Aukštieji Tatrai – lankytinos vietos

Aukštieji Tatrai – tikras rojaus kampelis visiems, kurie nori pajusti gamtos dvasią ir džiaugtis jos atveriamomis galimybėmis. Šis Nacionalinis parkas buvo įkurtas 1949-ais metais, tad jau ne vienerius metus ieškoma būdų, kaip pagerinti turistų lankomumą, taip sukurti pačias geriausias parko lankymo sąlygas. Parke rasite daugiau nei 16 dviračių takų, daugiau nei 600 km takų pėsčiųjų žygiams. Visas parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, tad tai bene didžiausias įrodymas, kad ši vieta verta apsilankymo!

Jeigu esate Tatruose – siūlome susipažinti su keliomis lankytinomis vietomis. Žinoma, jau pati gamta iš savęs yra vienas didelis lankytinas objektas, tačiau papildomai išskirtume dar kelis, kurie sukonkretins lankymo objektų sąrašą.

Aukštieji Tatrai

Aukštieji Tatrai

Belianska urvas

Tai viena labiausiai lankytinų vietų visame nacionaliniame parke ir tuo pačiu tai didžiausias urvas visuose Tatruose. Įėjimas į urvą yra beveik 900 metrų aukštyje, o jo vidus siekia net 3641 metrą. Urvas atviras lankytojams jau nuo XIX amžiaus. Žinoma, jame yra apšvietimas, kuris pagerina lankymo kokybę ir leidžia iš kuo arčiau patyrinėti jo grožį bei didybę. Tai pats pirmasis pasaulyje urvas, kuris buvo apšviestas. Žinoma, šiuo metu galimybių kur kas daugiau, tačiau jo unikalumas – pirmumas. Jeigu norite daugiau sužinoti apie urvą – siūlomos ekskursijos, kurias veda profesionalūs gidai.

„AquaCity“ vandens pramogų parkas

Greta Nacionalinio parko taip pat galima rasti ir vandens parką, kuris puikiai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Parke yra labai daug terminių šaltinių, kurie leis ne tik smagiai papramogauti, tačiau tuo pačiu atrasti vandens gydomąsias savybes. Vandenyje yra labai daug mineralų, kurie įprastai naudojami SPA salonuose.

Automobilio nuoma Sovakijoje

Gerlacho viršukalnė

Gerlacho viršukalnė yra pats aukščiausias taškas Aukštuosiuose Tatruose. Jo aukštis siekia beveik 1700 metrus. Ši viršukalnė priklauso Tatrų nacionaliniam parkui apie kurio pramogas rašysime kiek žemiau. Į šią viršūnę rengiami patys įvairiausi žygiai, kurie tinka ne tik profesionalams, tačiau ir mėgėjams. Kuo aukščiau užlipsite – tuo nuostabesni vaizdai Jus pasitiks.

Smocoveco slidinėjimo kurortas

Aukštuosiuose Tatruose taip pat galima rasti ir slidinėjimo kurortų. Bene pats populiariausias yra Smocoveco. Jis apjungia net keturis atskirus kurortus: Naująjį, Kalnų, Senąjį ir Tolimąjį Smocovecą. Čia galite ne tik išbandyti slidinėjimo pramogas, tačiau taip pat pasidžiaugti nuostabaus grožio gamtos stebuklais, kitomis pramogomis. Tai puiku vieta įkvėpti kalnų oro.

Keliavimas Aukštųjų Tatrų Nacionaliniu parku

Parke rasite labai daug įvairiausių ilgio trasų, tad kiekvienas gali susirasti jam labiausiai priimtina. Žinoma, pirmam kartui pilnai užteks tokios, kuri reikalauja vos dviejų valandų ėjimo. Juk žygis turi būti malonumas, o ne darbas. Jeigu turėsite ateityje galimybę vėl aplankyti šį nuostabų regioną – tokiu atveju puiku, nes sėkmingai galėsite rinktis ilgesnes trasas. Nepamirškite, kad trasa taip pat apima ir tam tikrų objektų lankymą. Tuo pačiu suteikia galimybę pamatyti įvairiausius augalus, galiausiai, rinktis pagal kelią. Kol vienos trasos yra paprastesnės, kadangi keliai yra sutvarkyti, tuo tarpu kiti gali kelti šiek tiek iššūkių. Taigi, rinktis Jums labiausiai tinkamą trasą reikia pagal savo galimybes.

Bene pati populiariausia trasa yra iš Skalnate pleso iki Hrebienok. Ji trunka apie pusantros valandos, o pamatyti galima labai daug. Kelionės metu Jus lydės ženklai, tad galite jaustis visiškai drąsūs.  Greta bus keltuvai, kurie suteikia galimybę pamatyti regiono grožį iš viršaus. Nepamirškite, kad žygiuojančių bus daug, tad su lėtesniais gali reikti kantrybės. Visgi, tai atostogos, tad nereikia skubėti.

Daugelis teigia, kad Aukštieji Tatrai paliko tokį gerą įspūdį, kad į juos tikrai dar sugrįš.

Viešbučių Aukštuosiuose Tatruose rezervacijaBooking.com

Nakvynės vietų Aukštųjų Tatrų prieigose tikrai netrūksta. Populiariausios vietos čia – nedideli viešbutukai, neįmantrūs, tačiau ir nebrangūs. Juk daugelio keliautojų dėmesys čia – būtent kalnams. Nakvynės vietų galima rasti daugelyje šalia kalnų esančių kaimelių arba tiesiog Poprade – gana dideliame mieste, kuris taip pat lengvai pasiekiamas automobiliu. Šalia kalnų yra ir kempingų, jei teikiate primenybę tokiam nakvynės tipui. Bet kokiu atveju geriausia viešbučių rezervacija pasirūpinti iš anksto internetu. Taip turėsite daugiau šansų gauti viešbutį norimame miestelyje ir turėsite didesnį pasirinkimą.

Aukštieji Tatrai

Aukštieji Tatrai – žemėlapis