Bergamas – lankytinos vietos

Bergamas nėra itin didelis, bet tuo ir patrauklus miestas. Jei esate susiplanavę išvyką į Milaną, nepasididžiuokite ir trumpam stabtelėkite mini Italija pramintoje vietoje. Iš pažiūros grėsmingai atrodanti, dar venecijiečių valdymo laikotarpiu iškilusi siena slepia daug neatrastų gėrybių, tad viešnagė tikrai nebus nuobodi ar varginanti, nes turistų srautai čia nėra dideli, viską apžiūrėti galima ramiai, niekur neskubant be atbaidančių smalsuolių eilių.

Užtenka vieną kartą prasieiti gatvėmis, kad pajustum klasikinės Italijos magiją. Nuo pat eilinių gyvenamųjų namų iki maloniai nuteikiančios muzikos, sklindančios iš vietos restoranėlių – viskas  alsuoja elegancija, harmonija. Svetingumas bei nesuvaidintas dėmesys kiekvienam klientui, taip pat neatsiejami nuo Bergamo miesto.

Bergamas lankytinos vietos

Bergamas

Miesto simboliu tapusi Venecijos siena tiems laikams buvo išties didelis architektūrinis stebuklas, mat bendras ilgis siekė apie 6 kilometrus, o aukštis net 50 metrų. Šio objekto paskirti – gynybinė, tačiau apsisaugoti nuo priešų įsiveržimo taip ir nepavyko. Visgi, šiandien tai traukos magnetas turistams, ieškantiems įspūdingo reginio.

Lankantis Bergame privalu pasivaikščioti Duomo aikštėje. Pastaroji sužavės įvairių stilių, skirtingus istorinius laikotarpius įkūnijančiais pastatais. Nuostabioji katedra, Šv. Marijos koplyčia, Koleoni kupela, tik nedidelė dalis to , ką galima aptikti šioje aikštėje.

Automobilio nuoma Bergame

Vertėtų išskirti anksčiau paminėtą Šv. Marijos koplyčią, nes šis šedevras tikrai vertas jūsų išskirtinio dėmesio. Dvyliktame amžiuje pastatyta šventovė, dar ne kartą buvo papildoma tam tikrais akcentais, kol galiausiai ir mūsų karta turi progą pasigerėti spalvingu vidaus interjeru, nekasdieniais meno kūriniais bei itin išraiškingomis bažnyčios lubomis.

Vecchia aikštės unikalumas – tai gausybė renesanso laikus menančio palikimo. Tarp puošnių pastatų negalima nepastebėti ir originaliai įrengto fontano, prie kurio žmonės mėgsta burtis ištisus metus. Trumpam atokvėpiui kviečia ir platus kavinių, restoranų tinklas.

Senoji miesto rotušė taip pat nepaliks abejingų. Pagrindinis rotušės akcentas yra liūto atvaizdu ir kolonomis išpuoštas buvęs valdžios susirinkimų pastatas. Užsukus vidun galima apžiūrėti dailininko Bromantės paveikslus.

Skaudžius miestui ir visai tautai įvykius mena Gleno užtvankos runos. Dar 20 amžiaus pradžioje pradėta konstruoti , elektros išgavimui skirta užtvanka tapo didelės tragedijos, kada išsiveržęs vanduo palaidojo net kelis kaimus priežastimi.

Įspūdingai atrodanti Cittadella pilis, lankytojus kviečia į archeologijos muziejų, supažindinantį su krašto praeitimi.

Menui neabejingiems siūlytume užsukti į Academia Carrara galeriją, kurioje aptiktumėme pačią garsiausią regiono menininkų darbų ekspoziciją.

Neabejotinai reikšminga stotelė yra Santa Maria Maggiore bazilika. Turistams šis taškas rekomenduojamas dėl garsiojo Da Vinčio paveikslo “Paskutinė vakarienė” bei Donizetti kapo. Tuo pačiu pasižvalgykite po gretimais stūksančią, renesansinio stiliaus ikoną – Colleoni koplyčią, savo dailumu neturinčią lygių.

Turiningai laiką praleisite Botanikos sode, galinčiame pasigirti augalijos įvairove, jaukumu bei muziejumi, pasakojančiu apie Risorgimento herojus. Prie pat esančiame parke išvysite širdį paliečiantį paminklą, skirtą žuvusių karių atminimui.

Puiki atrakcija – pasikėlimas funikulieriumi į kalną nuo kurio atsiveria bene viso miesto horizontai. Galime užtikrinti, tokios akimirkos neužmiršite dar ilgai. Be to vertėtų apsilankyti ir to pačio kalno viršūnėje esančioje San Virgilio tvirtovėje.

Viešbučių Bergame rezervacijaBooking.com

Lauktuvių artimiesiems ieškokite išdabintose Bergamo krautuvėlėse, siūlančiose įsigyti pačių įvairiausių dalykėlių, pradedant mažais suvenyrais ir baigiant naujausių kolekcijų rūbų linijomis.

Galiausiai, kaip gi išvyksite nepadegustavę regione populiarių patiekalų? Šviežiai džiovinti pomidorai, grybai, mėsos gaminiai, šokoladas ar citrinų likeris nukels į skonių ir kvapų kupiną pasaulį, o norintiems paragauti kažko išties autentiško, raginame pasidomėti ravioli koldūnais su šalavijų aliejumi, sviestu ir kumpiu bei troškintos asilienos patiekalu, kurį rasite praktiškai kiekvienoje užkandinėje.

Ką veikti Bergame

Bergamo žemėlapis

Ar žinote, ko labiausiai ieško turistai aplink Bergamą? Žinoma, Alpių. Grožėtis jomis galima vos už valandos kelio nuo miesto. Tad nieko keisto, jog automobilio nuoma Bergame išties populiari. Net ir automobilis vienai dienai leis jums pasiekti aukštai esančius kalnų kaimelius, pasigrožėti kalnų ežerais ir baltomis viršūnėmis. Dvi ar daugiau dienų jau leis netgi pernakvoti kokiame nors mažame, jaukiame, kalnų apsuptame viešbutuke nedideliame kaimelyje. O tokį susirasti per booking.com platformą tikrai paprasta. Išankstinė viešbučių rezervacija leidžia kur kas įvairiau ir originaliau planuotis savo atostogas.