Drakulos istorija – tokiu atveju bent jau užsukite pasigrožėti senovine architektūra. Vladas III Drakula-Tepesas savo pilį buvo suprojektavęs taip, kad joje – gausu kankinimo vietų, kalėjimų ir t.t., tad tikime, kad ekskursija Jums tikrai patiks.

Sibiu

Rumunijos miestas Sibiu – vienas gražiausių ir labiausiai vertinamas dėl raudonų čerpių stogų, kurie kuria melancholiško, jaukaus miestelio įspūdį. Siauros, grįstos gatvelės sukasi ratu, kadangi miesto planas sukurtas taip, kad būtų paprasta pasiekti skirtingas regiono vietas. Sakoma, kad Viduramžiais šis miestelis turėjo net 19 skirtingų gildijų, kuriose amatininkai mokėsi dirbti ir tuo pačiu jų dėka įvairiausi daiktai buvo eksportuojami į kitas Europos šalis. Mieste taip pat galima pamatyti barokinio stiliaus, prabangius Brukentalio rūmus, kurių viduje galite išvysti skulptūrų, statulas, paveikslus ir kitus meno dirbinius.

Viešbučiai Rumunijoje

Booking.com

Brašovas

Dar vienas gražus miestelis, kuris puikiai atspindi šalies gyvavimo tempą Viduramžiais yra Brašovas. Jis labiausiai išsiskiria senovinių pastatų gausa, kurie gana neblogai išlikę iki šių dienų, bene labiausiai akis traukia įspūdinga gynybinis bokštas, taip pat, Juodoji bažnyčia, Brašovo citadelė, Strada Sforii gatvė, kurios plotis siekia 1,3 metro, tad prasilenkti su žmonėmis yra sunku. Visą miestą supa Karpatų kalnai, tad esame tikri, kad vaizdas Jums atims žadą. Taip pat netoli miestelio yra slidinėjimo kurortas, kuris kiekvienais metais sulaukia tūkstančių lankytojų.

Bukareštas

 Papildomai daugiau dėmesio yra vertas ir Bukareštas, kuris dažnai vadinamas spalvų ir kontrastų sostine. Suprantama, kad kaip ir kitose sostinėse – vietų, kurias verta aplankyti, čia yra labai daug. Vėlgi, akis traukia religiniai objektai, kurie likę nuo Viduramžių, taip pat nuostabiai atrodo Senamiestis ir jame esantys architektūriniai pastatai.

Rumunija lankytinos vietos

Sigišoara

Sigišoara miestas buvo pastatytas XII amžiuje, tad skaičiuoja ne vieną šimtą metų ir pasakoja apie sudėtingus laikus, kai žmonės turėjo kovoti dėl savo religijos. Jame labiausiai dėmesį traukia siauros senamiesčio gatvelės, kurios sukasi ratu. Fiksuojama, kad tai vienas gražiausių miestų visame žemyne, kuris puikiai atspindi Viduramžių dvasią. Svarbiausia, kad pastatai ir kiti objektai iki šių dienų išlikę gana neblogo stovio. O juos rekonstruojant naudojamasi planais, kurie padeda išlaikyti pastato autentiškumą.

Bukovinos vienuolynai

Dar   viena dėmesio verta vieta   Rumunijoje yra Bukovinos vienuolynai, kurie tikrai patiks ne tik religijos mėgėjams, tačiau ir tiems, kurie domisi istorija. Vienuolynų sienas puošia freskos, kurios buvo puoštos net XV amžiuje, tad beveik matyti Renesanso pradžia. Jeigu Jus domina vienuolynai, tokiu atveju galime Jus nudžiuginti, kadangi Rumunijoje jų yra labai daug. Didžioji dauguma yra miestuose: Moldovita, Sucevita, Humor, Probota, Voronet, Suceava.

Rumunijos žemėlapisBooking.com