Koso sala – TOP lankytinos vietos

Jeigu ieškote kampelio atostogoms, kurios džiugintu puikiu oru, besišypsančiais žmonėmis, geltonomis pakrantėmis bei žydru vandenynu – tokiu atveju Koso sala yra viena geriausių krypčių. Tai – viena gražiausių Graikijos salų, kuri stebina savo lengvu gyvenimo tempu. Net ir vietiniams atrodo tarsi jie amžinai atostogauja, tad daugelis lietuvių ir žavisi tuo paprastumu, tuo lengvu gyvenimo tempu, kuris mūsų tautiečiams nėra toks įprastas.

Nuostabaus grožio sala, tiesa, stebina ne tik paplūdimiais, tačiau ir kitomis lankytinomis vietomis, kurios Jus gali nustebinti. Pateiksime sąrašą labiausiai lankytinų vietų, kurios dažnai įvardijamos kaip geriausiai reprezentuojančios Koso gyvenimo ritmą.

Koso sala lankytinos vietos

Koso sala

PAPLŪDIMIAI BEI KURORTAI

Koso paplūdimiai gali būti vadinami pačiais gražiausiai visame pasaulyje. Pradėjus ieškoti, kuriame kurorte geriausia apsistoti – susisuks galva, kadangi jie vieni tokie išskirtiniai ir jų tiek daug. Daugeliui kaina yra pirmasis kriterijus. Viešbučių rezervavimas dažniausiai vykdomas internetu, tad tokiu atveju paprastai rasite ir Jums labiausiai tinkamą variantą.

Automobilio nuoma Koso saloje

O labiausiai susipažinti ir palyginti rekomenduojame šiuos paplūdimius bei kurortus:

  • Mastichari – tai puiki viena burlenčių mylėtojams ir tiems, kurie pagaliau norėtų išbandyti šią vandens pramogą.
  • Paradise – krištolinis vanduo ir geltonos pakrantės – tai, ko nori visi atostogų mylėtojai. Tai bene pats populiariausias paplūdimys Koso saloje, kadangi nuostabi gamta bei aukšta aptarnavimo kokybė dažniausiai stebina savo profesionalumu.
  • Thermos – puiki vieta, jeigu ieškote ramybės, kuri padės atsigauti ir Jūsų kūnui, ir Jūsų sielai. Galima rasti labai daug SPA vietų, kuriose bus profesionaliai pasirūpinta Jūsų kūnu. Čia labai dažnai atvyksta žmonės, kurie jaučia įvairius sąnarių skausmus. Gera dešimties dienų terapija gali padėti juos užmiršti visam gyvenimui.
  • Lambi – puikus kurortas, kuriame rasite gultus, skėčius ir visą kitą, ko reikia, puikiam poilsiui.
  • Marmari – nuostabaus grožio smėlėtas paplūdimys, kuris dažniausiai stebina nuostabiu kraštovaizdžiu. Vėlgi, platus pramogų pasirinkimas, kad kiekvienas turistas jaustųsi tarsi rojuje.
  • Tigaki kurortas – jeigu mėgstate vandens sportą, tokiu atveju labiausiai rekomenduojame lankytis čia. Taip pat siūlome pasimėgauti skaniais patiekalais vietiniuose restoranuose.
  • Kefalos paplūdimys – tiems, kurie mėgsta aktyvumo. Barai, kavinės ir kitos pramogos.
  • Kardamena – dar viena garsi vieta, kurioje maudytis ir degintis galim visą dieną. Tai bene pats judriausias Koso salos paplūdimys.

ASKLEPIONAS

Jeigu norite pamatyti visą Kosą iš viršaus – tokiu atveju būtinai čia apsilankykite. Galima užlipti net ant trijų skirtingų pakopų nuo kurių atsiveria nuostabusis Kosas. Žemutinėje terasoje rasite romėnų pirčių griuvėsius, antroje – Apolono šventyklos lieknas, ir trečioje aukščiausioje – Asklepijui skirtos šventyklos liekanas. Nuo čia atsiveria ir nuostabi panorama.

HIPOKRATO MUZIEJUS

Kadangi Hipokrato gimtine dažnai pristatomas Kosas – čia galite rasti ir šiam gydytojui įkurtą muziejų. Įėjimas į muziejų visiškai nemokamas, tad jeigu jau esate netoli – užsukti verta. Net ir tokiu atveju, jeigu su medicina neturite nieko bendro. Visgi, ši istorinė asmenybė gyvena kiekviename iš mūsų, kadangi šiais laikais gydytojai pasižada padėti mums išgyventi remdamiesi būtent Hipokrato priesaika.

NERATZIA (KOSO) PILIS

Jeigu norite pamatyti didingą architektūrinį stebuklą – tokiu atveju būtinai turite aplankyti Koso pilį. Nors šiuo metu yra likę tik didingi griuvėsiai, tačiau jų masyvas parodo, kad kadaise čia stovėjo tikrai labai didelė pilis, nuo sienų taip pat atsiveria labai gražus vaizdas į jūrą, tad pasigrožėkite tiek istorija, tiek gamta vienu kartu.

PILI MIESTELIS

Nedidelis miestelis labai puikiai reprezentuoja vietinių gyvenimo tempą, virtuvę bei kitas smulkmenas. Miestelyje labiausiai akis traukia akmeninės bažnyčios, taip pat, namukai. Čia rasite labai daug kavinukų bei tavernų, kuri vietiniai net ir dienos metu labai džiaugiasi skaniausiais patiekalais bei kavomis. Kaip jie teigia – reikia ilsėtis. Kadangi vietiniai labai draugiški – tikrai galėsite pasisvečiuoti ir susipažinti su jų kasdienine rutina. Dažniausiai žavi labai maži namukai, kuriuose gyvena ištisos šeimos.

Koso sala turi savyje labai stebuklingą pradą, kurį pažinti gali kiekvienas aplankęs šį regioną.

Viešbučių Koso saloje rezervacijaBooking.com

Atostogaujant Koso saloje visuomet smagu nors kiek nors pajudėti po pačią salą. O tą gana paprastai gaima padaryti tiesiog neapsiribojant viena nakvynės vieta. Per savaitę kartą ar du pakeitus viešbutį galima kur kas paįvairinti savo atostogas. Nelabai net svarbu, ar persikraustysite į kitą miesto, ar visos salos galą. Išankstinė viešbučių rezervacija internetu Koso saloje leidžia tą padaryti paprastai ir be streso, dar būnant namuose. Kitų keliautojų atsiliepimai ir gausios nuotraukos užtrikrina, jog tikrai nerezervuosite katės maiše. O dažnos akcijos booking.com sistemoje jus maloniai nustebins – nakvynė Koso saloje išties gali būti tokia pigi.

Video apie Koso salą

Koso salos žemėlapis

Koso sala nėra didelė. Tad čia atvykus net ir kelioms dienoms, tikrai verta skirti laiko jai pažinti. Neapsiribokite vienu viešbučiu ir vienu viešbučiu. Automobilio nuoma Koso saloje leis per dieną ar dvi pamatyti tikrai didelę salos dalį. Nors tai būtų didžia dali tik pro automobilio langą, vis tiek toks nuotykis to vertas. Juolab, kad ekonomiškas automobilis parai kainuos vos keliolika eurų, o ir kuro sąnaudos bus tikrai nedidelės.