Roterdamas – lankytinos vietos

Roterdamas garsėja savo uostu, gajomis prekybos tradicijomis, šiuolaikiškumu, draugiška aplinka turistams, mėgstantiems įvairų laisvalaikį. Tiek edukacinių užsiėmimų besidairantiems, tiek ir aktyvių pramogų, pasilinksminimų nevengiantiems keliautojams rinktis tikrai yra iš ko.

Tai puiki stotelė susiruošusiems aplankyti ne vieną Nyderlandų didmiestį, turintį vis kažką savito ir nepakartojamo.

Svajingi pasivaikščiojimai pakrante, smalsumą žadinantys muziejai, triukšmingi festivaliai bei netikėti atradimai suteiks kelionei įvairiausių spalvų ir praturtins naujomis, vertingomis patirtimis.

Jūsų dėmesiui įdomiausios Roterdamo lankytinos vietos.

Roterdamas lankytinos vietos

Roterdamas

Erasmus tiltas

Roterdame daugiausiai dėmesio siūlytume skirti būtent architektūrinių objektų lankymui, nes tai miestas, kuriame būtent ši sritis (po uosto) sukuria išskirtinę atmosferą ir priverčia žavėtis bene kiekvienu šiuolaikinės statybos šedevru.

Automobilio nuoma Olandijoje

Štai, kad ir žymusis Erasmus tiltas, galintis pasigirti įvairiapusiško panaudojimo galimybėmis. Konstrukcija ne tik jungia pietinę miesto dalį su šiaurine, o ir kartas nuo karto tampa atkarpa lenktynėms ar koncertų vieta po atviru dangumi.

Euromast bokštas

Turistai abejingi nelieka vienam aukščiausių Roterdamo statinių – Euromast bokštui. Pastarasis į dangų stiebiasi net 185 metrus! Iš bokšte įrengtos apžvalgų aikštelės galėsite dairytis po fantastišką panoramą, apimančią ne tik patį Roterdamą, o ir kelis kaimyninius miestus.

Po šios atrakcijos būsite pakviesti pasistiprinti restorane, o nusiteikę sau leisti kiek daugiau, turės progą pernakvoti viešbutyje, kad įstabūs vaizdai pasitiktų ir iš pat ryto. Ekstremalių pojūčių besivaikantiems, iki soties adrenalino suteiks šuolis su virve iš šimtą metrų siekiančių aukštumų.

Kubo formos namai

Ganėtinai įsimintina patirtis laukia Kubo formos namų komplekso svečių. Neįprastas akiai architektūrinis sprendimas jau ne vienus metus pritraukia gausius smalsuolių būrius. Užėjus į vidų apima dvejopi jausmai, o pirmos akimirkos gali būti kiek nepatogios, tačiau vėliau ekskursija taps kur kas malonesnė. Be visa ko, čia veikia informatyvus muziejus, kurį taip pat rekomenduotume aplankyti.

Roterdamo universitetas

Šiek tiek brangaus laiko skirkite senojo Roterdamo universiteto lankymui, turinčiam ilgą bei pakankamai ryškią istoriją.

Meno muziejus

Stilingame pastate įsikūręs Boijmans Van Beuningen muziejus lankytojus kviečia į ekskursiją po magišką meno pasaulį. Tūkstančiai vienetinių eksponatų užims bent pusdieniui, o tarp darbų autorių aptiksite tokių pavardžių kaip Monė ar Dali.

Meno akademija

Meno gerbėjams skirta ir meno akademija, kurioje pristatomos ir naujųjų kūrėjų parodos.

Karališkoji gamtos mokslų draugija

Negirdėti faktai iš gyvosios gamtos pasaulio paragins suklusti Nyderlandų karališkoje gamtos mokslų istorijos draugijoje, o nacionaliniame laivų statybos ir navigacijos institute sužinosite viską apie šių transporto priemonių gamybą, panaudojimo galimybes, valdymo principus.

Fotografijos muziejus

Nederlands Fotomuseum bus puikus taškas fotografijos aistruoliams, norintiems pasisemti idėjų ar galbūt dar tik svarstantiems užsiimti šia išpopuliarėjusia veikla. Galybė nuotraukų, neabejotinai įkvėps ir pačius išbandyti savo jėgas medžiojant akimirkos žavesį su fotoaparatu rankose.

Renginiai Roterdame

Prieš vykdami į Roterdamą pasidomėkite tradiciniais miesto renginiais, nes jų visa galybė, tad kodėl nesudalyvavus bent viename iš jų? Melomanams patiks reguliariais vykstantis džiazo festivalis, neabejingiems sportui “Formulės 1” lenktynės, teniso čempionatas, o kur dar teatrų spektakliai, miuziklai, operos.

Zoologijos sodas

Išsiruošusiems į kelionę su visa šeima, taip pat aktualu kur čia pasibūti, kad ir mažieji ir suaugę nenuobodžiautų bei liktų patenkinti. Mūsų pasiūlymas būtų pasivaikščiojimas Blijdarp zoologijos sode. Pastarajame išvysite gyvūnus, būdingus tiek Europai, tiek ir kitiems žemynams.

Be sausumos žinduolių būsite pakviesti pasidairyti į okeanariumą, kerintį vandenyno gyventojų įvairove. Kvapą gniaužianti patirtis- ryklių tunelis. Čia akimirkai pasijusite kaip maža žuvytė, nes tiesiai prieš akis jums nuolatos plaukios ne vienas grėsmingai atrodantis plėšrūnas.

Viešbučių Roterdame rezervacijaBooking.com

Roterdamo turgus

Roterdamo turguje sunku praeiti pro šviežias daržoves, vaisius, gardžiausiais aromatais dvelkiančius prieskoninių augalų skyrius. Šių ir kitų produktų sau ar lauktuvių dovanoms įsigysite tik iš patikimų, sertifikuotų pardavėjų, taigi suabejoti kokybe nebus jokio pagrindo.

Roterdamo lankytinos vietos

Dar daugiau Roterdamo lankytinų vietų šiame video! Pažiūrėkite 🙂

Roterdamo žemėlapis