Šveicarija – TOP lankytinos vietos

Šveicarija beveik tobula šalis ir rasti pretekstą, kodėl nenorėtumėte čia apsilankyti būtų išties sudėtinga.

Kur bepažvelgsi vien pliusai – tvarkingos gatvės, puikus susisiekimas, idealios sąlygos slidinėjimui kalnuose, o ką jau kalbėti apie gryną orą, gamtos grožį ir begalinius jos turtus.

palvų paletė išties marga, tad nuoboduliui vietos nebus.

Rasite visko, ko reikia turiningai, įsimintinai bei veiksmo kupinai išvykai. Malonių staigmenų nepritrūks, o geros emocijos taps vizitine bet kurios ekskursijos kortele.

Nedaugžodžiaudami siūlome sužinoti daugiau apie Šveicarijos lankytinas vietas.

Šveicarija lankytinos vietos

Šveicarija

Bernas

Stabtelėję Berne, turėtumėte užsukti į UNESCO  paveldu pripažintą senamiestį. Pastarasis išsiskiria savo ramybe, harmonija, kas lyg ir neturėtų būti būdinga svarbiausiam šalies taškui. Kad ir kaip bebūtų, tai žavi, leidžia jaustis savo laiko šeimininku, visiškai pamirštant apie skubėjimą.

Automobilio nuoma Šveicarijoje

Bevaikštinėdami galėsite gerėtis raudonų stogų namų kvartalais, viduramžių tvirtovės liekanomis, įspūdingąją Šv. Vincento katedra, rotuše, parlamento rūmais, bokšto laikrodžiu. Kultūrinei popietei rinkitės dailės, istorijos ar Alpių muziejus.

Liucerna

Nenusivilsite ekskursija po žavųjį Liucernos miestą. Pasakiško kalnų reljefo apsuptyje įsikūrusi Liucerna, kviečia į užburiančią kelionę po freskomis išdabintą senamiestį, senovines pilis, gyvybingas aikštes, renesanso ikoną- rotušę, Jėzuitų bažnyčią bei populiarųjį miesto teatrą. Taip pat privalu išvysti itin svarbų paminklą- koplyčios tiltą, kuriam jau daugiau nei šeši šimtai metų.

Ženeva

Kitas įdomus taškas – Ženeva. Turistams čia labiausiai knieti nuvykti prie Reino upės krioklio, mat šis priskiriamas prie didžiausių Europos žemyne. Be to, esama ir dar kelių dėmesio vertų sustojimų, pavyzdžiui, Šiljono pilis.

Viduramžių laikus menantis statinys kelia nuostabą tiek savo išore, tiek ir vidaus lobiais. Prašmatnios menės, vienetiniai baldai, atkartoja tų laikų karališką atmosferą, o užkopus į pilies bokštą bus sunku atsigrožėti neaprėpiamais horizontais.

Beje, šiltuoju sezonu rekomenduojama pabūti prie ypatingai skaidriu vandeniu garsėjančio Ženevos ežero, o po iškylos pasidairyti po vynuogynų terasas.

Zermatte miestelis

Pajuskite kaip plaučiai prisipildo gaivaus ir šviežio kalnų oro Zermatte. Žiemą čia karaliauja slidžių fanai, o pavasarį suguža žygeiviai. Be visa ko, turistai raginami apsilankyti tradiciniame ir jaukiame kalnų miestelyje.

Jungfraujoch viršukalnė

Gan patraukli atrakcija būtų pasivažinėjimas traukinuku po Jungfraujoch viršukalnės teritoriją. 3,5 kilometrų aukštyje įrengtos apžvalgų aikštelės leidžia stebėti kaip svajingai praplaukia debesys, o kad per daug nenuklystumėte nuo realybės, išbandykite poliarinių šunų traukiamas roges. Tuo pačiu apžiūrėkite “Ledo rūmų“ šedevrus.

Belinconas

Net trys įstabios pilys laukia susiruošusių į Belinconą. Nemažai itališko prieskonio turinti gyvenvietė tikras atradimas istorinės architektūros gerbėjams. Be Montebello ir Sasso Carboro pilių, norėtume pabrėžti Castelgrande pilaitės ypatybes. Pastaroji iškilo dar tryliktame amžiuje, o pagrindinis skiriamasis šios gėrybės bruožas – griežtai dantytos formos sienos.

Sankt Gelenas

Sankt Gelenas nepalieka abejingų jau vien su savo senamiesčio namais, pagražintais erkero elementais. Vertėtų neprasilenkti su neeilinės reikšmės Vienuolyno biblioteka, saugančia seniausių leidimų knygų, rankraščių kolekciją.

Ciurichas

Kelionė negali baigtis prieš tai neužklydus į Šveicarijos perliuku pramintą Ciuricho miestą. Pastarajame atrasite bent kelias nuostabias bažnyčias, ryškų senamiestį, pasivaikščiojimui taip tinkančią krantinę, išpuoselėtus parkus, originalius paminklus bei kitus miestą puošiančius atributus.

Viešbučių Šveicarijoje rezervacijaBooking.com

Žvilgsnį prikaustys ir prabangių, vardinių prekių ženklų parduotuvių vitrinos, tad jei turite ypač naujais mados vėjais besidominčių draugų, tikrai jiems išrinksite kokybiškų, stilingų lauktuvių dovanų.

Šveicarijos lankytinos vietos

Šiame video susipažinsite su Šveicarija ir atrasite dar daugiau lankytinų objektų! Pažiūrėkite! 🙂

Šveicarijos žemėlapis