Sardinija – Lankytinos vietos

Apie Italijos žavesį girdėjome visi, tačiau ar daug kas iš mūsų atkreipiame dėmesį į aplink šią unikalią valstybę išsibarsčiusias, dar turtingesnes savo gamtos įvairove, aukso paplūdimių ruožais ar gurmaniška virtuve salas? Šiandien kviečiame atrasti neabejotinai tarp tinkamiausių kampelių atostogoms lyderiaujančią Sardiniją.

Pasakiškas kalnų reljefas, tarsi iš atviruko nužengę peizažai, kurių pagrindinis akcentas – dangaus mėlynumo vanduo bei vešli augalija, švieži ir maistingi patiekalai, gausybė sustojimų marga praeitimi garsėjančiuose miesteliuose, salos simboliais tapę nuragai, būriai rožinių flamingų, laisvai besiganančios avys – tik maža dalelytė to, kas laukia atradusių šį fantastišką žemės lopinėlį.

Sardinija lankytinos vietos

Sardinija

Sardinijos širdis – Kaljaris puikus startas pradedantiems pažintį su visapusiškai stebinančia sala. Sostinėje turistams rekomenduojama aplankyti vieną garsesnių statinių – Bastione di San tvirtovę. Kaip ir dauguma panašių konstrukcijų, tvirtovė iškilo su tikslu apginti miestą nuo teritoriją bandančių užimti priešų. Šiandien vietos svečiai gali pasinaudoti proga iš specialiai įrengtos apžvalgų aikštelės pasidairyti po visą regiono panoramą.

Taip pat ragintume neaplenkti ir senamiesčio zonos, mat pastarasis gyvuoja jau ne vieną tūkstantmetį. Nenuostabu, kad per tiek metų išliko daug senovės braižo ir architektūroje, tradicijose. Bene įdomiausia ekskursijos dalis po miestu įrengtų katakombų lankymas. Senamiestyje esama ganėtinai modernaus botanikos sodo, kuriame aptiktumėme rečiausios augalijos, surinktos iš pačių atokiausių kraštų, tad besidomintiems gamta bent trumpam pabūti sode tiesiog privalu.

Automobilio nuoma Sardinijoje

Šiek tiek ispaniškos dvasios pajustumėte nuvykę į Algerą. Be visų istorinių relikvijų, liudijančių  apie praeities sąsajas su katalonų bendruomene, verta pamatyti įspūdingai atrodančią gotikinę ikoną – Santa Maria katedrą.

Tik vos nutolę nuo pastarojo miesto, sustokite prie vienetinio gamtos stebuklo – Neptūno grotos. Įveikę itin statų laiptų taką, pateksite į kerintį požeminį pasaulį, stebinantį didžiuliais stalaktitų bei stalagmitų varvekliais ar netikėtai išnyrančiu dailiu mini ežeru.

Nejaučiantiems aukščio baimės turėtų patikti žygis po Gorroppu tarpeklį. 14 kilometrų gylyje dangus atrodys dar aukščiau, tad laukia įsimintina popietė. Tikėsite ar ne, bet sakoma, kad bent kartą čia apsilankę, nugyvensite ilgą ir prasmingą gyvenimą.

Sardiniją sunku įsivaizduoti ir be kito reikšmingo atributo – nuragų. Tai išties unikalūs akmens luitų dariniai, iškilę dar prieš mūsų erą. Didžiausio nurago aukštis siekia apie 19 metrų, o iš viso  jų yra apie septynis tūkstančius. Pamatykite UNESCO saugomus paminklus, kuriais pasigerėti galima tik atvykus į Sardiniją!

Jei važiuodami išvysite kelio ženklą, kuriame žymimos Kostelsardo vardas, tada nepasikuklinkite ir užsukite pasigrožėti istoriniu senamiesčiu, citadele, tradicinėmis itališkomis gatvelėmis ar tiesiog nepakartojama gamta.

Archeologines paslaptis atskleisti kviečia Noros gyvenvietė. Teritorijoje išvysite daug romėnų valdymą primenančio palikimo( termų, amfiteatrų) bei vieną kitą finikiečių atributą.

Ganėtinai gerai išsilaikę, viduramžius siekiantys namų kompleksai, didingos pilies liekanos ir kiti smalsumą žadinantys objektai pasitiks Bosa miesto lankytojus.

Dairotės stotelės atokvėpiui? Siūlome pasidomėti Costa Smeralda pakrante. Švarūs paplūdimiai, šen bei ten pabirusios uolos ir nepriekaištingas klimatas bent trumpam padės pasislėpti nuo žemiškų rūpesčių.

Na, o pabodus gulinėti ant balto smėlio, prasiblaškykite Madalenos archipelage, kur vyrauja rojų primenančios salos, apsuptos krištolinio skaidrumo vandens.

Viešint Viduržemio regione privalu paskanauti jūros gėrybių, nes nėra nieko nuostabesnio už šviežumu dvelkiančius patiekalus iš žuvies, ikrų, krevečių. Sardinijos restoranų valgiaraščiuose vyrauja ir aviena, sūris, tad įvertinti vietinių skonį raginame ir jus.

Viešbučių Sardinijoje rezervacijaBooking.com

Keliaujant po nuostabią Sardinijos salą rekomenduojame viešbučius užsisakyti iš anksto. Viešbučių Sardinoje rezervacija paprasta ir nereikalaujanti jokių specifinių žinių. Booking.com platforma leidžia rinktis jums patraukliausią viešbutį, pamatyti daug jo nuotraukų ir paskaityti kitų keliautojų atsiliepimus. Rezervacija internetu paprastai nieko nekainuoja ir yra lengvai atšaukiama.

Ką veikti Sardinijoje

Sardinijos žemėlapis

Norėdami pažinti Sardinijos salą, greičiausiai rinksitės kelionę automobilių. Automobilių nuoma Sardinijoje yra nebrangi, keliai saloje tikrai geri. Pasinaudojus išankstine automobilio rezervacija internetu išvengsite daug rūpesčių ir neaiškumų, kurie gali kilti paprasčiausiai dėl nesusikalbėjimo su italais jau atskridus į salą.