Lydsas – TOP lankytinos vietos

Anglija daugeliui asocijuojasi tik su Londonu, tačiau toks požiūris į šią gražią salą yra gana klaidingas. Paprasčiausiai čia yra labai daug miestų, kurie žavi savo istorija, žmonėmis, žinoma, kultūra bei lankytinų objektų gausa. Vienas tokių gražių miestelių yra Lydsas, kuris daugeliui vis dar nežinomas. O gaila, kadangi būdamas gana paprastas jis tuo pačiu yra labai ypatingas ir rekomenduotinas kaip puiki lankytina vieta visam savaitgaliui.

Lydsas – TOP lankytinos vietos

Lydsas – universitetų miestas

Lietuvos studentai dažniausiai žino šio miestelio pavadinimą todėl, kad galbūt rinkosi studijas viename iš jo universitetų. O čia yra ne viena švietimo įstaiga, kuri ruošia gerus specialistus. Tiesa, jeigu nenorite studijuoti, tačiau norite pamatyti, kaip mokosi Anglijos studentai – tokiu atveju tikrai galite pasivaikščioti po universitetus bei koledžus. Paprasčiausiai apsilankykite jų darbo valandomis. Dažniausiai galima kreiptis į ūkvedžius, kurie pamatę, kad domitės architektūra arba istorija – dažniausiai labai mielai papasakoja įdomių faktų apie švietimo įstaigą. Patogu? Labai, tad esate laukiami.

Viešbučiai LydseBooking.com

Tūkstantmečio aikštė

Tūkstantmečio aikštė dažniausiai vadinama pačia svarbiausi vieta mieste, tad jeigu jau jame esate – tokiu atveju ateiti iki šios aikštės yra būtina. Čia sutiksite labai daug žmonių, ne tik vietinių, tačiau ir turistų, kadangi tai bene pats svarbiausias miestelio atskaitos taškas. Aplinka dvelkia senove, akis taip pat džiugina išskirtinio grožio architektūra. Aikštėje taip pat galite išvysti nuostabaus grožio Lydso katedrą. Ji atrodo labai prabangiai, kadangi šviesų fasadą puošia paauksuotos pelėdos, taip pat, laikrodžių motyvai, kurie rodo, kad laikas bėga. Labiausiai akis traukia romėninio stiliaus kolonos, kurios vadinamos svarbiausiu katedros akcentu.

Lydsas lankytinos vietos

Carriageworks teatras

Carriageworks teatras yra dar vienas unikalus architektūrinis statinys vertas jūsų dėmesio. Išskirtiniai atrodo tiek interjeras, tiek interjeras. Darbo valandomis galite pasivaikščioti po vidų ir be bilietų. Tiesa, jeigu mėgstate teatrą  – tokiu atveju galima dar internetu įsigyti bilietus ir pasijusti prabangiai, elegantiškai, kadangi teatro aplinka bei žmonių apranga yra laikantis tam tikro etiketo. Išbandykite naujus potyrius.

Lydso muziejus

Lydso muziejus dažniausiai stebina ne tik eksponatų gausa, kurie nuolatos pildomi, tačiau taip pat ir pačia statinio architektūra. Jis atrodo tarsi milžiniškas regbio kamuolys. Muziejuje nuolatos keičiamos ekspozicijos, tačiau dažniausiai dominuoja susijusios su pačiais svarbiausiais miestelio įvykiais. Tiek istoriniais, tiek kultūriniais, tiek šių dienų.

Nacionalinis karališkasis arsenalo muziejus

Šiame muziejuje galėsite nusikelti į vidurinius amžius, kadangi daugiausia eksponuojami daiktai iš riterių gyvenimo. Dalis ekspozicijos yra viduje, o kita dalis – lauke, tad tai suteikia savotiško žavesio. Ypač, kai apžiūri riterių šarvai lyjant lietui. Būtinai bendraukite su gidu, kuris papasakos labai daug įdomių istorijų apie tamsiuosius amžius.

Automobilio nuoma Lydse

Viduramžių pilis

Tęsiant vidurinių amžių istoriją taip pat būtinai turite apsilankyti ir viduramžių pilyje. Sakoma, tad tai bene pati romantiškiausia vieta visame miestelyje. Jeigu keliaujate su antra puse – tokiu atveju būtinai aplankykite pilį. Ne tik jos aplinką, tačiau užsukite ir į vidų.

Šv. Jono apaštalo bažnyčia

Šv.jono apaštalo bažnyčia turėtų sudominti ne tik tuos, kurie išpažįsta tam tikrą religiją, tačiau visus, kurie mėgsta meną, muziką bei grožį. Paprasčiausiai bažnyčios viduje vargonų užesys išties labai stulbinantis. Kadangi čia reguliariai rengiami klasikinės muzikos vakarai – siūlome plačiau pasidomėti laiku ir būtinai apsilankyti, kai bus rengiamas vienas iš jų.

Jeigu mėgstate istoriją, tokiu atveju taip pat esate laukiamas ir temple house, kurioje eksponuojami daiktai iš senesnių amžių. Žinoma, istorijos ir meno mėgėjai taip pat turi aplankyti ir Lydso biblioteką, kurioje yra veikalų iš viso pasaulio. Galiausiai, šis miestelis vertinamas ir dėl naktinio gyvenimo, kadangi čia yra daug barų, kuriuose jaunimas šėlsta iki pat ryto.

Lydso žemėlapisBooking.com