Kopenhaga – TOP lankytinos vietos

Danijos širdis  – Kopenhaga – įdomus ir atviras miestas, galintis pasiūlyti visą spektrą pramogų, edukacinių ekskursijų, kultūrinių renginių, įtiksiančių įvairaus amžiaus, skirtingus pomėgius turintiems turistams.

Net pilkiausią dieną nuotaiką pakelia spalvoti gyvenamųjų namų fasadai, o geras susisiekimas užtikrina patogų keliavimą iš taško A į tašką B.

Nesvarbu, kiek užsibūsite Kopenhagoje, visada turėsite ką pamatyti ir kur nueiti, nes lankytinų vietų esama per akis, tik turėkite noro bei laiko viskam ištyrinėti.

Mes jus supažindiname su keliais pagrindiniais Kopenhagos lankytinais objektais, muziejais, viešosiomis erdvėmis, kurias turėtumėte įvertinti ir jūs.

Kopenhaga lankytinos vietos

Kopenhaga

Ekskursiją pradėkime nuo architektūrinių grožybių, tarp kurių įsitaisę puikieji Amalienburgo rūmai. Pastarieji iki šiol priklauso karališkajai šeimai, o tai tik dar labiau žadina miesto svečių smalsumą. Rokoko stiliaus pastatas susideda iš keturių dalių, o prie pat esančioje aikštėje stūkso karaliui Frederikui V dedikuota skulptūra.

Vertas dėmesio objektas ir Frederiko bažnyčia, kurią labiausiai išskiria gigantiškas kupolas, paremtas dvylikos kolonų konstrukcijomis.

Užsukę į Apvalųjį bokštą, turėsite unikalų šansą išvysti Kopenhagos panoramą iš bemaž 35 metrų aukščio. Nėra jokios abejonės, kad tai idealiausia stotelė norintiems pasigrožėti įspūdingais vaizdais. Be to, galima pasižvalgyti po bokšte veikiančią biblioteką, viliojančią parodomis, koncertais.

Sunku įsivaizduoti Kopenhagą be vieno ypatingo atributo – mažosios undinėlės skulptūros. Pastaroji, įkvėpta žymaus rašytojo Anderseno pasakos, mieste iškilo prieš gerą šimtmetį bei tapo vienu populiariausių taškų turistų tarpe.

Nyhavn uostas kadaise klestėjo dėka aktyviai vykdytos prekybos, o šiandien tai tobula vieta ramiam pasivaikščiojimui, grožintis restauruotų senovinių namų kvartalais ar pasisėdėjimui restorane, klausantis džiazo klasikos kūrinių. Reiktų paminėti, kad čia gyveno ir pats H.K Andersonas.

Lauktuvių artimiesiems ar kažko mielo sau ieškokite Stroget gatvėje. Šioji tiesiog apsuks galvą savo spindinčiomis vitrinomis ir parduotuvių kiekiu. Apsipirkę dar galite nukulniuoti  iki pirmosios šventovės – Šv. Dvasios bažnyčios arba ne ką mažiau vertinamos Dievo Motinos bažnyčios.

Nepabūgę šokiruojančių vaizdų  aplanko tikra egzotika tapusį Kristianijos rajoną, kuriame, regis negalioja jokie įstatymai ar elgesio normos. Narkotikai, alkoholis, gaujų karai jau tapusios kasdienybe realijos, visgi turistai tokią patirtį vertina kaip ekstremalią atrakciją, suteikiančią viešnagei šiek tiek aštresnio prieskonio.

Na, o tiems, kam ekstremalūs potyriai svetimi, siūlome kiek labiau įprastus užsiėmimus, kaip antai muziejų lankymas. Štai Nacionaliniame Danijos muziejuje eksponuojama paroda, apimanti skirtingus istorinius laikotarpius, pradedant akmens amžiumi ir baigiant renesansu.

Nacionalinėje Danijos galerijoje sukaupta kvapą gniaužianti paveikslų, skulptūrų, figūrėlių kolekcija, susidedanti iš tūkstančių vienetinių šedevrų.

Neprasilenkite su tikra atradimų šalimi – Eksperimentariumu. Kur kitur galėtumėte ne tik stebėti vykdomus bandymus, bet ir patys juos išbandyti, nevaržomai liesti eksponatus bei gauti tiek vertingos informacijos apie mechanizmų veikimą, planetoje vykstančių kataklizmų atsiradimo priežastis.

Po ”rimtosios” dalies, atėjo metas linksmybėms! Tivoli soduose įrengti modernūs atrakcionai, skirti visai šeimai. Taip pat dažnai lankytojus džiugina ir vaidinimai, baleto spektakliai, muzikiniai pasirodymai.

Bokken atrakcionų parkas laikomas reliktiniu, mat savo veiklą pradėjo prieš keturis šimtus metų. Nepaisant šio fakto, iki dabar netrūksta norinčių pasivažinėti kalneliais ar išmėginti kitas spalvingas zonas.

Baigiant apžvalgą, rekomenduotume aplankyti ir Kopenhagos zoologijos sodą. Gyvūnų įvairovė čia stulbinanti. Tarp kelių šimtų egzotinių rūšių sutiktumėte ir kupranugarių, lokių, liūtų, flamingų, lemūrų.

Kopenhagos lankytinos vietos

Dar daugiau įdomių lankytinų vietų Kopenhagoje šiame video! Pažiūrėkite 🙂

Kopenhagos žemėlapis