Liublinas lankytinos vietos

Liublinas lietuviams geriausiai pažįstamas dėl sutarties su tarp Lietuvos ir Lenkijos, kuri buvo pasirašyta 1569-ais metais. Ši sutartis padarė labai didelę įtaką Lietuvai. Tokią didelę, kad net ir šiais laikais vis dar kartais kalbama apie tai, kad galbūt ATR ir nebuvo toks blogas sprendimas, kurį verta išbandyti šiais laikais. Tačiau mes ne apie politiką.

Liublinas yra nedidelis miestelis, kuris labai puikiai tinka savaitgalio ilgumo išvykai. Kadangi čia yra gana daug skirtingų lankytinų vietų – kiekvienas pagal savo poreikius susidarys ir labiausiai jam tinkamą maršrutą. Bene labiausiai šiame miestelyje žavi tai, kad jis labai puikiai išlaikęs savo istorinius žingsnius, kad paminklai, pastatai ir net siūlomos pramogos leis Jums keliauti laiku.

Liublinas lankytinos vietos

Liublino lankytinos vietos

Senamiestis – vertas dėmesio

Apsilankius Liubline pirmiausia reikia keliauti iki Senamiesčio, kadangi jis labai dažnai yra vadinamas pačia gražiausia miesto vieta. Skoningai atrodo ne tik akmenimis grįstos gatvės, tačiau taip pat ir spalvoti pastatai, kurie perteikia Viduramžių gyvenimo dvasią. Svarbiausia, kad ir rekonstruojant miesto pastatus stengiamasi išlaikyti jų autentiškumą ir tuo pačiu džiaugtis skoningu Senamiesčiu, kuris kiekvienais metais sulaukia tūkstančių lankytojų.

Viešbučių Liubline rezervavimasBooking.com

Liublino pilis – svarbi ir lietuviams

Mėgstantiems senovę taip pat labai rekomenduojame aplankyti ir Liublino pilį, kuris puikiai iki šių dienų išlaikiusi savo senoviškumo dvelksmą. Šios pilies pamatai buvo kurti dar XII amžiuje, tad pilis vis dar stovi ant originalių Viduramžių pamatų. Galima grožėtis ne tik unikalia šios pilies išore, tačiau ir jos vidumi. Šiuo metu pilies viduje yra įrengtas muziejus, kuriame pasakoma apie šalies istorinius potėpius ir tuo pačiu Liublino funkcionavimą istorijos eigoje.

Lubomirskich rūmai

Lubomirskich rūmai yra klasicistinio stiliaus šedevras, kuris atrodo gana prabangiai, elegantiškai, tačiau tuo pačiu ir labai jaukiai bei skoningai. Rūmų išorė dažyta pasteliniais atspalviais, tad tai jiems bene suteikia daugiausia jaukumo bei išskirtinumo. Rūmai atrodo, kaip daugelis sako, labai gaiviai. Tarsi ledai vasaros dieną. Anksčiau šiuose rūmuose gyveno karališkosios šeimos atstovai, dvariškiai. Šiuo metu jie yra universiteto nuosavybė, tačiau visi norintys gali apsilankyti viduje.

Automobilio nuoma Liubline

Krokuvos vartai – miesto simbolis

Dar vienas dėmesio vertas objektas Liubline yra Krokuvos vartai, kurie atlieka simbolinę reikšmę. Tiesa, nors šiuo metu yra likę tik vartų fragmentai, tačiau jie vis dar puikiai iliustruoja vietą, kuri buvo laikoma miesto pradžia, kadangi pro šiuos vartus būtent buvo patenkama į Liublino valdas.

Plac po Farze aikštė

Nedidelė Plac po Farze aikštė yra įsikūrusi ant labai ginatiškos kalvos, tad teks apsiauti tinkamą avalynę, kad pavyktų be jokio vargo įveikti kalvą. Užlipus taip pat pamatysite ir nuostabaus grožio Archangelo Mykolo bažnyčią, kuri aplinkai suteikia mistiškumo. Nuo kalno atsiveria nuostabus grožio panorama, tad ji tikrai verta laiko bei jėgų, kurios bus skirtos lipimui į kalną.

Marijos Kiuri botanikos sodas

Turbūt visi puikiai žino apie Mariją Kiuri, kuri padarė labai didelį indėlį chemijos srityje. Taigi, siūlome apsilankyti jos vardu atidarytame botanikos sode, kuris džiugina nuolatos besiplečiančia kolekcija, kurios augalų – apstu ir visi jie yra labai gražūs. Čia galite išvysti tiek lenkiškų, tiek egzotiškų augalų. Galbūt raste ir tai, kas būdinga būtent Lietuvai?

Liubline tikrai rasite daug lankytinų objektų. Jie gana paprasti, tačiau lietuviui turėtų būti labai įdomūs, kadangi turi labai glaudų santykį su mūsų šalimi. Kuo daugiau aplankysite – tuo daugiau sužinosite ir tuo pačiu geriau pažinsite Lenkiją. Liublinas – puiki pradžia!

Liublino žemėlapisBooking.com