Vengrija – TOP lankytinos vietos

Vengrija dažnai vadinama viso žemyno širdimi. Tai maža šalis, kuris kvepia skaniu vynu, taip pat, saldžiomis paprikomis, atpažįstama iš geoterminių šaltinių gausos, džiugina Dunojaus grožis, žinoma, architektūra ir lankytinų vietų gausa, kuri dažniausiai paskatina kartą apsilankius joje – grįžti ir vėl.

Kadangi Vengrijoje yra labai daug vertų dėmesio lankytinų vietų – aptarti visų nepavyks. Bandysime apibendrinti pačias svarbiausias, kurios padeda geriausiai suvokti – kaip gyvena šios šalies žmonės ir kodėl daugelis atvykęs į Vengriją nori daugiau niekada iš jos nebeišvykti.

Vengrija lankytinos vietos

Vengrijos lankytinos vietos

Budapeštas

 

Dažniausiai visose šalyse daugiausia dėmesio sulaukia sostinės, kadangi jų istorijos pačios įdomiausios, jų Senamiesčiai patys gražiausi, o žmonės – patys kosmopolitiškiausi. Šis miestas dažniausiai vertinamas tik teigiamai. Sunkiai rasite žmogų, kuris pasakyti, kad Budapeštas nepaliko jokio įspūdžio. Dažniausiai jis vadinamas karališku miestu, kuris atrodo prabangiai.

 Labiausiai akis vilioja nuostabaus grožio architektūra. Taip pat mieste siūloma mėgautis ir SPA malonumais. Nustebsite, kiek daug vietų siūlo atsipalaiduoti. Daugelis SPA vietų skaičiuoja šimtus metų, pirtys ir baseinai organizuoja meditacijas, kurios paremtos ilgaamžėmis tradicijomis. Kaip ir kitos sostinės, taip ir ši – garsus miestas. Naktimis jis tampa gyvas, tad mėgstantys naktinį gyvenimą tikri ras ką veikti ir kur apsilankyti.

Viešbučiai VengrijojeBooking.com

Balatono ežeras

 

Balatono ežero pakrantė suaktyvėjo XVIII amžiuje, kai anuomet joje buvo pradėjo statyti prabangios vilos, kuriose aukštuomenės žmonės leido savo vasaras. Šiuo metu greta ežero yra labai daug SPA kurortų, tad tai puiki vieta tiems, kurie nori atsipalaiduoti. Kai kurie šį ežerą vadina jūra, kadangi jis labai didelis, o paplūdimiai – labai gražūs, smėlėti. Šiltuoju metų laiku tai yra nuostabi vieta, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir pasijausti karališkai.

Sentendrė

 

Sentendrė miestas yra visai netoli Dunojaus kilpos, tad tai jam suteikia daugiau savotiško žavesio ir dažnai tampa daugelio turistų lankoma vieta. Kodėl šis miestas yra toks ypatingas? Nes jame yra daug vertų dėmesio lankytinų vietų. Bene labiausiai vertinamos saldaininės, šokoladinės, kuriose galite rasti labai daug skirtingų skanumynų. Sakoma, kad miestelis yra tikras smaližių rojus, tad čia turėtų apsilankyti kiekvienas, kuris negali įsivaizduoti savo gyvenimo be saldinių. Taip pat įvertinkite ir gražų Senamiestį, rasite ir Marcipanų muziejų bei kitas vertas dėmesio vietas.

Automobilio nuoma Vengrijoje

Višegrado pilis

 

Višegrado pilis yra dar vienas nuostabus objektas, kuris yra greta Dunojaus upės. Tai yra nuostabaus grožio, didingi griuvėsiai, kurie primena apie XIV amžių. Pilies pagrindą sudaro dvi dalys – aukštutinė ir žemutinė. Pasiekus aukštumą atsiveria nuostabaus grožio panorama, kuri leis jums grožėtis gamta, taip pat, kitais miestais, kuriuose zuja žmonės.

Hevizas

 

Hevizas yra pats didžiausias geoterminis ežeras visoje Vengrijoje ir kur kas didesnis nei kiti esantys visoje Europoje. Skaičiuojama, kad jame yra daugiau nei 1 000 geoterminių šaltinėlių. Mineralinis vanduo yra naudingas žmogaus kūnui, tad nieko keisto, kad daugelis čia atvyksta ilsėtis ir tuo pačiu įgauti daugiau jėgų. Gydomojo tipo vanduo savyje turi labai daug naudingųjų medžiagų. Tai yra magnio, kalcio, kalio ir t.t.

Egeris

 

Egeris – miestelis, kuris garsiausias savo vynuogynais. Suprantama, kad čia gaminamas vynas transportuojamas ir į kitas pasaulio šalis, tad galbūt rasite vienetų ir Lietuvoje. Miestelyje yra ne viena vieta, kur galite išragauti vynų, taip pat, juos nusipirkti. Būtinai apsilankykite vietinių vyninėse, kur siūlomas aukščiausios kokybės, natūralus vynas.

Vengrija – labai įvairi šalis. Kiekvienas asmuo joje gali rasti dalelę savęs. Kuo vieni džiaugiasi gražia gamta, tuo tarpu kiti čia atvyksta paprasčiausiai pasiilsėti ir dažniausiai niekur neina už SPA sienų. O ko labiausiai norite Jūs?

Vengrijos žemėlapisBooking.com