Stambulas – TOP lankytinos vietos

Turkija – viena populiariausių krypčių Europoje. Lietuviai labai vertina ypatingus pasiūlymus, kurių metu visas reikalingas pragyvenimas būna įskaičiuotas, o gulėjimas prie baseino padeda pamiršti visus rūpesčius, pilnai atsipalaiduoti.

Natūralu, kad viena populiariausių, o gal net ir pati populiariausias kryptis Turkijoje yra Stambulas, kuris vaizdžiai pavadinamas vartais tarp Azijos ir Europos. Žinoma, tautiečius džiugina ne tik prabangūs viešbučiai ir skanus maistas, tačiau taip pat ir nuostabi gamta, muziejų gausa, nuostabūs žmonės ir kiti malonumai.

Automobilio nuoma Stambule

Nors Stambule lankytinų vietų labai daug ir visos jos yra labai įvairios, tačiau pabandysime Jums nurodyti bent kelias pagrindines, kurios galbūt padės susidaryti nuomonę apie sostinę ir tuo pačiu paprasčiau susiformuoti maršrutą, kuriuo verta sekti.

Stambulas lankytinos vietos

Stambulas

Mėlyno mečetė

Visiškai natūralu, kad musulmoniškame krašte egzistuoja labai platus religinių objektų pasirinkimas. Kol vienos giriamos labiau, kadangi atrodo ypač įspūdingai, tuo tarpu kitos nepritraukia tiek dėmesio.

Bet kuriuo atveju – kiekvieno skonis skirtingas ir daugelis vieninga sutinka, kad mėlynoji mečetė yra vienas gražiausių Stambulo religinių pastatų. Kodėl jos toks pavadinimas? Dėl žydrų, dekoratyvių plytelių, kurios puošia mečetę. Skaičiuojama, kad statyboms buvo panaudota iki 20 000 dekoratyvinių, rankų darbo ir unikalių plytelių, kurios ir žavi turistus.

Topkapi rūmai

Topkapi rūmai labai dažnai pavadinami Stambulo simboliu, kadangi tai vienas labiausiai lankytinų objektų visame  Stambule.

Šiuose rūmuose sultonai gyveno apie 4 šimtmečius, tad kiekvienu gyvenimo etapu liko įvairios žymos, kurio šiuo metu ir džiugina savo įvairumu. Šiuo metu rūmuose yra įkurtas muziejus, kuriame galima pažinti karališką gyvenimo tempą. Žinoma, džiugina ne tik pati architektūra, tačiau ir porcelianiniai dirbiniai, nuostabiai atrodo įvairios relikvijos ir panašūs grožiai.

Didysis Stambulo turgus

 Turbūt visi puikiai žino, kad esant Turkijoje labai svarbu aplankyti vietinių turgelius, kuriuose reikia ne tik pirkti, tačiau taip pat ir derėtis. Šio miesto pasididžiavimas yra didysis Stambulo turgus, kuris džiugina ne tik prekių gausa, tačiau ir istorine verte. Kadangi šis turgus veikia net nuo XV amžiaus – čia galima išvysti daug istorijos eigoje įvykusių virsmų

Kad pavyktų suvokti dydį atskleisime, kad jame yra 58 gatvelės, taip pat, daugiau nei 4 000 prekybos vietų, kuriose rasite ir maisto, ir labai prabangių dirbinių.

Haya Sofya

Haya Sofya yra laikomas vienu gražiausiu architektūriniu objektu, kuris dvelkia elegancija ir kaip kai kurie teigia – moteriškumu. Soborą puošia beveik 60 metrų kupolas, kuris matomas iš daugelio miestų vietų.

Pati bažnyčia buvo statoma dar VI amžiuje, tad įsivaizduokite kokius istorijos potėpius jai teko išgyventi. Nors šiuo metu šioje vietoje yra įkurtas muziejus, tačiau kai kurie žmonės čia ateina pasimelsti, pasikalbėti su dievu.

Bazilikos cisternos

Dar vienas unikalus objektas yra Bazilikos cisternos, kuriose anksčiau buvo saugomas vanduo. Ši saugykla buvo statyta dar VI amžiuje ir joje galima išvysti net 336 kolonas, kurių aukštis siekia net iki 8 metrų.

Prieskonių turgus

Mėgstantys apsipirkinėti taip pat kviečiami į Prieskonių turgų, kuris atvėrė savo duris jau nuo XVII amžiaus. Natūralu, kad ši viena džiugina ne tik prieskonių gausa, kvapais, tačiau ir įdomia istorija, kurią galite išgirsti iš vietinių prekeivių lupų. Tiesa, šiuo metu turguje galite rasti ne tik labai daug pačių įvairiausių prieskonių, tačiau ir maisto produktų.

Suleimano mečetė

Suleimano mečetė yra dar vienas religinis objektas, kuris verta dėmesio. Nors ši mečetė nėra tokia įspūdinga, kaip kad aprašoma anksčiau, tačiau tikrai atrodo unikaliai. Ji iškilo dar XVI amžiuje, taigi, taip pat yra gana ilgaamžis žmonių sukurtas kūrinys.

Įdomu tai, kad pagrindinis šios mečetės bruožas – langų gausa. Nors šiuo metu jų ne tiek daug, tačiau iškilimo metu jų buvo net 600.

Stambulo Archeologijos muziejus

 Stambulo Archeologijos muziejus skirtas tiems, kurie mėgsta meną, pastatus ir istoriją. Viską galite rasti vienoje vietoje. Juk atvykus į svetimą šalį  reikia džiaugtis ne tik šiuolaikinio pasaulio malonumais, tačiau taip pat artimiau susipažinti ir su istorija.

Tai toks yra tas Stambulas. Labai įvairus ir skirtingas. Kaip teigia daugelis – užkrečiantis, kadangi kartą čia apsilankius norisi grįžti vėl ir vėl.

Susipažinkite su Stambulu!

Viešbučių Stambule rezervacijaBooking.com

Stambulo žemėlapis