Ciūrichas – TOP lankytinos vietos

Šveicarija – nuostabi šalis. Daugelis teigia,  kad kiekvienas jos regionas turi savotiško žavesio, visa valstybė atrodo tarsi atvirukas, visa šalis gali būti vadinama muziejumi po atviru dangumi.

Kiekvienas Šveicarijos regionas yra vis kitoks ir tuo pačiu unikalus, tad tai dažniausiai paskatina išvažinėti visą Šveicariją.

Automobilio nuoma Šveicarijoje

Bene daugiausia dėmesio sulaukia Ciurichas. Būtent jame galima rasti daugiausia bankų, kurie dirba ne tik šioje šalyje, tačiau noriai priima užsienio investicijas ir taip kelia savo ekonomiką.

Ciurichas lankytinos vietos

Ciurichas

Taip pat Ciuriche akivaizdi parduotuvių gausa, kultūros pasirinkimas, galiausiai, nuostabus miesto ritmas, kuris kvepia tvarka bei prabanga.

Taigi, koks tas Ciurichas?

Ciuricho senamiestis

Turbūt sutiksite su tuo, kad visų miestų senamiesčiai dažniausiai yra pačios gražiausios miestelių vietos, kadangi juose puikiai susipina laikas. Praeitis, kuri mus visus domina ir tuo pačiu dabartis, kurioje kiekvienas iš mūsų gyvena. O Ciuricho senamiestis tikrai puikiai suderina šiuos du komponentus, kadangi atrodo labai žavingai, akis traukia senoviniai pastatai, fontanai, o jeigu pavargsite vaikščioti – tokiu atveju siūlome paskanauti pyragėlių vietinėse kavinukėse.

Grossmünster bokštai

Grossmünster bokštai yra didžiosios katedros dalis. Bokštus galima pamatyti senamiestyje, tad unikali vieta visam bendram vaizdui suteikia dar daugiau žavesio bei skoningumo. Patys bokštai labai puikiai primena apie reformacijos pradžią, kadangi būtent čia 1520-as metais buvo pradėtas šis judėjimas.

Teigiama, kad šis statinys galėjo būti statytas dar XVII amžiuje ir nors metų eigoje teko ne kartą jį remontuoti, tačiau šiuo metu galima matyti gana unikalų statytinį, kurs puikiai atspindi Viduramžių gyvenimo dvasią.

Bahnhofstrasse gatvė

Bahnhofstrasse – pati žinomiausia Ciuricho gatvė, kurioje galite rasti garsiausių dizainerių darbus, kurie kvepia prabanga. Jeigu nesate tikras, ar galite sau leisti įsigyti juos – siūlome bent jau užsukti pasigrožėti, kadangi dirbiniai išties unikalūs, galiausiai, tokiu atveju praeisite ir vieną brangiausių gatvių Ciuriche, kuri dažnai pavadinama aukštuomenės gatve.

Gatvės ilgis siekia 1,5 km, tad pasivaikščioti bus tikrai laiko, juolab, ėjimas bus kur kas lėtesnis, kadangi be sustojimų niekaip nepavyks apsieiti.

Augustinergasse gatvė

Jeigu pasivaikščiojimas pačia brangiausia gatve Jums jau pabodo – tokiu atveju laikas skirti daugiau dėmesio kultūrai. Šiuo atveju – istorijai. Siūlome apsilankyti šioje siauroje ir tuo pačiu labai miela gatvelėje, kurioje pasivaikščiojimas bus malonus kaip niekada. Nuostabios spalvos, maži langai ir lėtas gyvenimo tempas. Visa tai rasite šioje siauroje gatvelėje.

Rietberg muziejus

Jeigu norite daugiau kultūros, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti Rietberg muziejuje. Čia galite pamatyti ne tik labai didelę ir išties įspūdingą kiniško porceliano kolekciją, tačiau tuo pačiu ir daugiau nuostabių eksponatų, kurie yra atvežti iš visos Europos.

Kunsthaus galerija

Kunsthaus – pati svarbiausia Ciuricho galerija, kurioje turi apsilankyti ne tik tie, kurie mėgsta meną, tačiau visi, kurie nori kuo geriau pažinti Ciurichą.

Galima sakyti, kad tai vienas svarbiausių galerijų ne tik šiame mieste, tačiau visoje Šveicarijoje. Čia rasite labai daug meno kūrinių, kurie pasiekė mūsų dienas nuo Viduramžių laikų, tai pat Barokiška stiliaus sintezė, žinoma, taip pat ir impresionistinio meno pavyzdžiai.

Ciurichas – nuostabi vieta, kurią kartą aplankius norisi į ją vėl grįžti. Suprantama, kad per gerą dieną nepavyks visko pamatyti, tad jeigu Ciurichas Jums pasirodė vertas dėmesio – užsukite čia dar kartą. Tiesiog yra per daug vietų, kurias reikia pamatyti, o Ciurichas tikrai ne trumpai kelionei.

Viešbučių Ciūriche rezervacijaBooking.com

Šveicarija, o tuo labiau Ciūrichas – tikrai ne mažomis kainomis pasižyminčios vietovės. Ne išimtis ir nakvynės vietos. Tad jei norite nors kiek sutaupyti keliaudami po Šveicariją, rekomenduojame viešbutį rezervuoti iš anksto internetu. Taip galite atrasti tikrai pigesnių variantų, galite tikėtis ir laikinų nuolaidų. Žinoma, ne sezono metu viešbučių kainos bus žemesnės. Dar viena alternatyva norintiems sutaupyti – nakvynės kempinguose.

Jei atvykote į Ciūrichą, būtinai pagalvokite ir apie pasižvalgymą po apylinkes. Turint tris dienas ir į pagalbą pasitelkus nuomotą automobilį, galima pamatyti begalę nuostabių vaizdų. O automobilio nuoma Šveicarijoje, palyginus su kitomis paslaugomis, nėra jau tokia didelė.

Ką pamatyti Ciuriche

Dar daugiau lankytinų vietų Ciuriche!

Ciuricho žemėlapis