Italija – lankytinos vietos

Italija – ypatingo grožio ir kultūros Europos valstybė gausiai lankoma turistų.

Vienus suvilioja galimybė prisiliesti prie imperatorių laikus menančių architektūrinių statinių, kitus nepaprastai įvairi, pasakiško grožio gamta, o trečius šis taškas domina dėl gastronominių patirčių.

Kad ir ko ieškotumėte jūs, galime patikinti, tikrai tai rasite. Žavesio šiam kraštui suteikia išties išraiškingas vietinių temperamentas, ypač juntamas bendraujant.

Kadangi lankytinų vietų Italijoje visa galybė, vertėtų susidaryti konkretų maršrutą dar prieš atvykstant. Na, o mes jums sudarėme žymiausių vietų sąrašą, kuriose pabūti privalu kiekvienam, norinčiam iš tiesų pažinti Italiją.

Italija lankytinos vietos

Italija

Lankytinos vietos Italijoje

Pirmu numeriu tarp lankytinų vietų pasižymėkite vienu įspūdingiausiu Italijos perliuku laikomą Duomo katedrą. Pastarąją, kai kurie nesibodi prilyginti pačiai įstabiausiai katedrai pasauliniu mastu.

Romaninio ir gotikinio stilių mišinio fasadas tik pradžia, nes viduje amą atima mozaikomis išklotos grindys, freskomis puoštos sienos bei spalvingi langų vitražai, kurių seniausias – Rožės langas.

Turėdami laiko pasivaikščiokite ir po Duomo aikštę, laikoma dar viena itin populiaria lankytina vieta Italijoje, kurioje būsite apsupti šurmulio, mat netrūksta čia ne tik turistų, o ir pačių vietinių.

Pasigėrėję katedra, būtinai užsukite į muziejų, galintį pasigirti nemenka svarbių istorinių eksponatų kolekcija.

Automobilio nuoma Italijoje

Kitas architektūrinis šedevras – Šv. Kryžiaus bažnyčia, pasitinkanti lankytojus balto mūro išore bei pribloškiančiais vitražiniais langais. Be visa ko, šioje bažnyčioje saugomi tokių iškilių italų menininkų kaip Galilėjus ar Dantė palaikai.

Apžiūrėkite ir Santa Maria delle Grazie vienuolyną, labiausiai išgarsėjusį savo Leonardo da Vinčio rankomis nutapyta freska.

Didingą Italijos praeitį mena tebestūksantys Koliziejaus griuvėsiai. Tai didžiausias išlikęs amfiteatras, kadaise talpindavęs per 50 tūkstančių žiūrovų, susirinkdavusių į gladiatorių kovas, spektaklius.

Romos Koliziejus

Romos Koliziejus

Aplankykite ir ii a. iškilusį Panteoną, išsiskiriantį gigantišku kupolu, klasikiniais portikais.

Žinoma, negalime pamiršti Italijos simboliu laikomo Pizos bokšto. Turbūt daugelis iš mūsų esame girdėję apie šio statinio ryškiausią ypatybę – pasvirumą, kas sudomina netipiška architektūra besidominčius turistus.

Ganėtinai įdomus lankytinas objektas – Ponte Vecchio tiltas, iš pirmo žvilgsnio atrodantis kaip įprastas namas. Vaikščiodami tiltu aptiksite bent kelias papuošalų parduotuves.

Ponte Vecchio tiltas

Ponte Vecchio tiltas

Atodūsių tiltas anksčiau buvo jungtimi tarp senojo kalėjimo ir Dožų rūmų. Tokį neeilinį pavadinimą statinys gavo, nes nuo jo atsiveriančios panoramos išlikdavo kaip paskutinis atsiminimas pasmerktųjų mirties bausmei galvose.

Mėgstantiems stebinti prašmatnesnėmis lauktuvėmis, vertėtų neprasilenkti su Vittorio Emanuele parduotuvių kompleksu, visada pasiruošusiu įtikti net patiems įnoringiausiems klientams. Jei pažvelgsite į viršų, išvysite originaliai įrengtą, stiklinio kupolo formos stogą.

Laisvalaikiu nepraleidžiate operečių ir kitų elitinių kultūros renginių? Tada būtinai užsukite pasižvalgyti po La Scala. 1778 metais pastatyti operų rūmai pribloškia neregėtu dydžiu. Jei tuo metu nepavyks patekti į renginius, ši lankytina vieta laiką praleisti siūlo muziejuje, pristatančiame piešinių, statulų, kostiumų pavyzdžių ekspoziciją.

Italijoje daugelis nepraleidžia progos apsilankyti ir Vatikane, tikėdamiesi savo akimis pamatyti svarbiausia pasaulio šventiką – popiežių ar bent jau prašmatniausią katalikų bažnyčia laikomą Šv. Petro baziliką.

Viešbučių Italijoje rezervacija

Ieškote viešbučio Italijoje? Pamatykite geriausius viešbučių pasiūlymus čia! Rezervuokite dabar 😉


Booking.com

Jaukia atmosfera spinduliuojantys tradiciniai itališki miesteliai, puiki stotelė norintiems atsipūsti ir pasigrožėti atokiausiais gamtos kampeliais. San Gimignane pagrindinis lankytinas statinys – 14 akmenų bokštas. Kadaise tokie bokštai buvo statomi siekiant atbaidyti vietovę bandančius užimti priešus.

Na, o Manorolos miestas nepasiduoda laiko tėkmei ir vis globalėjančiame pasaulyje sugeba išlaikyti senovinę dvasią. Nepamatysite čia mums taip įprastų automobilių, o užkopus į gretimą viršukalnę atrodys, kad visas pasaulis jums po kojomis.

Gražiausios vietos Italijoje

Pamatykite, kokia iš tiesų graži yra Italija! Pasižiūrėkite! 🙂

Italijos žemėlapis

Geresnio būdo pažinti Italijai už automobilį ko gero nėra. Turint omenyje, jog daugelis šios šalies miestų ir miestelių verti dėmesio, pabūti vien Milane ar Romoje tikrai neužtenka. Būtent dėl to automobilio nuoma Italijoje yra populiari paslauga tarp turistų.

Vos kelios dienos važinėjantis po Romos, Bario ar Bergamo apylinkes gali ženkliai praturtinti jūsų atostogas. Automobilio nuoma Italijoje nėra brangi, keliai geri, vairuotojai draugiški.

Tiesa, didmiesčiai piko metu gali būti tikru išbandymu net patyrusiems vairuotojams. Tad prieš ryždamiesi pasivažinėti po Romos centrą automobiliu, įvertinkite savo toleranciją stresui.

Na, o jei nuspręsite po Italiją pakeliauti kiek daugiau ir pamatyti dar daugiau lankytinų šalies vietų, jums neišvengiamai reikės susirasti ir daug skirtingų nakvynės vietų.

Viešbučių rezervacija Italijoje yra paprasta, pasirinkimo daug, o per booking.com išsirinkę viešbutį galite būti tikri, ką gausite. Daug nuotraukų, kitų lankytojų įvertinimai ir atsiliepimai tą puikiai užtikrina.