Venecija – lankytinos vietos

Turbūt tai romantiškiausias miestas po Paryžiaus. Įsimylėjėliams siūlomi pasiplaukiojimai tradicinėmis gondolomis, gausybė tiltų, nuo kurių galima stebėti tyvuliuojantį kanalų vandenį, jaukios, viduramžių laikus menančios gatvelės tiesiog alsuoja meile bei skatina svajoti.

Vykstantiems su draugais ar vieniems, taip pat bus ką aplankyti, mat šimtai bažnyčių, dešimtys rūmų, muziejų, aikščių neleis nuobodžiauti, o atvirkščiai, kvies į vieną įspūdingiausių nuotykių gyvenime. Jei dar nežinote kur praleisti artimiausias atostogas, mes jums turime planą Venecijoje, kurios žavesys pakeri net didžiausius skeptikus.

Venecija lankytinos vietos

Venecija

Vienas iš populiariausių Venecijos statinių – bažnyčios, tad nenustebkite kiekvienoje gatvėje išvydę bent po vieną šventovę. Šv. Mergelės bazilika pastatyta 1681 metais, laikoma bene didžiausia bažnyčia mieste. Ją pažinsite iš ryškaus barokinio fasado, o viduje galima išvysti garsųjį Titiano paveikslą “Šventosios Dvasios nusižengimas”.

Kiek kuklesnė, bet ne ką prastesnė Šv. Morkaus bazilika daug turistų dėmesio sulaukia ne tik dėl vaizdingomis mozaikomis padailinto interjero, bet ir istorinės reikšmės, nes pati bažnyčia buvo skirta miesto globėjo – Šv. Morkaus kūno saugojimui.

Automobilio nuoma Venecijoje

Jei Šv. Morkaus aikštėje ketinate užsibūti ilgėliau, būtinai pavaikštinėkite ir pajuskite tikrąją Venecijos dvasią. Trumpam atokvėpiui galite užsukti į kurią nors iš vietoje veikiančių kavinukių.

Taip pat rekomenduotume aplankyti Šv. Jono ir Pauliaus bažnyčią. Žvilgsnį pastaroji patraukia savo raudonų plytų išore bei klasikiniais, gotikinio stiliaus elementais. Per 33 metrus siekiančiame statinyje palaidoti Dožų palaikai.

Įspūdį paliks aukščius visus kitus miesto statinius lenkiantis Šv. Morkaus bokštas. Perstatytas varpinės variantas stiebiasi net beveik šimtą metrų į viršų. Jei pasiseks pasiekti aukščiausią bokšto tašką, būsite apdovanoti išties neeiliniu panoraminiu reginiu.

Į lankytinų vietų sąrašą įtraukite reikšmingą miestui architektūrinį paveldą – Dožų rūmus. Kadaise šis statinys iškilo siekiant apsisaugoti nuo priešų atakų, bet vėliau darbus pradėjo valdžios atstovai. Neaplenkti rūmų verta jau vien dėl garsių krašto menininkų darbų, žyminčių sales, patalpų sienas ar net lubas.

Gražioje vietoje esantis San Giorgio Maggiore vienuolynas, ne tik įstabus kaip architektūrinis statinys, bet yra puiki stotelė trumpam atokvėpiui nuo miesto triukšmo.

Atodūsių tiltas taip pavadintas, nes prieš daug metų būtent ši konstrukcija tapdavo paskutiniu sustojimu kaliniams, pasmerktiems mirties bausmei. Ant pačio tilto galima pastebėti ir keliasdešimt skirtingų skulptūrėlių.

Jei domitės jūreivyste ar povandeninio pasaulio gyvūnija, negalite prasilenkti su Jūros muziejumi. Čia lankytojams pristatomi senovinių laivų pavyzdžiai, pirmosios gondolos, žvejybos reikmenys, kriauklių ekspozicija.

O štai mėgstantiems pasidairyti po meno šedevrus, rekomenduotume pasižymėti Venecijos galeriją. Tarp žymiausių dailininkų atrasite ir tokių ikonų kaip Longhi ar Bellini kūrinių, o jei pastarosios galerijos jums bus negana, apsilankykite Akademijos galerijoje, kuri ankščiau buvo Venecijos meno mokykla.

Didysis kanalas driekiasi per visą Veneciją, todėl nieko keisto, kad yra laikomas visų ilgiausiu iš mieste sutinkamų kanalų. Būtent per šį vandens kelią plaukiantys, turi unikalų šansą pažinti kitokią Veneciją. Patogiausia rinktis vandens taksi, bet kaipgi atsispirti toms autentiškoms, rankų darbo gondoloms?

Neatrastas perliukas – Bruna sala – gali pasigirti ypatingai spalvingais namukais, kurių fone mėgsta įsiamžinti vienetinių kadrų trokštantys turistai. Tuo pačiu saloje smagu susirengti ir kokią iškylą ar tiesiog pamedituoti kokiame nuošalesniame kampelyje.

Viešbučių Venecijoje rezervacijaBooking.com

Viešbučių Venecijoje rezervacija internetu stipriai rekomenduojama daugelio čia buvusių turistų. Ypač sezono metu gali tekti ne tik brangiai mokėti už nakvynę, bet ir gerokai jos paieškoti. Jei tą padarote dar būdami namie tiesiog internetu, bent jau vietos neaiškumus sėkmingai eliminuojate. Daugeliu atveju nakvynės kaina Venecijoje nėra maža, tačiau sekant booking.com pasirodančias akcijas galima tikrai nemažai sutaupyti.

Venecijos lankytinos vietos

Venecijos žemėlapis

Kad ir koks nuostabus būtų Venecijos miestas, ne ką mažiau įdomios bei vaizdingos ir jo apylinkės. Būtent dėl to rekomenduojame pakeliauti ir plačiau. Automobilio nuoma Venecijoje šiuo atveju gali puikiai jums padėti. Vos poros dienų pasivažinėjimas automobiliu po Venecijos apylinkes, gal net pasiekiant kalnus, leis jus gerokai paįvairinti savo atostogas. Turint omenyje, jog nuomotis automobilį Italijoje kainuoja visai nedaug, tą tikrai verta padaryti. Na, ar bent jau apsvarstyti.