Madeira – Lankytinos vietos

Madeira, skambiai vadinama Portugalijos perlu, kurį atranda vis daugiau gražių kampelių besidairančių turistų. Tai labai jauki, palankiu klimatu, nuostabiomis apylinkėmis ir svetingais vietiniais gyventojais garsėjanti vieta.

Kartu ši sala gali pasigirti ne vienu įdomiu lankytinu objektu, svajonių paplūdimiais, intriguojančiais gamtos kūriniais, išskirtiniais renginiais  bei aukšto lygio aptarnavimu. Tvarkingai susidėlioję planus suspėsite ir pailsėti ir šį bei tą aplankyti, tad pristatome kelias idėjas turiningoms atostogoms Madeiros saloje.

Madeira

Madeira

Pasižvalgykime po žymiausius Madeiros miestus ir čia pirmu numeriu vertėtų pasižymėti sostinę Funšalį. Tarp Atlanto vandenyno ir kalnų įsiterpęs miestas pakeri savo pasakišku grožiu. Esant giedram orui būtinai išbandykite pramogas po atviru dangumi (nardymą, banglentes, pasiplaukiojimą laivu) ir pasivaikščiokite gatvėmis, kuriose pažinsite tradicinės architektūros ypatumus, pajusite kasdienio salos gyvenimo pulsą.

Kitas itin lankomas miestas – Monte. Pastarajame privalu pamatyti Igreja da Monte bažnyčią, saugančią Austrijos imperatoriaus palaikus. Taip pat rekomenduojame pasižvalgyti po Monte rūmus, botanikos sodą, sukaupusį nemenką rečiausių pasaulio augalų kolekciją.

Automobilio nuoma Madeiroje

Neabejotinai turėtų įsiminti puiki atrakcija – skrydis lynų keltuvu. Per ketvirtį valandos spėsite pamatyti visos sostinės panoramą, kalnus ir bekraštį vandenyno horizontą.

Kaip jau minėjome anksčiau Madeira dėmesį patraukia ir unikalia gamta, tad ieškantiems kažko dar nematyto tikrai bus ką nuveikti. Tarp žinomiausių taškų priskiriamas Kabo Žirao iškyšulys yra antras toks pasaulyje bei aukščiausias Europos žemyne. Bebaimiams siūloma pasigerėti šiuo objektu iš specialios apžvalgų aikštelės su papildomo įspūdžio suteikiančiomis skaidriomis grindimis.

Prasmingai popietę praleisite Vulkanizmo centre. Šiuolaikiškai ir įtraukiančiai lankytojai supažindinami su ugnikalnių išsiveržimo procesu, archipelago formavimusi ir kitais vulkaniniais reiškiniais. Kiek vėliau laukia ekskursija paslaptinguose Vincento urvuose.

Nepraleiskite galimybės stebėti Levadų arba paprasčiau tariant drėkinimo sistemų. Dėka šios technologijos užtikrinama reikalinga drėgmė šiaurinei Madeiros daliai, dėl ko visi salos svečiai džiaugiasi tokia vešlia žaluma.

Užsiimate alpinizmu? O gal tiesiog mėgstate kopti į kalnus? Nesibaiminantiems iššūkių rekomenduojama pasižymėti Pico do Arieiro viršukalnę. Pasiekę galutinį tikslą būsite apdovanoti įstabiu reginiu, kai rodos visa Madeira atsiduria po kojomis. Gaivus oro gurkšnis pripildantis plaučius, beveik ranka pasiekiami debesys ir visiška ramybė privers patikėti rojumi žemėje.

Harmonija apgaubiantis Quinta do Palkeiro sodas kviečia bent trumpam nusikelti į magijos ir elegancijos kupiną floros pasaulį. Rožės, orchidėjos, atogrąžų medžiai, krūmai, užburs savo kvapų ir formų įvairove.

Teminis Madeiros parkas – nepalieka nė vieno abejingo. Vienoje teritorijoje sutalpinta šimtai papročių, salos istorija, kraštovaizdis, mokslą atspindintys eksponatai. Atmosferą pagyvina interaktyvūs šou, amatininkų dirbtuvės. Patraukli pramoga ir pasivažinėjimas traukinuku po parką. Išsinuomojus valtelę pažintinę parko zoną apžiūrėti galima lėto pasiplaukiojimo metu.

Apsilankę banginių muziejuje sužinosite kokie įrankiai, taktikos ir transportavimo būdai kadaise buvo naudoti medžiojant stambiausius vandenyno gyventojus. Yra nemenkos dirbinių iš banginių kaulų, dantų parodos.

Baigiant pasakojimą apie lankytinas Madeiros vietas neliksime nepaminėję turbūt didžiausio saloje vykstančio festivalio – gėlių šventės.  Planuojantiems išvyką pavasario sezonu, sudalyvavimas tradiciniame renginyje bus itin vertinga patirtis.  Festivalio metu gatvės tiesiog užpildomos gėlėmis, įmantriomis jų dekoracijomis ar net kostiumais iš žiedų. Linksmybės tęsiasi iki paryčių, rengiami koncertai, šokiai, gražiausių instaliacijų konkursai.

Viešbučių Madeiroje rezervacijaBooking.com

Nakvynė Madeiroje kainuoja pakankamai nedaug. Žinoma, viskas priklausys nuo to, kurioje salos vietoje ir kokiomis sąlygomis jūs norėsite nakvoti. Kaip ir daugelyje turistų mėgstamų vietų, čia galite tikėtis pačių įvairiausių viešbučių – tiek taupantiems, tiek ir ieškantiems prabangos. Viešbučių rezervacija Madeiroje leis namuose ramiai susirasti ir išsirinkti norimą nakvytės vietą ir ramiai laukti kelionės. O jei persigalvosite, savo rezervaciją galėsite lengvai atšaukti.

Video apie Madeirą

Madeiros žemėlapis

Pakeliauti po Madeiros salą patogiausia nuomotu automobiliu. Sala nėra didelė, tad vos per kelias dienas galite didžiają jos dalį sėkmingai išžvalgyti. Automobilio nuoma Madeiroje kainuoja nedaug, vis tik geriausia rezervuoti sau mašiną būtų dar internetu – taip aiškiai žinosite ką ir kokiomis sąlygomis gausite.