Eindhovenas – TOP lankytinos vietos

Bent kartą apsilankę Eindhovene, šio miesto nepamiršite visą likusį gyvenimą, mat ko jau ko, bet atmintyje įstrigsiančių reginių čia esama su kaupu.

Vaikščiodami gatvėmis jausitės tarsi laiko mašina persikėlę bent kelis šimtmečius į ateitį.

Automobilio nuoma Eindhovene

Tokį įspūdį sudaro itin moderni, futuristinės stilistikos architektūra, unikalūs, aplinką pagyvinantys paminklai, kasdieniniame gyvenime pritaikytos naujausios technologijos, išskiriančios Eindhoveną kaip vieną pažangiausių miestų ne tik pačiuose Nyderlanduose, o ir visoje Europoje.

Eindhovenas lankytinos vietos

Eindhovenas

Be visa ko, tai veiksmo, pramogų ir nutrūktgalviškų potyrių nestokosianti vieta ir nesvarbu ar keliaujate dieną ar jau vakarėjant, bet kuriuo metu  atrasite patrauklių užsiėmimų ir galėsite pasigrožėti nuostabiais, teritoriją puošiančiais meno kūriniais.

Viešnagę rekomenduojame pradėti nuo Turgaus aikštės, kurioje sutiksite daug vietinių, nes šis taškas bene populiariausia stotelė susiruošusiems apsipirkti ar ramiai pasisėdėti kavinėse. Štai būtent turistų tarpui aikštė patraukli savo lankytinais objektais, tarp kurių įstabioji, neogotikinio stiliaus Šv. Katerinos bažnyčia.

Pagrindinio bažnyčios akcentu, nuo kurio sunku atitraukti akis, tampa gigantiški, smailėjantys bokštai, kurių aukštis bemaž 73 metrai.

Jau minėjome, kad Eindhovenas stebina savo šiuolaikiškumu, tačiau visame tame modernizmo sūkuryje esama vieno kito senovinio šedevro, kaip antai relikvinis Šv. Petro bokštas. Pastarajam jau keli šimtai metų, todėl įtraukti tokį perliuką į savo maršrutą tikrai verta.

Raginame aplankyti ir rotušės pastatą, priversiantį nusistebėti savo išore, paprastai nebūdinga tokiems religiniams pastatams.

Po rotušės patogiausia patraukti link Van Abbemuseum meno muziejaus. Jame tūkstančiai eksponatų, tarp kurių tokių žymių menininkų kaip Pikaso, Livickio ar Chagli darbai.

Kiekvieno turisto garbės reikalas būtų užsukti į “Philips“ lempučių fabriką. Čia sužinosite kaip gaminamos lemputės, kaip augo pati gamykla ir keitėsi gamybos technologija.

Tose pačiose patalpose veikia šviesos meno centras, leidžiantis pasigėrėti dailiais paveikslais, pagyvintais idealiai jiems parinktu apšvietimu.

Tikriems autotransporto priemonių fanatikams skirtas DAF muziejus, eksponuojantis pačias pirmąsias lengvųjų automobilių, sunkvežimių konstrukcijas bei pateikiantis išsamios informacijos apie jų veikimo principą, atsiradimo istoriją.

Grįžkime prie miesto pasididžiavimų, stūksančių po atviru dangumi ir šįkart turime paminėti Evaluon statinį. Dar 1966 metais iškilęs objektas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip tiksli skraidančios lėkštės kopija, bet tai tebuvo “Philips“ gamyklos jubiliejui pažymėti skirtas simbolis. Šiomis dienomis pastate vyksta įvairios konferencijos.

Gan įspūdinga pasirodys Baltoji dama arba paprasčiau tariant taip vadinama buvusi radijo gamykla dabar tarnaujanti kaip dizaino akademija bei biblioteka.

De Blob– stiklo ir plieno gaminys, prie kurio neretai pamatysite turistų grupeles, panorusias įsiamžinti tokio ne kasdien sutinkamo dizaino statinio fone.

Ne paslaptis, kad Olandija garsėja gėlėmis, sūriais ir… malūnais. Koleno vandens malūnas jau tapęs relikvija, įtraukta į nacionalinį vertybių sąrašą. Turbūt ne veltui malūno atvaizdą į savo paveikslą kadaise perkėlė ir pats Van Gogas. 1681 metais baigtas statyti vandens malūnas, savaitgaliais lankytojus vilioja edukacinėmis veiklomis, kurių metu iš arti pamatysite miltų malimo procesą, o vėliau net būsite pakviesti įsigyti šio produkto savo virtuvės eksperimentams.

De Bergen rajonas sužavės savo elegancija, įmantriais fasadais, jaukia atmosfera. Vintažinės krautuvėlės kvies pasižvalgyti po rinktinių prekių asortimentą, neabejotinai praversiantį dairantis, kuo čia pradžiuginus namiškius, draugus bei kolegas, o tradicinės kavinės sugundys trumpam stabtelėti puodeliui kvapnios arbatos.

Užsinorėjusiems pajudėti, vakarą geriausia pratęsti Stratumseind gatvėje. Naktiniai klubai, barai, muzikinė programa, patenkinsianti visų skonius, neleis nuobodžiauti iki pat ryto.

Viešbučių Eindhovene rezervacijaBooking.com

Einhovene galima rasti pačių įvairiausių viešbučių. Paprastai čia turistai lankosi gana neilgai – kelias dienas. Natūralu, jog trumpų atostogų metu daug išleisti nesinori ir į prabangius viešbučius nesidairoma. Norint pernelyg neišleisti nakvynei, verta panaršyti po Booking.com ir pasidairyti į labiau miesto periferijoje esančius nakvynės pasiūlymus. Draugų kompanijai puikiai tiks kokie nors apartamentai. Na o išankstinė viešbučio rezervacija Einhovene internetu leidžia sutaupyti daugeliu atveju.

Atskridus į Nyderlandus, verta pagalvoti ir apie automobilio nuomą bei platesnį šios nedidelės šalies pažinimą. Automobilio nuoma, ypač keliaujant keliese, Eindhovene yra gana nebrangi, keliai tikrai geri, o vairuotojai kultūringi. Turint porą dienų nuomotu automobiliu galima spėti tikrai nemažai apvažiuoti.

Eindhoveno lankytinos vietos

Artimiau susipažinkite su Eindhovenu šiame video! Pažiūrėkite 😉

Eindhoveno žemėlapis