Funšalis – Lankytinos vietos

Funšalis yra pagrindinis Madeiros salos miestas bei ypač svarbus jūrų uostas. Šios vietos aplenkti nevalia jau vien dėl įspūdingo peizažo, itin patrauklaus kalnų reljefo, vaiskaus Atlanto vandenyno, pavydėtino klimato, leidžiančio keliauti tiesiog pėsčiomis, triukšmingų ir spalvingų festivalių, klasikinių, jaukių žvejų kaimelių, nuoširdaus vietinių bendravimo, skanaus maisto ir dar daugybės dalykų, kuriuos galėtume vardinti be sustojimo. Visgi, atrinkome kelis taškus be kurių Funšalio įsivaizduoti neįmanoma.

Funšalis lankytinos vietos

Funšalis

Netradiciškai pradėsime nuo ganėtinai populiarios turistų tarpe pramogos – lynų keltuvo. Iš kabinos atsiveria fantastiška panorama, apimanti kalnus, Atlanto vandenyną ir, be abejo, patį Funšalį. Ta bene geriausia proga pasižvalgyti po apylinkes iš tobulai tam tinkančio aukščio.

Tiesa, prieš pasikėlimą lynu būtinai nuodugniau patyrinėkite Zona Velha arba kitaip senamiestį, kuriame gausu senovinės architektūros pavyzdžių, tarp kurių ir žymioji katedra, bažnyčios.

Automobilio nuoma Madeiroje

Madeira garsėja savo aukštos kokybės, rinktiniais vynais. Būtent Funšalyje esančioje Adegas de Sao Francisco vyninėje galima susipažinti su šio gėrimo gamybos tradicijomis, pačio vyno rūšimis ar net patiems įsitikinti skonio išskirtinumu degustacijų metu.

Raginame neaplenkti ir Funšalio turgaus. Čia rasite didelį vietoje užaugintų vaisių, daržovių pasirinkimą, taip pat atskirose zonose įsigysite šviežios žuvies, įvairių gėlių, kitos nosį kutenančiais kvapais viliojančios produkcijos.

Nustebinti žada šiuolaikiškumu dvelkiantis Story Centre muziejus, kurio ryškiausia ypatybė- interaktyvios ekspozicijos, kitaip nei įprastose vietose skleidžiančios ne tik garsus, bet ir kvapus. Laukia išties nepakartojama patirtis.

Besidomintiems futbolu vertėtų pasidomėti vienam žymiausių pasaulio sportininkų Kristianui Ronaldui skirtu muziejumi, pasakojančiu apie šios asmenybės gyvenimą ir pasiekimus.

Tikras desertas akims taps popietė praleista Botanikos sode. Kruopščiai suplanuotos, estetiškos erdvės privers pamiršti net didžiausius rūpesčius. O kaip kitaip, kai aplink kalnai kvapnių gėlių, egzotiškos išvaizdos medžių, krūmų. Tuo pačiu užsukite pasižvalgyti po čia pat įsikūrusį Gamtos istorijos muziejų.

Jei norite pamatyti kitą vietinių gyventojų veidą  ir suprasti kas yra tikros linksmybės, išvykai rinkitės laiką, kada atgyja visas Funšalis. O šiam reikalui labiausiai tiktų tradicinis Funšalio karnavalas arba kiekvieną pavasarį šurmuliuojanti Gėlių šventė.

Aktyvesnio laisvalaikio mėgėjams siūlome išbandyti kopimą į kalnus. Bene dažniausiai tam pasirenkamas Montė ant kurio viršukalnės stovi unikali bažnyčia su neįtikėtinai aukštais laiptais, kuriems įveikti tikrai reikia ryžto ir ištvermės. Beje, atgal į miestą sugrįžti galima ganėtinai įdomia ir galima teigti autentiška transporto priemone-  toboganu (roges primenančia konstrukcija, naudojama nuokalnėse).

Neskaičiuojantiems laiko nereikėtų apsiriboti vien miestu, nes nutolus vos kelis kilometrus irgi bus kuo pasigerėti. Štai Canico miestelis kasmet sulaukia vis didesnio pasisvečiuoti nusprendusių turistų srauto. Tai įtakoja ne tik konkurencinga viešbučių pasiūla, bet ir platus pramogų spektras, garantuojantis užimtumą kiekvienam, nepriklausomai nuo jo amžiaus.

Pažintinei ekskursijai rinkitės Banginių muziejų, pasakojantį apie šių vandenyno gigantų medžioklės ypatumus bei pristatantį neeilinę dirbinių, kuriems sukurti buvo panaudoti banginių kaulai ar dantys ekspoziciją.

Machico turėtų sudominti besižavinčius senoviniais miestais, mat pastarasis yra viena pirmųjų salos gyvenviečių. Dauguma pastatų menkai tepakeitę savo pirminį fasadą, todėl atrodo ypač nostalgiškai. Geros sąlygos sudarytos ir ieškantiems atokesnių paplūdimių netrikdomam poilsiui. Turistus čia traukia išskirtiniai potyriai nardant ar proga įsiamžinti ant Pico do Facho kalvos.

Viešbučių Funšalyje rezervacijaBooking.com

Viešbučių rezervacija Funšalyje rekomenduojame pasirūpinti iš anksto. Sezono metu, kuomet daug turistų, vietoje susirasti nakvynės vietą gali būti tikras galvos skausmas. Tu tarpu viską padaryti internetu galima lengvai, greitai ir patogiai. Na o jei pakeistumėte planus, viešbučio rezervaciją Madeiroje bus nesunku pakeisti ar atšaukti.

Susipažinkite su Funšaliu!

Funšalio žemėlapis

Jei jau atskridote į Funšalį, greičiausiai norėsite pamatyti visą Madeiros salą. Ar gali tam būti patogesnis būdas nei nuomotas automobilis? Na, bent jau adekvačiomis kainomis greičiausiai ne. Automobilio nuoma Madeiroje populiari tarp turistų, saloje šią paslaugą tiek žymiausios pasaulio bendrovės, tiek ir nedidelės vietinės įmonės. Išankstinė automobilio rezervacija internetu viską gerokai supaprastina – turite laiko apgalvoti ko tiksliai norite, galite kelis kartus persiskaityti sutartį ir aiškiai susidėlioti maršrutą. Norint ramios kelionės, būtent tokį automobilio nuomos būdą ir siūlome.