Kreta – TOP lankytinos vietos

Pagal užimamą plotą Kreta be konkurencijos pirmauja tarp Graikijai priklausančių salų. Kartu tai ir itin populiarus taškas turistų tarpe, tad planuojantiems būsimas atostogas tikrai vertėtų į tai atkreipti dėmesį. Visgi, negalėtume teigti, kad ši vieta skirta tik nerūpestingam poilsiui, besimėgaujant saulės voniomis ar krištolinio skaidrumo vandeniu.

Saloje esama ne vieno įdomaus lankytino objekto bei nemažai pasiūlymų norintiems šiek tiek aktyvesnio laisvalaikio, derančio su nuostabių kampelių ar vietovės kultūros pažinimu. Kreta idealiai tinka pamėgusiems kelionių maršrutus planuotis savarankiškai nuomojantis automobilį, kas ypač pravartu jei ketinate užsibūti vos keletą dienų.

Kreta lankytinos vietos

Kreta

Ką gi, nedelsdami kviečiame suklusti besižavinčius architektūriniu palikimu. Pastariesiems siūlome turiningą popietę besidairant po senovinio Knoso miesto apylinkes. Kelių tūkstantmečių senumo vietovė tapo atspirties tašku ir dabartinės Europos civilizacijos išsivystymui. Pabūti tokiame istoriniame taške yra tikrų tikriausias gyvenimo įvykis, tad nieku gyvu neprasilenkite su bene reikšmingiausia Kretos dalimi.

Teritorijos pažiba – įspūdingųjų senovinių Knoso rūmų liekanos, dėl kurių turistai atvyksta net iš pačių atokiausių kraštų.

Automobilio nuoma Kretoje

Nenustygstantiems vietoje rekomenduojame pasidomėti išsikrauti puikiai padėsiančiu žygiu po Samarijos tarpeklį. Vienintelė tokia vieta visoje Kretoje, o galbūt ir pasaulyje, traukia savo paslaptingumu ir išties unikalia gamta, kurią drąsiai galima vadinti tikru stebuklu. Didžiuliame, net 18 kilometrų ilgio tarpeklyje laukia daug malonių staigmenų ir netikėtumų, kuriuos prisiminsite dar ne vienus metus.

Tik šiam regionui būdingos gyvūnų ir augalų rūšys, gigantiškos pušys, kiparisai ir šimtai kitų galingai atrodančių medžių sukuria nepaprasta atmosferą, kurioje laikas tarsi ištirpsta, o kiekviename žingsnyje laukia vis nauji atradimai.

Galiausiai prieinama pati siauriausia tarpeklio vieta – Geležiniai vartai. Tik įsivaizduokite koks jausmas apima atsidūrus vos 3 metrų pločio take, apsuptame į dangų besistiebiančių milžiniškų uolynų. Tuo pačiu įsiminti turėtų ekskursija po negyvenamą Samarijos kaimelį, kuriame dar aptiktumėte autentiškus namus, atspindinčius tradicinės architektūros ypatybes bei visai netoli stūksančią istorinę Šventosios Marijos bažnyčią.

Tęsdami pažintį su Kretos gamta, norėtume paminėti ir Kourno ežerą. Šis vandens telkinys išsiskiria gėlo vandens klodais bei vaizdingomis panoramomis. Mitais apipintas ežeras vilioja savo ramybe, jaukumą skleidžiančia aura. Tikras malonumas iš čia stebėti saulėlydžius ar rengti šeimos iškylas.

Užsukite pasižvalgyti po Matala kaimą. Kadaise korėtoje smiltainio uoloje laidoti romėnų karininkai, vėliau čia įsikurdavo ekstremalių pojūčių ištroškę hipiai. Neeilinės patirtys aplanko ir šių dienų smalsuolius, susigundžiusius patyrinėti garsiuosius urvus, o po veiksmo kupinos dienos, nėra nieko geresnio nei visiškas atsipalaidavimas paplūdimyje ar malonus panirimas į šiltą jūros glėbį.

Nenusivilsite ir šiek tiek laiko skyrę vaizdingam Elundos kurortui. Mažas žvejų kaimelis greitai išaugo į prašmatnų miestą, pritraukiantį daugelio poilsiautojų dėmesį. Šiuolaikiški viešbučių kompleksai suteiks trokštamą komfortą, tavernos kvies pasmaguriauti vietos gardėsių, o suvenyrų parduotuvės išsirinkti mielų niekučių atminčiai.

Be visa ko, vertėtų aplankyti ir buvusį fortą – Spibalongą.

Na, o pabaigai turime dar vieną bonusą. Kretoje gražių apylinkių tikrai netrūksta, bet yra ypatinga stotelė- Vai paplūdimys.  Tobulas kadras iš lankstinuko ar reklamos. Tikriausiai taip šį paplūdimį apibūdintų dauguma jame pabuvojusių bent kartą. Kalnuotą reljefą nuostabiai pagyvina natūraliai augančių palmių giraitės. Žinoma, neatsiejamu atributu tampa mėlyna jūra, skalaujanti balto smėlio pakrantę. Regis, jau nebegali būti geriau. Tad tokia ta žavingoji Kreta, skleidžianti teigiamas emocijas, nešykštinti saulės spindulių ir nuolat pasiruošusi priimti kiekvieną svečią.

Viešbučių Kretoje rezervacijaBooking.com

Pas mus įprasta, jog į Kretą paprastai keliaujama sukelionių agentūrų paruoštais kelialapiais ir jau tik vietoje šiek tiek improvizuojama. Tačiau tai puikiai tinkama sala ir savarankiškoms kelionėms. Tiesioginiai ir pigūs skrydžiai, patogi nemokama viešbučių Kretoje rezervacija, paprasta automobilio nuoma ir, žinoma, tikra gausa internetinių patarimų apie tai, ką šioje saloje galima pamatyti. Tad jei jau jūsų dėmesį patraukė šis Graikijos perlas, būtinai pagalvokite ir apie savarankišką kelionę būtent taip, kaip norite jūs patys.

Įdomiausios vietos Kretos saloje

Kretos žemėlapis