Lankytinos vietos Ventspilyje

Vienas seniausių miestų Latvijoje – Ventspilis, žavi savo gamta, kultūra bei labai draugiškais žmonėmis, kurie mielai laukia lietuvių norinčių geriau pažinti jų gyvenimo tempą bei asmenybes. Ventspilis tuo pačiu yra labai svarbus uostas, kuris padeda palaikyti ekonominius santykius su  kitomis Europos valstybėmis. Čia galima rasti labai daug nuostabių lankytinų objektų, kurie dažniausiai kartą įtraukę daugiau nebeleidžia.

Jūsų dėmesiui pateikiame labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų sąrašą Ventspilyje, kuris leis atrasti šio miesto grožį.

Ordino pilis

Kiekvienas, kuris domisi tiek Lietuvos, tiek istorija apskritai – turėtų apsilankyti Livonijos pilyje, kuri perteikia labai svarbų viduramžių periodą – krikščionybės plitimą bei karus dėl žemių. Ventspilio pilis priklauso giminei, kuri buvo vadinama Kuršais. Ji buvo pastatyta dar XIII amžiuje greta upės kranto, tad tai jai suteikė dar daugiau žavumo ir svarbos.

Ventspilis lankytinos vietos

Ventspilis

Šiuo metu Livonijos ordino pilis yra paversta muziejumi, kad kiekvienas norintis pažinti ne tik Latvijos, tačiau santykinai ir Lietuvos istoriją – galėtų tai padaryti. Siūlomos „gyvosios istorijos“ galimybės, kurios leidžia naudotis skaitmeninės ekspozicijos galimybėmis ir neteks nuobodžiai žiūrėti į eksponatus, tačiau išbandyti įvairiausius žaidimus, kurie padeda mokytis linksmai.

Tai puiki ir labai įdomi vieta ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams. Mėgstantiems šiurpuliukus turėtų patikti ir kalėjimas, kuris leis suvokti, kokiomis sąlygoms anuomet kalėjo žmonės.

Piejūros buities muziejus

Dar viena vieta, kurią turi aplankyti mėgstantis istoriją – Ventspilio Piejuros buitis muziejus. Jis buvo įkurtas prieš daugiau nei 60 metų ir čia galite susipažinti su Ventspilio gyvavimo istorija, kuri daugiausia akcentuoja žvejų gyvenimą. Platus valčių, irklų, inkarų pasirinkimas, įdomios ekspozicijos skirtos besidomintis uosto gyvenimo ritmu.

Automobilio nuoma Latvijoje

Ostgalas

Tai kvartalas, kurį galite rasti Ventspilyje. Kai kurie teigia, kad tai pats gražiausias kvartalas visame mieste, kadangi labiausiai žavi išlikę senamiesčio fragmentai. Nuo senovinės grįstų akmeninių gatvių iki medinių autentiškų namų, kurie jus nukels į praeitį. Šis kvartalas buvo įkurtas tik XIX amžiuje. Čia buvo dirbtinai perkelta gyvenvietė, kad žmonės galėtų gyventi saugiai ir išvengti vandens. Tai buvo aktualu tiems, kurie gyveno labai arti pakrančių ir paprasčiausiai ieškojo saugesnių vietų.

Senamiestis ir miesto Rotušė

Kaip ir daugelis kitų miestų, taip ir Ventspilis labiausiai gali pasigirti savo senamiesčiu, kuris geriausiai reprezentuoja anuometinį žmonių gyvenimo tempą bei galimybes su kuriomis jiems teko susidurti. Nuostabiai siauros ir labai chaotiškos gatvelės kuria jaukumo įspūdį.

Kaip daugelis teigia, atrodo, kad tai vieta iš pasakų šalies. Pačiame centre galite pamatyti nuostabaus grožio Šv. Nikalojaus bažnyčią. Galima rasti ir daugiau akis traukiančių ir labai svarbių objektų kaip kad rašytojų namai, biblioteka bei kiti kultūros židiniai, kuriuose dažnai vyksta renginiai, tad verta susipažinti su pramogomis jeigu lankotės Ventspilyje.

Turgaus aikštė

Tai miesto centras, kuris traukia žmones. Nors aktyviausias šiltuoju metų laiku, tačiau gana gyva ir vėsesnėmis dienomis. Joje esantis laikrodis informuoja apie valandas, tad sekite dūžius ir niekada nesimeskite laike.

Amatų rūmai

Visai netoli rotušės galima aplankyti ir dar vieną įstabią vietą, kuri padės geriau pažinti latvių gyvenimo ritmą. Tuo pačiu labiausiai viliojami amatų gerbėjai, kurie nori ne tik pasižiūrėti, tačiau ir patys išbandyti tam tikrus amatus. Nuo keramikos iki audimo nuo kalvių dirbtuvių iki odos dirbinių. Kai kurie teigia, kad lietuvių amatai labai panašūs, tad mokytis ir supažindinti latvius su mūsų šalies niuansais – tampa dar smagiau.

Yra labai daug priežasčių, kodėl verta aplankyti Venstpilį. Kol vieni nori ramumos, kiti  – aktyvumo. O šis uostas gali kiekvienam pasiūlyti tai, kas jį labiausiai domina.

Viešbučių Ventspilyje rezervacijaBooking.com

Keliaujant į kaimynę Latviją, rekomenduoja iš anksto susirasti sau nakvynę. Žinoma, paprasčiau tą padaryti tiesiog internetu. Viešbučių Venstpilyje rezervacija leidžia pasirinkti norimą nakvynės vietą, susitarti dėl atvykimo laiko, ir, jei kas nors keistųsi, nesunkiai savo rezervaciją atšaukti.

Video apie Ventspilį

Ventspilio žemėlapis