Islandija – TOP lankytinos vietos

Tikriausiai nėra tokio, kuris nebūtų girdėjęs apie Islandiją. Daugelis sako, kad tai ugnies ir ledo šalis. Tiesa, šioje saloje nėra labai šalta, o ir vėjas ne toks didelis. Turistiniai žygiai ir grožėjimasis gamta tikrai galimi ir žiemos metu. Kuo Islandija visus pakeri jau iš pirmo žvilgsnio – tai nuostabiais gamtos turtais, kurie nustebina tikrai kiekvieną, net ir miesto gerbėjus. Nors Islandijoje ir yra lankytinų objektų, kultūrinio ir istorinio paveldo dalykų, viena pagrindinė priežastis, kodėl čia plūsta minios keliautojų – išlieka gamtos grožis. 

Viešbučiai Islandijoje

Booking.com

Islandijoje išvysite ir ugnikalnius ir ledo luitus, karštąsias versmes be nuostabius krioklius. Kad kelionės maršrutą susidaryti būtų lengviau, išrinkome lankomiausius objektus Islandijoje.

Islandija – lankytinos vietos

Mėgstantieji muziejus, privalo aplankyti Nacionalinį Islandijos muziejų, kuriame talpinami svarbiausi šalies eksponatai, pasakojantys apie šalies istoriją ir kultūrą. Šiam nacionaliniame muziejuje rasite daugiau nei 2000 eksponatų.

Kuo labiausiai išsiskiria Islandija, tai geizeriais, kuriuos privalo pamatyti kiekvienas atvykęs į šią šalį. Esantys geizeriai išsiveržia reguliariai, todėl būkite pasiruošę ne tik pamatyti savo akimis, bet ir užfiksuoti fotoaparatu šį nuostabų momentą. Kartais geizeriai gali išauti net į 60 metrų aukštį. Geizeriai išsiveržia maždaug kas 10 minučių, tačiau būkite budrūs ir atsargūs, sekite visus ženklus ir įspėjimus. Vanduo labai karštas, jo nelieskite. 

Myvatno ežeras garsėja savo labai žydru vandeniu, tad tikrai verta nuvykti ir aplankyti jį. Ežeras įsikūręs netoli Kraflos ugnikalnio. Šis ežeras būtent ir atsirado po vieno iš ugnikalnių išsiveržimų, pakrantes dabina lavos gabalai. Tačiau šioje vietoje reikia būti labai atsargiems. Kartais vyksta žemės drebėjimai. 

Automobilio nuoma Islandijoje

Jokulsarlon lagūna dar vienas vandens telkinys, kuris visus keliautojus pribloškia savo grožiu. Ten esantis vanduo yra ledinis, todėl nepatariama jo bandyti paliesti. Pačioje lagūnoje plaukioja ledo gabalai, kurie daugelį priverčia aiktelėti iš nuostabos. O štai greta pačios lagūnos stūkso patys didžiausi Europoje ledynai. 

Dar vienas nuostabus objektas Žydroji lagūna. Tai geoterminis ežeras, kuris įsikūręs Islandijos pietvakariuose. Šioje lagūnoje trykštančių geoterminių šaltinių vandens temperatūra siekia apie 37-39 laipsnius Celsijaus. Dėl šios priežasties ežeras atrodo labai paslaptingai, kadangi jį nuolatos yra apgaubusi migla. 

Ne ką įspūdingesnis ir Detifoso krioklys, kuris yra laikomas vandeningiausiu Europoje. Jis randamas šiaurės Islandijoje. Jokulsa a Fjolum upės vanduo krenta net iš 40 metrų aukščio, o krioklio plotis siekia apie 100 metrų. Pats upės vanduo teka iš ledyno. 

Tingveliro nacionalinis parkas yra vienas populiariausių keliautojų lankomų nacionalinių parkų Islandijoje. Nuo sostinės šis parkas randasi už 30 km kelio. Tad apsistojusiems sostinėje būtų gan patogu nuvykti. Šiame parke išvysite nuostabių panoramų.

Islandija lankytinos vietos

Dar vienas įstabus krioklys – tai Glymuro krioklys. Tai pats aukščiausias krioklys Islandijoje. Jo aukštis siekia net 196 metrus. Pats krioklio vanduo nukrenta tiesiai į kalnų tarpeklį. Jeigu nuspręsite keliauti apžiūrėti šio krioklio, rekomenduojame keliauti pro nedidelį Botnsa kaimelį. 

Mėgstantiems žygiauti, Laugavegur pėsčiųjų maršrutas tikrai paliks įspūdį. Jis tęsiasi 55 kilometrus ir vingioja pro vaizdingiausias vietoves: pajuodavusius lavos laukus, karštąsias versmes, skaidrius iš krištolas ežerus, margaspalviais kalnais bei didžiulius ledynus. Nuostabu tiesa? Žygis trunka maždaug keturias dienas.

Nuostabi vieta – Askja vietovė. Ji įdomi tuo, kad yra pasiekiama tik kelis mėnesius per metus. Tai Dyngjufjolio regionas, kuris garsėja atšiauriu kraštovaizdžiu bei ugnikalnių kalderomis. Populiariausia šio regiono vieta – Viti geoterminis ežeras, kuris kadaise susiformavo ugnikalnių krateryje. 

Islandijos žemėlapis

Booking.com