Bratislava – lankytinos vietos

Bratislava – Slovakijos sostinė, kuri dažnai pavadinama vienu gražiausių miestų Europoje. Sakysite, kad sunku patikėti, kadangi matėte labai daug šio žemyno sostinių ir visos buvo nuostabios?

Siūlome aplankyti Bratislavą ir matysite, kodėl ji tokia mylima, kodėl gi tokia graži ir tuo pačiu jauki. Dažniausiai dažnai sutinkamos smulkmenos ir kuria tą grožį, kuris paskatina kartą apsilankius grįžti į vėl.

Bratislava lankytinos vietos

Bratislava

Bratislavoje galite rasti labai daug skirtingų nakvynei skirtų vietų. Nuo viešbučių iki nakvynės namų – kiekvienas ras tai, kas tenkina tiek jo, tiek jo piniginės poreikius.

O kad ieškoti nakvynės būtų paprasčiau – nurodysime dažniausiai lankomas vietas Bratislavoje. Kiekvienas turi savus poreikius ką nori pamatyti ir kokios vietos jam labiausiai patinka, tačiau Bratislavos universalumas tuo ir žavi – kiekvienas pamatys tai, kas jam įdomiausia.

Automobilio nuoma Bratislavoje

Bratislavos pilis

Ne tik miesto, tačiau ir visos šalies simbolis – Bratislavos pilis. Ją galite rasti kalvoje greta senamiesčio, tad unikali vieta suteikia jai dar daugiau žavesio ir tuo pačiu išskirtinumo. Ši pilis buvo statyta dar X amžiuje, tad sėkmingai skaičiuoja ne vieną šimtmetį. Tiesa, pati pilis buvo nuolatos rekonstruojama, tad jos architektūroje labai puikiai atsispindi labai įvairūs architektūros stiliai: Renesanso, Baroko, Gotikos. Šiuo metu pilis yra paversta muziejumi ir joje galima rasti trijų skirtingų tipų eksponatus: archeologijos, muzikos bei istorijos.

Slovakijos nacionalinis teatras

Kaip ir daugelis kitų valstybių, taip ir Slovakija turi savo Nacionalinį teatrą. Jį galite rasti šalies sostinėje Bratislavoje. Teatras buvo statytas dar XIX amžiuje. Šalia teatro tuo pačiu pamatysite įstabaus skonio Ganimedo fontaną, kuris žiemos metu nusidažo pačiomis įvairiausiomis spalvomis.

Šv. Mykolo gatvė ir Šv. Mykolo vartai

Šv. Mykolo gatvė ir Šv. Mykolo vartai gali būti vadinami bene pačia populiariausia vieta visoje Bratislavoje. Tai maža siaura gatvelė, kuri puikiai atspindi Viduramžių dvasią. Tiesa, šiuo metu joje rasite labai daug vietinių parduotuvių bei kavinukių, kuriose galima įsigyti skanaus maisto ir lauktuvių. Taip pat gatvelėse šiltesnėmis dienomis aktyviai muzikuoja įvairiausiai atlikėjai, vyksta performansai. Didžioji dalis pastatų ar statyti XVIII amžiuje ir net Sovietiniais laikais išlaikė savo autentiškumą, grožį bei slovakiškumą.

Šv. Martyno katedra

Katedra turėtų sudominti ne tik religijos išpažinėjus, tačiau visus, kurie mėgsta gražius pastatus ir tuo pačiu domisi istorija. Skulptūra buvo statyta dar XIII amžiuje. Tiesa, dėl korekcijų bei restauracijų, galiausiai, XIV amžiuje ji puikiai išbaigta Gotikiniu stiliumi. Pačioje katedroje galite rasti garsią Šv. Martyno skulptūrą.

Grasalkovič rūmai

Grasalkovič rūmai buvo statyti dar XVIII amžiuje ir iki šių dienų išlaikę savo autentiškumą bei didybę. Aplink pastatą taip pat rasite labai nuostabius sodus, kuriuose atsispindi ir Barokinį stilių: fontanai, suoliukai ir panašiai. Juose laiką leidžia prezidentas, tačiau net ir tada, kai jis rūmuose – lankytojai vistiek gali juos apžiūrėti iš vidaus. Tai suteikia savotiško žavesio. Greta rūmų taip pat galima rasti ir gana unikalios kompozicijos fontaną pavadinimu: „Žemė – taikos planeta“. Sakoma, kad čia į pirmą pasimatymą atėję įsimylėjėliai praleis likusį gyvenimą kartu.

Primatial rūmai

Judame toliau ir džiaugiamės, kad galime Jums pristatyti dar vieną objektą tai yra Primatial rūmai. Juos galite rasti Senamiesčio centre, tad kai vinguriuosite mažomis gatvelėmis – tikrai pamatysite ir šiuos originalius rūmus. Jie labiausiai traukia akis dėl savo spalvinės gamos: susijungia balta ir rožinė atspalviai. Žinoma, greta rasite ir nuostabių marmurinių skulptūrų, kurie išbaigia prabangos įspūdį. Rūmuose taip pat yra įdomi veidrodžių salė. Kuo ji ypatinga? Būtent joje Napoleonas pasirašė Pitsburno sutartį.

Bratislava tokia įvairi ir tokia spalvinga. Bene tai labiausiai ir žavi turistus. Net ir paprastumas gali būti išties genialus.

Viešbučių Bratislavoje rezervacijaBooking.com

Nakvynė Bratislavoje kainuoja panašiai, kaip ir daugelyje Europos sostinių. Čia galima rasti ir pigių hostelių daugiaviečiuose kambariuose, ir visai prabangių apartamentų. Geriausia viešbučių rezervacija Bratislavoje pasirūpinti iš anksto – taip tiksliai žinosite, kur nakvosite ir kiek tai jums kainuos.

Ką veikti Bratislavoje

Bratislavos žemėlapis