Antverpenas – lankytinos vietos

Antverpenas – antras pagal dydį Belgijos miestas, kurį galima rasti Flandrijos regione.

Šis miestas taip pat išskiria ir tuo, kad yra vienas didžiausių uostų visame pasaulyje, tad tai atskleidžia šios vietos svarbą ir reikšmingumą.

Žinoma, kai kuriems Antverpenas siejasi ne su uostu, tačiau su brangiojo metalo gamyba, kadangi būtent čia galima rasti deimantų apdirbimo bei pardavimo centrus, kurie bendradarbiauja su viso pasaulio juvelyrais.

Antverpenas

Antverpeno geležinkelio stotis

Verta pabrėžti iš šio miesto architektūrinių objektų gausą, paminklų tankumą, galiausiai, garsiausių dizainerių parduotuves, kuriose aktyviai lankosi tiek vietiniai, tiek miesto svečiai.

Jeigu norite aplankyti miestą, kuris puikiai derina modernumą su klasika bei istoriją su inovacijomis – tokiu atveju Antverpenas yra puikus pasirinkimas kiekvienam. Kadangi jis yra toks įvairus – puikiai tinka skirtingo amžiaus ir tuo pačiu skirtingai laisvalaikį leisti mėgstantiems asmenims.

Deimantų muziejus

Antverpenas labiausiai garsėja savo deimantais ir tuo pačiu muziejumi, kur galima pamatyti labai daug brangiojo metalo akmenų. Ir tikrai, jai jau čia esate, tokiu atveju apsilankyti šiame muziejuje yra būtina, kadangi jis labai dažnai pavadinamas vienu svarbiausiu miesto centru.

Būtent Antverpenas žinomas kaip daugiau nei 5 amžius puoselėjantis deimantų išgavimo bei kalimo technologijas, kurios puošia žmones visame pasaulyje.

Tuo pačiu muziejuje galite pamatyti ne tik labai daug pačių įvairiausių brangenybių, tačiau ir angliškosios karališkosios šeimos papuošalų kopijas, kurios turėtų būti atpažįstamos iš nuotraukų.

Rubenso namas

Turbūt ne vienam teko girdėti pasakymą apie Rubenso moteris. Jas sukūrė garsus menininkas Rubensas, kuris gyveno XVII amžiuje ir būtent jo suvokimas apie moters figūrą dažnai linksniuojamas iki šiol.

Jeigu ir jūs esate jo gerbėjas  – tokiu atveju būtinai apsilankykite Rubenso namuose, kuriuose galima susipažinti su šio garsaus menininko darbais bei kūryba, gyvenimu.

Tuo pačiu pamatyti XVII amžiaus dekoro elementus, namus bei interjerą, kadangi muziejuje-name labai puikiai atsispindi to meto dvasia.

Steen pilis

Antverpeno centre rasite nuostabią pilį, kuri buvo statyta dar IX amžiuje. Na, bent jau viduje geriausiai atsispindi to meto architektūra, tad ir liekama prie spėjimo, kad būtent šio amžiaus metu pilis buvo statyta.

Taip pat verta pabrėžti, kad visose apylinkėse ši pilis yra pats garsiausias statinys, tad dažniausiai čia renkasi labai daug turistų, kurie net laukia eilėje, kad galėtų iš arčiau pamatyti pilies vidų.

Miesto rotušė

Beveik visuose didesniuose miestuose yra Rotušės, kurios labai dažnai pavadinimas vienu svarbiausiu statiniu, kadangi būtent jose dažniausiai buvo priimami patys svarbiausi su miesto politiniais bei ekonominiais pokyčiais susiję objektai. Antverpeno miesto Rotušė taip pat svarbus politinis statinys. Tiesa, akis traukia ne tik dėl savo reikšmės, tačiau ir architektūros. Rotušėje puikiai atspindi Renesanso bei Gotikos architektūrinių stilių sintezė, kuri sukuria prabangos ir tuo pačiu paprastumo įspūdį.

Grote Markt aikštė

Šios aikštės cente galima pamatyti nuostabaus grožio fontaną. Aplink yra daug žalios erdvės bei suoliukų, kurie tiek vietiniai, tiek turistai labai dažnai pietauja ir paprasčiausiai smagiai leidžia laiką.

Zoologijos sodas

Antverpenas gali pasigirti turintis didelį zoo sodą, kuriame galime labai daug įvairiausių gyvūnų. Daug dėmesio skiriama ir florai, tad kiekvienas mylintis gamtą ras ką čia veikti visą dieną. Svarbiausia, kad pačiame sode taip pat yra kavinukių, kuriose galėsite skaniai pavalgyti ir praleisti dieną.

Antverpenas yra toks paprastas, tačiau tuo pačiu toks gražus, skoningas bei įvairus. Čia rasite ką veikti visą dieną ir net visą savaitgalį, tad būtinai apsilankykite ir pasigrožėkite šio Belgijos miesto elegancija.

Lankytinos vietos Antverpene

Dar daugiau Antverpeno lankytinų vietų šiame video:

Antverpeno žemėlapis